Ставайте у чергу

У Міністерстві внутрішніх справ планують з 6 квітня відновити регулярну видачу громадянам України паспортів для виїзду за кордон. Про це заявив Головний радник міністра Костянтин Стогній на брифінгу у МВС. За словами чиновника, залишилося тільки врегулювати всі робочі моменти з компанією–виробником. «Ухвалено рішення, що МВС замовляє друк паспортів ЄДАПСу. Але, враховуючи складну ситуацію впродовж трьох останніх місяців, слід врегулювати всі робочі моменти. Сподіваюся, це вдасться здійснити у наступні три дні, а вже з 6 квітня паспорти друкуватимуть і, відповідно, видаватимуть», — сказав журналістам радник міністра.

Конспіратори Черновецького

Депутати опозиційних фракцій Київської міської ради шоковані фактом викрадення документів щодо приватизації столичної нерухомості і пов’язують його з наміром команди мера приховати численні зловживання напередодні ініційованої урядом комплексної перевірки влади міста. Тепер практично неможливо встановити власника того чи іншого об’єкта, а отже, і те, чи була його приватизація законною.

Бог у поміч

Патріархат Російської православної церкви запропонував Кремлю концептуально нову схему постачання блакитного палива українським підприємствам хімічної галузі. Московські священнослужителі звернулися до «Газпрому» та інших компаній, які видобувають природний газ на території сусідньої держави, з проханням розглянути можливість запровадження пільгових цін для промислових споживачів України. На думку церковного керівництва, це неабияк підвищить конкурентоспроможність української продукції. Про це йдеться у зверненні церковників до першого заступника голови уряду РФ, голови ради директорів «Газпрому» Віктора Зубкова, датованому 26 лютого 2010 року, яке опублікувала Агенція УНІАН.

Бандера онлайн

Отримати об’єктивні та вичерпні відомості про батьківщину Степана Бандери в інтернеті відтепер можна й на сайті села Старий Угринів, де народився і виріс майбутній Провідник ОУН. На сайті «Бандера–Угринів» (bandera.net.ua), який днями відкрився у всесвітній мережі, розміщено контактну інформацію туристично–інформаційного центру «Батьківщина Бандери», громадського осередку «Бандерія», різноманітні відомості про життя та діяльність Угринівської громади й сіл–побратимів.

Вода наступає

Укргідрометцентр у своєму прогнозі попередив про можливі паводки практично на всій території України. Значне підняття рівня води в річках очікується у середині квітня: тоді почнеться інтенсивне танення снігів, попереджають метеорологи. Максимальний рівень води — від 0,2 до 2,5 метра вище норми — прогнозують у верхів’ях та пониззі Прип’яті, на її притоках, Верхньому Дніпрі на Чернігівщині та біля Києва, Десні, Сеймі, на річках басейнів Західного Бугу і Південного Бугу, Інгулі, Інгульці, верхній та середній частині басейну Сіверського Дінця, лівобережних притоках Середнього Дніпра, низці лівих рівнинних приток Дністра, українській ділянці Дунаю тощо.

Де весна, де красна?

Зима ніяк не хоче поступатися весні — здавалося б, уже середина березня, а завірюхи й снігопади докучають, як у січні. Але таке бажане потепління, прихід якого синоптики обіцяють уже наприкінці цього тижня, судячи з усього, лише ускладнить нам життя. Вже зараз величезні маси снігу, які накопичилися впродовж кількох зимових місяців, розтаючи на сонці, перетворюють вулиці населених пунктів на ріки й озера, а замерзаючи вночі — на суцільну ковзанку.

Щоб готівка не «потекла рікою»

У Національному банку України побоюються, що «велика» вода, яку цьогоріч пророкують країні метеорологи, завдасть неабиякої шкоди банкам і їхнім підземним сховищам, де зберігають готівкові кошти. Особливе занепокоєння викликає територія Дніпровського басейну, а отже, й окремі райони столиці, в яких зосереджено чимало фін­установ. Рівень води у Дніпрі може перевищити критичну точку на два з половиною метри. Оскільки у більшості банків місця таємного зберігання облаштовані під землею, існує велика ймовірність того, що вода потрапить у сховища та пошкодить готівку й інші цінності.

І сусіду дісталося

І сусіду дісталося

Вибух, що знищив автомобіль — джип марки «Міцубісі–Паджеро» — генерального директора Національного заповідника «Острів Хортиця» Максима Остапенка, стався 10 березня в Орджонікідзевському районі Запоріжжя біля будинку, в якому мешкає чиновник, повідомляють у міліції. Правоохоронці з оприлюдненням остаточної версії його причин не поспішають. Проте експерти, дослідивши місце події, схиляються до думки, що пожежа, швидше за все, сталася через коротке замикання у моторному відсіку автівки. Розслідування даного випадку триває.

Один за всіх?

Один за всіх?

Подільський районний суд Києва завершив розгляд справи обвинувачуваного в організації афери «Еліта–Центру» Андрія Терентьєва та засудив його до 5 років позбавлення волі, а також зобов’язав відшкодувати кошти потерпілим: від 100 до 300 тисяч гривень на кожного вкладника, шестизначну суму індексу інфляції і по 40—50 тисяч морального збитку. Засудженому залишилося відбувати покарання лише рік, адже термін ув’язнення зараховано йому від моменту затримання у лютому 2006 року. Адвокат Терентьєва Ганна Мулюн запевняє, що у того відсутні будь–які кошти чи матеріальні цінності для виплати вкладникам «Еліта–Центру». «Йому належить чверть чотирикімнатної квартири у Києві і старовинний (1985 року виробництва) автомобіль. І все, більше нічого. Які ж це цінності?» — каже захисниця.

Мерська «дипломатія»

Мерська «дипломатія»

Діяльність київської мерії шокує не лише українське суспільство, а й світову громадськість. Днями Республіка Чехія направила Україні дипломатичну ноту, аби з’ясувати ситуацію довкола планів столичної влади щодо продажу будівлі, в якій посольство орендує приміщення. Як повідомляє чеське видання «Право» (Pravo), у представництві іноземної держави обіцяють об’єднати в боротьбі за дах над головою інші посольства, яких стосується ця проблема, і не розуміють, на яких підставах столичні чиновники продають орендоване дипломатичними місіями нерухоме майно.