Ліки — не з-під поли

Ліки — не з-під поли

В Україні стартувала система моніторингу наявності ліків для онкохворих у лікарнях. Відтепер пацієнти, які отримують ліки, закуплені державним коштом, зможуть контролювати їх наявність у медичних закладах у всіх областях України — у режимі реального часу. Окрім того, хворий, який придбав препарати за власний кошт, зможе перевірити, чи ці медикаменти не перепродують недобросовісні медики. Зробити це можна завдяки спеціальному коду партії ліків, зазначеному на їх упаковці.

Щоб із носа не текло...

Серед застудних захворювань нежить (або риніт) трапляється, певне, найчастіше. Більшість із нас ставиться до нього, як до незначної і швидкоплинної неприємності, переносячи його «на ногах», ходячи на роботу й ігноруючи лікування.

Не зловживайте «інтимним» гелем

Не зловживайте «інтимним» гелем

Відвідувати «жіночого» лікаря задля профілактики необхідно регулярно. Адже будь-яку недугу легше запобігти, ніж потім лікувати. Планувати похід у поліклініку вже тоді, коли терпіти біль несила, — небезпечна звичка. Аби не допустити неприємностей зi здоров’ям, лікарі радять дбати про профілактику недуг. Отже, що радять гінекологи кожній жінці на щодень?

Зміцніть «броню»

Зміцніть «броню»

«Потепління підсвідомо спонукає нас одягнутися легше, «забути» про шапку і заходи антигрипозної безпеки. А саме в цей період вологої погоди і дефіциту сонячного проміння ризик застудитися і захворіти зростає», — застерігає київський лікар-дієтолог Оксана Скиталінська.

Корисне чи калорійне?

Для багатьох людей саме слово «калорійність» є магічним, каже лікар-дієтолог Оксана Скиталінська.

— Залежно від енергетичної цінності (кількості калорій у 100 грамах) усі продукти умовно можна розділити на п’ять груп, — розповідає лікар.

Добрий настрій — синонім здоров’я

Добрий настрій — синонім здоров’я

Дехто плутає поняття «поганий настрій» і «депресія», вважаючи, що вони тотожні. Однак насправді поганий настрій, на відміну від депресії, має короткостроковий характер, тоді як депресія може тривати тижнями і навіть упродовж місяців. Існує кілька «ліків» від поганого настрою, які діють безвідмовно. Зверніть на них увагу — про всяк випадок.

Грип не відступає

Станом на 17 січня 2016 року в Україні підтверджено 51 летальний випадок унаслідок захворювання на грип. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі. У Вінницькій області, за його словами, зафіксовано 7 таких випадків, в Одеській — 20, Донецькій — 4, Рівненській — 3, в Кіровоградській, Житомирській, Харківській, Черкаській, Чернівецькій, Львівській — по одному, в Києві — 5.

Енергійно і — просто

Енергійно і — просто

Зимової пори люди частіше нарікають на брак енергії. Здається — все гаразд, здоров’я не бунтує, однак сили зібратися і сконцентруватися на важливих справах бракує. Лікарі нагадують про кілька простих правил, які допоможуть почуватися бадьоро й енергійно.

Зима тисне на «хроніку»

Зима тисне на «хроніку»

Узимку не тільки віруси та інфекції виходять iз «підпілля», а й відчутно загострюються серйозні хронічні захворювання: недуги ендокринної, серцево-судинної та кісткової системи. Тож лікарі радять бути обачними тим, хто має подібні проблеми зі здоров’ям. Гострі рецидиви хвороб за холодної пори року не тільки важко лікувати — вони можуть обернутися серйозними ускладненнями.