Усі — не на вибори, а по бурштин!

Усі — не на вибори, а по бурштин!

Нелегальні копачі бурштину не минули нагоди скористатися зайнятістю правоохоронців на виборах, щоб знову прорватися у маневицькі ліси, звідки їх уже двічі викурювали міліціонери та громадські активісти. Ще зранку в суботу, 24 жовтня, перші 500 осіб iз лопатами колоною рушили в напрямку лісового масиву поблизу села Лісове.

Люкс для хижаків

Минулими вихідними відбулася подія, на яку кілька років чекали не лише тисячі луцьких дітлахів — після реконструкції відкрився оновлений місцевий зоопарк. Подія зібрала у Центральному парку культури й відпочинку понад шість тисяч лучан різного віку.

Дві аварії — чотири життя

Чорну сторінку в сумну статистику смертельних дорожньо-транспортних пригод на Волині вписав минулий понеділок: ще в світлу пору доби майже в той самий час два п’яні водії позбавили життя чотирьох волинян.

Операція «Бурштин»: дубль два

Майже два тижні тому владі та правоохоронцям удалося тимчасово вгамувати пристрасті на нелегальних копанках бурштину в Маневицькому районі. Але це затишшя виявилося нетривким. Уже минулого тижня нелегальні старателі з Рівнещини знову масово посунули у волинські ліси, де сонячний камінь ще можна спокійно копати лопатою, не використовуючи дорогих помп.

Найшла коса на бурштин

Найшла коса на бурштин

Поки держава дуже мляво намагається ввести бурштинову проблему в правове русло, наступ нелегальних копачів сонячного каменю набирає таких масштабів, що впоратися з цим не можуть ні влада, ні правоохоронці. Події останніх кількох днів на Волині — яскраве тому свідчення. 22 вересня у ліси Маневиччини заїхало понад півтисячі копачів із сусідніх областей.

Київ усіх нагодує?

Київ усіх нагодує?

Педагоги й діти трьох волинських «чорнобильських» районів ще пам’ятають, скільки вони мали проблем, коли їх взялися харчувати столичні дяді з фірм, наближених до тодішньої влади Януковича. Збідніле меню, продукція невідомого походження, спред замість масла, сирний продукт замість сиру — це далеко не повний перелік «переваг», який відчули вони з приходом нових годувальників.

Палиця замахнувся

Найбільшою інтригою нинішніх місцевих виборів у Луцьку залишалося питання: у який спосіб захоче в’їхати на білому коні переможця у рідне місто відомий бізнесмен, а в недавньому минулому голова Одеської обладміністрації Ігор Палиця?

«Дякуємо Путіну, що він недооцінив український народ»

«Дякуємо Путіну, що він недооцінив український народ»

Із протоієреєм Михайлом Бучаком, настоятелем Святопокровського храму з прилуцького села Маяки, познайомилася кілька років тому. Наша розмова відбулася за два роки до Майдану («УМ» від 16.02. 2012). Він дуже цікава й неординарна людина, а головне — патріот України істинний, не фальшивий. Коли почалися події на Майдані, я не сумнівалася, що він буде там.

Довбанка-гігант

Довбанка-гігант

Цьогорічна спека, що так втомила нас усіх і завдала неабияких збитків, реабілітувала себе на Волині двома цінними археологічними знахідками: спочатку в Любешівському районі місцеві мешканці знайшли на дні Стоходу старовинний човен-довбанку довжиною 3,5 метра, а наприкінці серпня на ще один подібний артефакт натрапили мешканці з сусіднього, Маневицького, району.

«Це найменше, що ми можемо зробити для наших героїв»

«Це найменше, що ми можемо зробити для наших героїв»

Про лучанина Руслана Теліпського, який присвятив себе унікальній справі — документуванню світлин пам’ятників Тарасу Шевченку, встановлених в Україні та світі, «УМ» писала у квітні 2013 року в матеріалі «Сьогодні єдина постать, яка не роз’єднує націю, це Шевченко». Тоді ще ніщо не вказувало на те, що нашу країну чекає велика біда.