Коаліція невдах

Коаліція невдах

В Україні виношують ще одну коаліцію — «антипарламентську». І її «пологи» обіцяють найближчим часом, тобто ще до того, як домовляться щасливі власники мандатів Верховної Ради. Потенційні учасники позапарламентського фронту — активні борці з «фальсифікаціями» результатів виборів.
Ініціативу з оголошенням про нову політичну коаліцію цього тижня взяла на себе лідерка списку Народно-демократичної партії Людмила Супрун. У середу вона повідомила пресі, що меморандум про створення коаліції вже підписали лідери 43 політичних сил. За словами Супрун, разом ці партії відстоюватимуть права територіальних громад бути обраними до парламенту.
Утім хоча меморандум уже нібито підписаний, чільна представниця НДП чомусь не хоче називати ті сили, які увійдуть до коаліції. Каже, що ще тривають переговори. Тобто, за такої логіки, партії за коаліцію підписувалися, а подумати, чи воно їм треба, вирішили пізніше.
Наразі можна зрозуміти, що, крім НДП, серед активних апологетів об'єднання поза стінами ВР виступає такий собі Сергій Крижанівський — невідомий у політичних колах голова Ліберально-демократичної партії патріотів України, яка навіть не брала участі у виборах. Він уже розіслав у ЗМІ факси як «голова коаліції політичних сил України «За диктатуру закону».

Вбити у собі телевізор

Під час останніх вихідних, коли народ від надміру вільного та «святкового» часу більше, ніж завше, «втикав» у телеекрани, просунута молодь закликала взяти молотки та... розбити до біса свої телевізори. Як це робиться, молодіжна ініціатива «Варто» демонструвала просто на Хрещатику.

На війну до Ратуші

На війну до Ратуші

У Яворові, що на Львівщині, новообраний мер, 27-річний юрист Віталій Домашовець влаштував собі незвичну інавгурацію. Голова міського виборчкому перед громадою натерла його обличчя попелом, а священик помазав голову болотом. Потім Домашовця до всього ще й відшмагали вербовою гілкою. Сам головний персонаж пояснив таке знущання над собою намаганням з його ж ініціативи відновити давню козацьку традицію, згідно з якою у такий спосіб урочисто ставали гетьманами. Єдина лиш проблема, що Львівщина ніколи не була козацьким регіоном.

На город у краватці

На город у краватці

Акції з садіння дерев за участi відомих облич уже стали буденністю. Тому деякі зірки взялися за публічне саджання квітів. Близько трьох десятків журналістів розгублено бігали між зірковими земельними ділянками, акторка Оля Сумська у короткій спідниці та білих чоботях намагається закопати у землю китайські півонії, чоловік Таїсії Повалій Ігор Ліхута смалить здорову сигару, спостерігаючи, як його помічниці саджають маргаритки та крокуси, сім'я художників Гапчинських старанно клопочеться над кактусами, Зіброви створюють більше шуму довкола себе, аніж працюють, а одягнена у пояс гейші Анастасія Катеринчук, поки її чоловік Микола у краватці та костюмі роздає інтерв'ю, засипає виділену їм земельку камінцями. Ведучий атракції Юрій Горбунов, дивлячись на роботу останньої пари, жартує, що вже ті зірки не попридумують, аби тільки не порпатися в землі.

Непосидючі революціонери

Для трьох українців відзначення чорнобильської річниці завершилося в райвідділку міліції. Адже кілька активістів «Студентського братства» вирішили вшанувати пам'ять жертв катастрофи на білоруській території, яка також серйозно постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС. Приїхавши у Мінськ двома групами через Росію (аби оминути пильну увагу білоруських прикордонників на українсько-білоруському кордоні), братчики взяли участь у «Чорнобильському шляху». Правоохоронців чомусь збентежили українські прапори, які тримали «незвані гості», і після акції трьох громадян України та координатора новоутвореного руху ветеранів мінського Майдану «Разам» затримали і повезли у невідомому напрямку.

Безпека Грузії — у вині

Безпека Грузії — у вині

«Купуйте чудове грузинське вино, заборонене в Росії». Під таким гаслом офіційний Тбілісі організовує в Україні кампанію з просування своєї винної продукції після того, як головний санітарний лікар РФ увів заборону на ввезення та продаж грузинських і молдавських вин на російській території. Аргументацією стала нібито наявність у цих напоях важких металів та пестицидів. Існує велика ймовірність, що аналогічна заборона торкнеться і тамтешніх коньяків.

В'їзд в Євросоюз

Те, чим Євросоюз залякав українців, які люблять подорожувати або працюють в європейських країнах, ймовірно, не справдиться. Зокрема, подорожчання віз для в'їзду на територію країн-членів ЄС не стосуватиметься деяких держав, які межують із кордонами Союзу. Про це повідомила інформагенція «Ліга». Нагадаємо, що підвищення вартості віз ініціювала Франція, яка вводить нову пропускну систему на своїх кордонах, і це вимагає додаткових вкладень.

«План Ющенка» знову в дiї

Біля будівлі Міністерства закордонних справ України вчора зібралася велика кількість авто з прапорцями різних країн. Так міністр Борис Тарасюк скликав до себе послів із країн-членів ОБСЄ, аби розповісти про стан виконання «Плану Ющенка» щодо врегулювання придністровського конфлікту. Нагадаємо, що його прийняли рік тому і схвалили сторони конфлікту, а також Росія, ОБСЄ, ЄС та США. Усі вони стали учасниками майбутнього переговорного процесу щодо Придністров'я у форматі «5+2».

Сеанс для кіноманіяків

Подивитися безкоштовно вісімнадцять касових фільмів на великому екрані у зручних кріслах, а потім за це ще й отримати подарунок мали можливість усі бажаючі українці. Для цього їм лише вчасно треба було зголоситися та висидіти без перерви у кінотеатрі 36 годин. Таким чином справжні кіномани ще й стали учасниками побиття незвичного рекорду України.

Подратувати Москву

Під час засідання Ради міністрів закордонних справ держав-учасниць СНД, на якому особливе питання має приділятися гуманітарній співпраці в рамках Співдружності, українська сторона планує ініціювати обговорення економічних питань. Зокрема, що стосуються кроків окремих країн-членів (читай Росії. — Авт.) щодо своїх партнерів по СНД, які робляться «без попередження, і які не відповідають міжнародним торговельним правилам та стандартам». Адже такі дії, як натякають українські дипломати, вкотре доводять подальші сумні перспективи існування Співдружності. «Це (такі кроки. — Авт.) не може з нашого боку сприйматися як позитивний сигнал щодо подальшого співробітництва в рамках СНД», — говорить у відповідь на запитання «УМ» речник МЗС Василь Філіпчук.