У Чорному морі загинуло майже 50 тисяч дельфінів через війну

17:22, 01.10.2022
У Чорному морі загинуло майже 50 тисяч дельфінів через війну

Через розв’язану рашистами війну, гинуть не тільки люди, а й тисячі тварин

Через розв’язану росією війну через дії ворожих гідролокаторів у Чорному морі вже загинули до 50 тисяч дельфінів.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє у Фейсбук відомий еколог, доктор біологічних наук Іван Русєв.

 

«На узбережжі Одещини в межах Тузлівського нацпарку, ми знову ще знайшли останки загиблих двох дельфінів на піщаному пересипі», - зазначив Русєв.

 

Учений-біолог пов’язує загибель дельфінів-афалин з діями військових кораблів росії у північно-західній частині Чорного моря. 

 

«Тварини гинуть унаслідок використання гідролокаторів (сонарів), які негативно впливають на здоров`я та життя тварин: дельфіни потрапляють у зону опромінення навігаційних приладів суден, що виводить з ладу їх органи навігації та ехолокації, і вони отримують потужну акустичну травму», - уточнив Русєв.

 

Таке шалене навантаження чорноморського середовища гідролокаторами, вважає одеський еколог, призводить до сліпоти і наступної загибелі дельфінів, останки яких потрапляють на доступне для моніторингу узбережжя нацпарку.

За розрахунками Русєва, станом на 1 жовтня, загальна кількість загиблих китоподібних трьох видів у Чорному морі через військові дії досягнула набагато більше ніж 5000 особин за період з 24 лютого 2022 року.

 

«Хвилі виносять на берег лише близько п'яти відсотків усіх загиблих тварин, решта просто потрапляє на дно моря, і ми не можемо їх зареєструвати… Тому вважаємо, що за час війни російських варварів проти України вже загинуло, ймовірно, до 50 тисяч китоподібних, що є вкрай жахливим для морської екосистеми», - підсумував Русєв.

 

Як відомо, Одеська облпрокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом масової загибелі (екоциду) дельфінів у Чорному морі внаслідок збройної агресії росії проти України. Зразки тканин ссавців, знайдених мертвими на узбережжі, направлять на експертизу до Італії та ФРН.

 

Як повідомляла УМ, за кілька місяців внаслідок вторгнення рашистів, загинуло щонайменше  3 тисячі дельфінів.