Invictus Game 2023: Україна виборола другу золоту медаль у другий день змагань, фото

13:42, 12.09.2023

Микола Заріцький олдразу після вручення "золота". (Фото з відкритих джерел)

На «Іграх нескорених» український військовий Микола Заріцький виборов золоту медаль зі штовхання ядра в категорії IF1 з результатом 11,3 метра.

Як інформує УМ, про це 12 вересня повідомили на сайті Міністерства у справах ветеранів України.

Заріцький 11 жовтня 2022 року отримав поранення під час виконання бойового завдання на Херсонщині, тоді він втратив ногу.

Інші медалі за підсумком другого дня змагань вибороли:

Володимир Гера — срібло в категорії IF7 з метання диску з результатом 10,50 метра;

Віталій Бородавка — бронза в забігу на 100 метрів в категорії IT7 з результатом 12,56;

Максим Дмитраш — срібло в категорії IJ5 зі стрибків у довжину з результатом 5,44;

Олександр Маковей у категорії IF8 з метання диску завершив змагання шостим із результатом 18,07 метра.

Першу золоту медаль 10 вересня здобув Олександр Маковей — зі штовханням ядра з результатом 10,40.

Напередодні на кваліфікаційних змаганнях в команді України на естафеті бігли Максим Дмитраш, Віталій Бородавка, Микола Заріцький та Максим Зубов і вибороли право боротися у фіналі.

Через самопочуття після виступів Максим Дмитраш вболівав з змаганнями з трибуни. Замість учасників, які були заявлені, бігли: Вадим Мазніченко та Дмитро Козак, асистент тренера зі стрільби з лука Олександр Зозуляк та тренер з волейболу сидячи Юрій Зекун.

Так, наші Воїни виступили поза заліком, але показали силу духу українців, свою незламність та нескореність! Бо Invictus Games — саме про це!

Проте наші Нескорені грали просто неперевершено! Такої чудової командної роботи та командного духу в команд годі й уявити! Без тренувань з регбі і досягти таких гідних результатів!

Крім змагань, у нашої збірної ще відбулося тренування з баскетболу на візках.

До тренування доєдналася Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. Вона наснажила, надихнула та підтримала наших хлопців, а також зазначила, що пишається нашою командою та бажає успіхів на змаганнях!

Нагадаємо, що Invictus Games («Ігри нескорених») — це міжнародні мультидисциплінарні змагання для колишніх і нинішніх військових, які дістали поранення чи захворювання під час виконання бойових завдань. Ігри започаткував британський принц Гаррі, герцог Сассекський, у 2014 році. Їхня мета — підтримка військовослужбовців і ветеранів на шляху до соціальної інтеграції. Цьогорічні змагання проходять у Дюссельдорфі з 9 по 16 вересня.

Як повідомляла УМ, «Ігри нескорених»: у перший день в Дюссельдорфі українці вибороли 6 медалей.