У колі союзників з агресором

У колі союзників з агресором

Боротьба з бідністю і захист прав людини, турбота про навколишнє середовище і харчова безпека людства — учасникам дводенного форуму «Азія—Європа» (АСЕМ), що стартував учора в італійському Мілані, буде що обговорити. До фінансової столиці Італії з’їхалися понад 50 глав держав та урядів на чолі з керівництвом Євросоюзу — президентом Європейської Ради Германом ван Ромпеєм та головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу.

Дешева нафта — погана «Новоросія»?

Хоч як голосно сміються із санкцій Заходу російські «Тополі» та «Іскандери», економіці РФ зовсім не так весело, як ракетним комплексам. Незважаючи на шалені вливання Банку Росії, який задля втримання курсу валюти щодня «викидає» на ринок мільярди доларів, у ході торгів на Московській біржі рубль учора побив новий антирекорд, перевищивши позначку 41 руб./ 1 дол. США.

«Містраль» відпливає в туманну даль

«Містраль» відпливає в туманну даль

Франція не віддасть Росії замовлені нею гелікоптероносці «Містраль» доти, доки на Донбасі триватиме війна. Відповідну заяву позавчора на брифінгу в Парижі зробив офіційний представник французького МЗС Ромен Надаль, відповідаючи на ультиматум, який наприкінці минулого тижня висунуло зовнішньополітичне відомство Росії.

Діалог не складається

Попри те, що Ангела Меркель нібито дала згоду й навіть заохотила участь Володимира Путіна в саміті «Великої двадцятки» в Австралії, де кремлівському господареві доведеться постати «перед судом» одразу 18 державних лідерів та очільників Європейського Союзу, зустрічатися з російськими високопосадовцями окремо офіційний Берлін тепер вважає недоцільним.

Заради Путіна й історію посунуть!

Заради Путіна й історію посунуть!

Офіційний Белград вирішив ушанувати свого союзника і ледве не кумира, президента Росії Володимира Путіна, особливим чином. Як повідомляє радіо «Свобода», 16 жовтня кремлівський господар приїздить до столиці Сербії з візитом. І з такої нагоди сербська влада аж на чотири дні перенесла святкування Дня визволення Белграда.

Смертельна байдужість

Смертельна байдужість

Громадянська війна в Сирії вийшла за межі країни і прийшла в Європу. Спершу мирні акції курдів на підтримку співвітчизників, які воюють з ісламістами в Сирії, у кількох містах Німеччини переросли в погроми та сутички з радикальними мусульманами і поліцією. Мітинги відбулися в Берліні, Бонні, Бремені, Дортмунді, Дюссельдорфі, Гамбурзі, Ганновері, Кілі, Штуттгарті, Хагені та інших великих населених пунктах ФРН.

Як на Путіна іменини...

Як на Путіна іменини...

«Тепер-то я точно знаю, у сорок — все тільки починається! Ваш рубль». Так російські творці анекдотів учора переінакшили відому фразу з фільму «Москва сльозам не вірить» відповідно до нагальних реалій сьогодення. Уранці на Московській біржі національна грошова одиниця обвалилася одразу на 5 копійок, а згодом і ще більше, сягнувши поки що рекордної в історії свого існування позначки — 40,05 рубля за долар США.

Кремлівський паРОСТОК у німецькій політиці

Агресія Росії щодо України змінила світ. Повна зневага до міжнародних угод, кордонів, територіальної цілісності сусідів iз боку ядерної держави змусила більшість цивілізованих країн терміново переглядати свою зовнішню політику. І передусім — ставлення до самого агресора, тобто Москви.

Спроба «Майдану» по-китайськи

Спроба «Майдану» по-китайськи

Десятки тисяч людей вийшли на вулиці Гонконгу, вимагаючи від китайської влади не втручатися у їхнє волевиявлення. Мешканці колишньої британської колонії не звикли до авторитарного правління, тож план китайського уряду фільтрувати кандидатів на гонконгівських виборах 2017 року викликав шквал обурення.

Сумна доля рубля

Російський рубль не втомлюється бити рекорди — вчора під час торгів на Московській біржі долар США виріс одразу на 35 копійок, уперше в історії подолавши позначку в 39,5 рубля. Одночасно євро піднявся на 47 копійок, також подолавши певний рубіж — 50 рублів за одиницю загальноєвропейської валюти.