Зіс іде в райсуд

Колегія суддів Апеляційного суду Донецької області відправила на додатковий розгляд іншим складом суддів справу Міхаеля Зіса — ізраїльського хірурга, якого звинувачували в незаконній трансплантації людських органів. У серпні минулого року Ворошиловський райсуд Донецька виніс виправдальний вирок, не побачивши в діях лікаря–іноземця складу злочину. Однак на волю хірурга не відпустили: керівництво слідчого ізолятора, де Зіс перебуває з осені 2007 року, послалося на чинну постанову суду про екстрадицію підслідного до Молдови. Ця країна, а також Ізраїль, мають претензії до донецького «ув’язненого».

Взялися за голову

Взялися за голову

Фінансова криза коригує не тільки курс долара чи євро, а й курс... вдячності, якою тутешні столоначальники оцінюють свою здатність вирішити те чи інше питання. Не так давно «УМ» повідомляла про затримання правоохоронцями у службовому кабінеті заступника начальника Головуправління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України в Донецькій області Юрія Козленка, який саме отримував від відвідувача «вдячність» у розмірі 150 тисяч гривень. І ось свіжий факт із робочих буднів тутешніх керівників: під час отримання 40 тисяч євро співробітники Управління з боротьби з економічною злочинністю Донецької області «взяли» голову Ленінської районної ради Донецька Олексія Старостюка.

Ідемо до ви

«Іду на ви!». Цей історичний вислів князя Святослава згадали лідери наймасовішої шахтарської профспілки, заздалегідь попереджуючи владу про масову акцію протесту шахтарів, яка відбудеться 25 березня. У цей день до Києва для пікетування приміщень органів влади прибудуть 1,5 тисячі шахтарів. Також мітинги протесту відбудуться й у всіх великих містах гірняцьких регіонів держави. Таке рішення прийняли учасники всеукраїнської наради голів первинних організацій Профспілки працівників вугільної промисловості, що наприкінці минулого тижня відбулася в Донецьку.

Гора до свята

Підйом після зміни гірників на–гора з виробок на кілометровій глибині, звісно, має мало спільного зі сходженням альпіністів на гірські вершини. Тим більше що деякі донецькі шахтарі вже пересвідчилися в цьому на власному досвіді. Приміром, у 2007 році, коли Донецька область відзначала 75–річчя, на найвищу вершину Кавказу Ельбрус піднялися 75 донеччан, серед яких були й місцеві гірники. А минулого року донбасько–гімалайська експедиція, підкоривши Еверест, залишила на «маківці світу» шматки вугілля з чотирьох шахт регіону. Причому «чорне золото» альпіністи видобували власними руками. Та це, виявляється, була тільки своєрідна підготовка до ще цікавішого спільного проекту альпіністів та шахтарів. Адже тепер гірники і спортсмени готуються здійснити сходження на безіменну гірську вершину і на правах першовідкривачів дати їй назву.

«Протибанкова міна»

Як зізнався потім затриманий уродженець Чечні, це відділення «Райффайзен Банк Аваль», розташоване у відносно безлюдному місці, він «намітив» давно. А щоб справити на банківських співробітників відповідне враження, навіть спеціально почав відрощувати бороду. Та, звісно, не тільки нею він збирався лякати касирів. Отже, увірвавшись близько п’ятої години вечора до відділення банку, чоловік у чорному почав вимагати гроші, погрожуючи гранатою та вибуховим пристроєм, який обіцяв підірвати в разі спротиву. Грабіжник, забравши пакет, куди налякані касири запхали наявні банкноти, жбурнув на підлогу гранату «Ф–1». Щоправда, чеку з неї він чомусь не висмикнув.

А ти записався добровольцем?

За крок до весни і за півкроку до відключення котелень у Донецьку, нарешті, знайшли ефективний спосіб протистояння опонентам–газопостачальникам. Тут вирішили захищати котельні силами приватних охоронних фірм, а також залучати добровольців із місцевої молоді. Про це в Донецьку на семінарі «Захист законних прав громадян у сфері комунальних послуг», організованому місцевою владою, заявив народний депутат України Борис Колесников. «Уряд і НАК «Нафтогаз України» порушують закон про теплопостачання, який не передбачає відключення газу в період опалювального сезону, — обурюється один із лідерів ПР. — Тому потрібно з допомогою «Союзу молоді регіонів» повернутися до створення добровільних народних дружин».

Навколо «безіменного» ДонНУ

Навколо «безіменного» ДонНУ

...У польському місті Кракові є Ягеллонський університет, названий іменем святої Ядвіги. Згадана королева, яку пізніше канонізували, свого часу віддала все своє майно на підтримку тодішньої Краківської академії, отож її внесок у становлення університету, де нині йде вже 644–й навчальний рік, переоцінити важко. У цьому ж університеті колись працював і відомий в усьому світі астроном Микола Копернік. Поляки встановили своєму великому землякові пам’ятник біля головного корпусу навчального закладу, однак від того, аби називати його іменем університет, утрималися. Мабуть, насамперед тому, що тут, як прийнято в Європі, ні влада, ні політичні сили ніколи не втручалися у справи тих же вищих навчальних закладів.

У списку боржників — усе місто

Напередодні в Донецьку оприлюднили довгий список будинків з усіх районів міста, які ризикують залишитися без тепла. До нього потрапили ті оселі, де найнижчий рівень оплати за послуги «Донецькміськтепломережі». «З 19 лютого почнемо відключати від теплопостачання та гарячої води 139 будинків, — повідомив заступник директора «Донецькміськтепломережі» з економіки Микола Єрмоленко. — У цих будинках оплата за послуги становить усього 40 відсотків».

Рятуйте жінку

Криза погіршує криміногенне становище в державі. Окремі злочинці все частіше не цураються захопити заручників заради грошей. І вже звично шукають своїх жертв серед представниць слабкої статі. Два свіжі випадки, що сталися на Донеччині, наводять на невеселі роздуми — до кожної з жінок тепер хоч персонального охоронця прикріплюй...

«Надзвичайний» детектив

Рятувальники Донеччини нині самі благають про допомогу. Про це йдеться в спеціальному зверненні, розповсюдженому Центром пропаганди Головуправління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій в Донецькій області. А його промовиста назва «Чиє замовлення виконує СБУ в Донецьку?» засвідчує, що цього разу рятувальникам доводиться «розгрібати» не «техногенку» чи стихійне лихо...