Євро-2024 з фігурного катання: Іван Шмуратко виступив із «плямою крові» на сорочці

09:36, 13.01.2024
Євро-2024 з фігурного катання: Іван Шмуратко виступив із «плямою крові» на сорочці

У короткій програмі Шмуратко показав історію дитини, яку вбиває ракета. (suspilne.media)

Український фігурист Іван Шмуратко, який спеціалізується на одиночному катанні, вийшов на лід у сорочці з червоною плямою у довільній програмі Чемпіонату Європи з фігурного катання.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє «Суспільне. Спорт».

 

Зазначається, що Шмуратко першим розпочав виступи у довільній програмі.

 

Коментуючи зміст довільної програми 22-річний фігурист з Києва пояснив: заклав у неї сенс стану перебування між життям та смертю. А вихід на лід у сорочці з червоною плямою — смертю людей від ракет.

 

Так, у короткій програмі Шмуратко показав історію дитини, яку вбиває ракета, а також батька, який продовжує жити з цим далі. А вже у довільній має показати подальший розвиток цієї історії.

 

«Буде ще одна програма, нова історія. Історія дитини з моєї короткої програми — це буде продовження її шляху після смерті, як її вбила ракета.

 

Який зміст вкладав? Астрал, між життям та смертю. Не більше, і не менше. Неспівставно більше можна передати, ніж словами. Елемент з кров'ю? Бо ось так воно є, буквально. Люди від ракет так вмирають, з кров'ю», - каже українець.

 

Також зміну довільної програми Шмуратко пояснив бажанням вийти на більш широкий, світовий рівень сприйняття:

 

«Передусім, це було внутрішнє відчуття для виходу на світову, широку аудиторію. Скрипка Василя Зінкевича мені дуже імпонує, буду ще показувати. Ми з Михайлом Лейбою вирішили зробити щось більш доступне для широкої аудиторії. [У довільній програмі] були [композиції] Людовіко Ейнауді та Олафура Арнольдса».

 

За свій виступ Шмуратко отримав 140.70 балів, це 12-й результат у довільній програмі. А за сумою балів (коротка + довільна) мав 210.65 бала — 14-те місце.

 

Нагадаємо, Іван Шмуратко - учасник і фіналіст Олімпійських ігор-2022 (24-те місце), учасник чемпіонатів світу (найкращий результат – 21-ше місце 2021 року).

 

На чемпіонаті Європи з фігурного катання Шмуратко виступає втретє у кар'єрі. На Євро-2022 показав найкращий за 20 років результат України в чоловічому одиночному катанні – 12-те місце.

Чотириразовий чемпіон України (2018-2021 роки).

 

Як повідомляла "УМ", лідери вітчизняної біатлонної збірної потрапили до Топ-5 традиіцйної Різдвяної гонки