Світу — ядерні боєголовки

Світу — ядерні боєголовки

Мудрі люди вчаться на чужих помилках, розумні — на своїх, а дурні й затяті взагалі відмовляються визнати, що в чомусь помилялися, ще затятіше наполягаючи на своїх вадах. Це правило, схоже, стосується і держав. Так, скажімо, Росія, яка дедалі більше опиняється в ізоляції від цивілізованого світу через свою агресію щодо України, замість схаменутися й відступити, навпаки — недвозначно нагадує планеті про свій ядерний арсенал.

Війна з тероризмом і Путіним

Війна з тероризмом і Путіним

Проблеми глобальної безпеки, якій загрожує активізація терористів у різних частинах світу, загрози для екології та боротьба зі смертельною лихоманкою Ебола — такі три теми для обговорення окреслив на початку дебатів 69-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН Генсек Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Мун.

Екологія заради життя

Екологія заради життя

Глави понад 140 держав і урядів цими днями з’їхалися до Нью-Йорка, де вчора відкрилася загальнополітична дискусія на 69-й сесії Генеральної Асамблеї ООН. Участь у ній бере і Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, який під час візиту до США представить план дій «Відновлення України» і проведе зустріч із Генсеком Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Муном.

Небажаний гість

Президент Росії Володимир Путін, хоч особисто й не підпадає під санкції Заходу, потроху стає нев’їзним у цивілізований світ. Більшість іноземних лідерів воліють спілкуватися з ним телефоном, і то переважно на теми, пов’язані з агресією Росії щодо України.

Краще — разом?

Краще — разом?

Референдум щодо виходу Шотландії зі складу Великої Британії завершився поразкою прихильників незалежності. За те, щоб і надалі залишатися в Об’єднаному Королівстві, проголосувало близько 55%, або понад 2 мільйони шотландських виборців. Проти — трохи більше 45% (понад 1 мільйон 600 тисяч).

Виступ з особливим статусом

Виступ з особливим статусом

Таких бурхливих овацій на адресу українського Президента в Конгресі США, як під час візиту Петра Порошенка наприкінці минулого тижня, не лунало, мабуть, ніколи. Переможця Помаранчевої революції Віктора Ющенка свого часу в цій залі також вітали щирими оплесками, але на адресу Порошенка їх дісталося ще більше.

«Руки геть від України!»

«Руки геть від України!»

Уперше за півроку росіяни знову вийшли на вулиці під гаслом «Руки геть від України!». Власне, «марші миру» — акції протесту проти війни в Україні — відбулися минулої неділі в багатьох країнах світу. Але саме російські мітинги, після піврічної мовчанки незгодних із політикою Володимира Путіна на тлі «кримнашного» апофеозу підтримки політики Кремля, спричинили найбільший резонанс.

«Зелені чоловічки» вже на старті

«Зелені чоловічки» вже на старті

Коли Росія фактично без перешкод захопила Крим і оголосила його своєю територією, фахівці з питань міжнародної політики, політологи, історики й усі наділені здоровим глуздом громадяни передбачали, що це лише початок. Держав, які з часу появи й донині існують винятково в рамках чітко визначеної території, фактично не існує.

А свято де? А свято — є...

Учорашній день мав би стати для України святковим. Після стількох випробувань, через які пройшла наша держава після відмови уряду Миколи Азарова і Президента Віктора Януковича від підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, цей історичний документ нарешті остаточно набуває чинності.

Зупинка чи прорив?

Фраза «за що стояв Майдан», яка, як це завжди буває через деякий час після революцій, останнім часом лунає дедалі частіше, минулої п’ятниці зазвучала з особливим надривом. Так українське суспільство за відсутності чітких пояснень з боку влади відреагувало на повідомлення про те, що Україна та Європейський Союз у Брюсселі домовилися про відтермінування набуття чинності Угоди про асоціацію.