Вишиваний день календаря

Цьогоріч український День вишиванки підтримають у більш ніж 50 країнах світу, тим часом як на Батьківщині це свято досі не затвердили офіційно. Нещодавно організатори свята, як і минулого року, звернулись до Президента України Петра Порошенка з пропозицією затвердити третій четвер травня офіційним щорічним Всесвітнім днем вишиванки, тобто зробити його святом державного значення.

Калейдоскоп версій

Британська телерадіокомпанія зважилася провести власне розслідування щодо авіакатастрофи малайзійського «Боїнга», показавши документальний фільм, в якому об’єднала всі існуючі версії катастрофи, аналізуючи кожну. Зокрема, відомі версії про винищувачі, котрі збили літак, ракети, випущені з різних місць тощо. По гарячих слідах команда ВВС опитала очевидців та експертів.

Вашу «трійку» бито

Вашу «трійку» бито

Заплутана історія авіакатастрофи малайзійського «Боїнга», що сталася на Донбасі влітку 2014 року, здається, потроху розплутується. Увесь цей час слідчі з’ясовували, хто винний у смерті більш ніж 200 людей. У попередніх звітах міжнародних експертів було визначено, що літак збили з російського боку ракетною установкою «Бук».

Паска проти сил зла

Паска проти сил зла

Православні віряни чекають на сходження Благодатного вогню в Єрусалимському храмі Гробу Господнього, що ознаменує собою Воскресіння Христа і його милість. За повір’ям, якщо вогонь не зійде, світ чекатиме трагедія. Втім iз року в рік священики виносять із кувуклії палаючий оберемок надії...

Як кіт наплакав

Уряд ухвалив низку реформ у сфері оплати праці, які набувають чинностi вже з 1 травня. Українців чекає підвищення прожиткового мінімуму. Як повідомили у Міністерстві соціальної політики, прожитковий мінімум зросте в середньому на 5,2% і становитиме 1450 грн. для дієздатних осіб, 1130 — для недієздатних, 1228 грн. — для дітей віком до 6 років і 1531 грн. — для дітей від 6 до 18 років.

Порожній гаманець науки

Уже більше трьох місяців науковці — всі ті, хто працює на розвиток та інвестує в інтелектуальне майбутнє свої знання, — працюють в Україні на голому ентузіазмі. Держава заборгувала науковцям 622 млн. грн. зарплат.

Сталкери, не виходячи з дому

Незабаром віхи історії перетнуть позначку в 30 років із дня трагедії, результат якої відчув на собі ледь не весь світ — вибуху на ЧАЕС. Та, незважаючи на небезпеку, законсервований і ніби завмерлий у часі Чорнобиль приваблює до себе все більше охочих до вражень та пригод.

Не стати кібер-жертвою

Паралельно з розвитком безготівкових платіжних систем в Україні та збільшенням кількості карткових операцій в iнтернеті виросла й кількість кібер-шахрайств. Понад 43 тисячі шахрайських операцій на суму майже 95 млн. гривень — це статистика за минулий рік.

Імперський монументалізм

Відтепер 794 монументи комуністичної епохи більше не вважатимуть державними пам’ятками. Вони втратять свою цінність, відповідний наказ про це підписав міністр культури В’ячеслав Кириленко. Йдеться про пам’ятки місцевого значення, які підлягають під дію закону «про декомунізацію».