«Якби на Майдан відразу 100 тисяч вийшло, стріляти злякалися б»

«Якби на Майдан відразу 100 тисяч вийшло, стріляти злякалися б»

З Олексієм Колісником, відомим на Волині дослідником проблем державотворення, кандидатом психологічних наук, професором Східноєвропейського університету імені Лесі Українки, розмовляли за кілька місяців до початку другого українського Майдану, в серпні 2014-го.

І пляшка молока для щастя,

І пляшка молока для щастя,

Луцьк минулими вихідними фестивалив і розважався. Вже давненько у місто травень не приносив стільки яскравих відпочинкових імпрез. У замку Любарта поїдали бургеги, паніні та інші смаколики, дивували своїми кулінарними талантами учасники третього гастрономічного фестивалю Lutsk food fest.

«Зараз іде загострення складної суспільної хвороби»

«Зараз іде загострення складної суспільної хвороби»

У біографії заслуженого лікаря України Володимира Карпука є період, коли він, як кажуть, ходив у політику: був народним депутатом України від блоку «Наша Україна» у Верховній Раді 5-го і 6-го скликань, деякий час працював заступником голови Волинської облдержадміністрації з гуманітарних питань. Тобто спробував владу на смак у різних її іпостасях.

«Марусю, мовчи! Тут на базарі яєць більше, ніж у нас картоплі»

«Марусю, мовчи! Тут на базарі яєць більше, ніж у нас картоплі»

Весна вже покликала господарів у поле. На базарах не проштовхнутися: люд вибирає насіння та міндобрива, шукає, чим би земельку покропити, щоб бур’яни не росли і зайвий раз не брати сапу до рук. «Візьміть ще оцей перепарат, під корінь внесете. Він стимулює ріст і зміцнює рослину», — припрошує продавець молоду жіночку, яка купує яскраві пакети з імпортним насінням.

«Виліт» Ластівки

«Виліт» Ластівки

Минулий тиждень став нещасливим для художнього керівника Волинського академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка Петра Ластівки. Невдоволення, що нуртувало майже десять літ у колективі театру після того, як його очолив цей режисер, вибухнуло праведним гнівом: на зборах колективу сказали своє «фе» худкерівнику й проголосували за його відставку 88 людей (12 проти і 3 утрималися).

«Закрийте інтернати i побачите, якими виростуть ці діти»

Нещодавно український уряд анонсував: в Україні планують удвічі скоротити кількість спеціальних закладів, особливо спецшкіл та інтернатів для дітей-інвалідiв. Сьогодні їх діє вісімсот. Головна ідея такого реформування — щоб діти з обмеженими можливостями здобували знання у звичайних школах, бо саме інклюзивна освіта дає можливість особливій дитині легше соціалізуватися в суспільстві.

Автор «Соколят» повернувся додому,

У Луцьку, нарешті, буде вулиця В’ячеслава Хурсенка, відомого композитора і співака, який трагічно загинув у вересні 2009 року в 43-річному віці. Таке рішення прийнято членами комісії Луцької міської ради з питань впорядкування назв вулиць після того, як на сайті міськради з’явилася електронна петиція з пропозицією перейменувати одну з вулиць на честь відомого земляка.

Загиблих треба шанувати, а не робити з них дороговкази

Загиблих треба шанувати, а не робити з них дороговкази

У 2012 році в лісовому урочищі поблизу села Мощена, що біля Ковеля, з’явилося нове військове кладовище. Навесні 1944 року тут точилися кровопролитні бої за Ковель, тому солдатських поховань у цій місцині є ще чимало. Відшукати їх і навіть ідентифікувати — справа благородна й необхідна. Бо війна справді не закінчена доти, доки не похований її останній солдат.

За крок до смерті був таким, яким Бог його знав...

За крок до смерті був таким, яким Бог його знав...

...Тієї ночі, коли він замерзав у кабіні простреленого «Урала», зігріваючи останнім теплом свого тіла пораненого товариша, у Луцьку помирала його мама. Вона прокинулася серед ночі (хоча який той сон був тоді), серце теліпалося так, ніби ось-ось вискочить із грудей.

«Війна робить людей правдивішими, а значить — кращими»

«Війна робить людей правдивішими, а значить — кращими»

З Оленою ми не бачилися кілька років. Раніше часто зверталася до неї як до практикуючого психолога по коментарі. Знала, що вона була на Майдані й рятувала поранених у стінах Київської міськдержадміністрації. І що з перших днів війни активно включилася у волонтерський рух, надає психологічну допомогу нашим бійцям.