Шукайте кувертюр

Серед «зручних» ласощів на першому місці — магазинні вафельні торти: про запас такий можна тримати вдома на випадок раптових гостей; можна його нашвидкоруч кинути у сумку, не думаючи, що розмажеться крем. Особливо небайдужі до такого рецепту люди, які пам’ятають період радянського продуктового дефіциту. Щоправда, тепер інша проблема — який з кількох (у великих магазинах може бути й більше десяти) вибрати. Вибрати найкращий вафельний торт допоможе дослідження Центру незалежних споживчих експертиз «Тест».

Лiтера Е — чи їстівна?

Від кількості продуктів прилавки сучасних магазинів просто угинаються. Утiм навіть якщо дозволяють кошти, багато упаковок, покрутишивши у руках, кладеш на місце. Бо від позначки Е рябить в очах або охоту їсти продукт, який, за логікою, повинен мати кількаденний термін зберігання, відбиває його півторамісячна придатність. Барвники, консерванти, поліпшувачі смаку і запаху, — скільки має бути харчових добавок у продуктах, щоб вони залишалися корисними для людини — з цим запитанням ми звернулися до Владислава Сластіна — заввідділом гігієни харчування Українського науково–дослідного інституту харчування.

Про червону рибку і не тільки

Про червону рибку і не тільки

Незалежно від того, що ми полюбляємо їсти зазвичай (і можемо собі дозволити), періодично балуємо себе стравами з різними морськими делікатесами: салатом iз печінкою тріски чи бутербродами з малосольної червоної риби. Як не помилитися при виборі основних складових такої смакоти, коли на магазинних прилавках безліч пропозицій, допоможуть розібратися нещодавно проведені дослідження Центру незалежних споживчих експертиз «Тест».

Оселедець — не лише «хороший холестерин» і антидепресант

Оселедець — не лише «хороший холестерин» і антидепресант

Загалом рибопродукти — дуже корисні для здоров’я людини. Інша справа, якщо хтось страждає певною недугою, має враховувати специфічні особливості продукту. Приміром, гіпертоніки мають споживати слабосолену рибу, оселедці їм протипоказані. Але для людей здорових вони вкрай важливі в раціоні.

Келих без наслідків

Келих без наслідків

Навіть діти знають, що Мін­охорони здоров’я попереджає: вживання спиртних напоїв шкідливе для здоров’я. Утiм малі дози, скажімо, натурального вина (це також відомо багатьом) ще з давніх давен використовували як ліки. Хоча й на цьому не будемо нині концентрувати увагу. У передноворічні дні для більшості актуальне питання: яке спиртне вибрати для святкового застілля?

На одній географічній паралелі

Коньяк завдячує своїй популярності королю Людовику XIV, який жив у XVII столітті. З того часу сплило багато води, і коньяк почали виготовляти не тільки у Франції, а й в Україні. Однак з’єднувальною ниткою між українськими та французькими коньяками залишилась 46–та географічна паралель. Вона назавжди поріднила і принесла славу двом містам — французькому Коньяк iз провінції Шаранта і українському — Нова Каховка з Херсонщини. А для коньяків географічний зв’язок — це як гени для людини.

Тепло, як узимку

Тепло, як узимку

Питання, як зекономити на опаленні, актуальне для нашої сім’ї, адже ми живемо в старому приватному будинку під Києвом. Наші 80 квадратних метрів під час опалювального сезону «з’їдають» близько 500 гривень на місяць за газ та близько 100 — за електроенергію. Тож ми з чоловіком, порадившись зі спеціалістами, розробили план, як мінімізувати витрату газу й не замерзнути при цьому взимку.

Законсервуй градуси

Законсервуй градуси

Якщо ваше помешкання — міська квартира без сучасних склопакетів, найперше, що варто утеплити, — вікна. Про традиційне забивання щілин поролоном і ватою знають усі. Зверху їх заклеюємо широким малярним скотчем, а ще краще — смужками з натуральної тканини шириною десь 5 см, які попередньо змочуємо у воді, а потім ретельно намазуємо господарським милом. Якщо є невеликі щілини чи тріщини у віконних рамах, їх можна залити розплавленим парафіном. (Звичайну свічку поставте на водяну баню, потім рідкий воск швидко наберіть у поршневу основу одноразового шприца і зробіть «операцію»).

Ноутбуки починають дорожчати

На українському ринку IT, офісної техніки та телекомунікацій, за даними компанії GfK Ukraine, спостерігається позитивна динаміка. Вже традиційно основним чинником росту є ноутбуки. Ринок цього виду продукції у третьому кварталі нинішнього року склав 479,3 тис. одиниць, що у грошовому вимірі дорівнює 1,93 млрд. грн. Ріст продажів у фізичному вимірі склав 64% порівняно з попереднiм кварталом.

Папір, але не шарудить, екран, але не шкодить

Папір, але не шарудить, екран, але не шкодить

У Центрі сучасного мистецтва М17 чолов’яга у карамельно–рожевому костюмі і кросівках із смужками в пастельних тонах читав лекцію про те, що цифровий світ нині став цікавіший за реальний. Це був всесвітньо відомий промисловий дизайнер Карім Рашид, який надав форму, фактуру, обриси, колір понад 2500 тисячам предметів — від ноутбука до посуду, від фурнітури до меблів, від годинника до сільнички, створив десятки інтер’єрів, отримав понад 25 найголовніших дизайнерських премій. За його словами, 10 років тому тільки одному американцю з 10 приходило в голову купити на Різдво якусь технологічну штуку в подарунок, тепер 9/10 американців кладуть своїм близьким під ялинку гаджети. На останньому Франкфуртському книжковому ярмарку німецькі «гаджетознавці» прогнозували, що новинка — ігрова консоль Nintendo 3DS, яка не потребує 3D–окулярів, буде головним хітом різдвяних продажів. Ігнорувати той факт, що гаджети полонили світ, можна, робити вигляд, що такої тенденції не існує, — уже ні.