Пошуки винуватців

Пошуки винуватців

Порушено кримінальну справу за фактом пожежі, яка сталася 27 квітня під час демонтажу вентиляційних систем на Державному підприємстві «Виробниче об’єднання «Київприлад». Про це «УМ» повідомили у прокуратурі міста Києва. Серед іншого у слідчому органі зазначають, що пожежа, яка забрала життя двох людей, сталася внаслідок порушення ними правил безпеки під час виконання робіт із підвищеною небезпекою та через недогляд керівництва «Київприладу», яке допустило розміщення контейнерів із магнієм просто неба. Кримінальна справа розслідується у рамках частини 2–ї статті 272 та частини 2–ї статті 367 Кримінального кодексу України — порушення правил безпеки та службова недбалість, які призвели до загибелі людей.

3000 градусів смерті

Жахлива трагедія сталася учора вранці в Солом’янському районі столиці. Близько 9:30 на території підпорядкованого Національному космічному агентству України виробничого об’єднання «Київприлад», на вулиці Гарматній, 2 виникло займання, яке переросло в сильну пожежу, а згодом на території заводу пролунало кілька потужних вибухів. У результаті інциденту загинули дві особи, одного постраждалого у важкому стані доправили до лікарні.

Незагоєна рана планети

Майже чверть століття минуло відтоді, як світ облетіла страшна звістка про аварію на Чорнобильській АЕС, що стала найбільшою техногенною катастрофою в історії людства. Учора в Україні відбулося понад 300 жалобних заходів, присвячених 24–й річниці Чорнобильської трагедії. До меморіалів героям, які поклали свої життя, ліквідовуючи наслідки тієї страшної катастрофи, прийшли тисячі українців — рідні, близькі, друзі, колеги і просто небайдужі громадяни, які розуміють ціну їхньому подвигу. Одне прикро: влада, яка і в 1986 році не надто переймалася долею власного народу, приховуючи сам факт вибуху на ЧАЕС, і сьогодні відмежувалася від людей рамками офіціозу.

«Язика» привели

Міністр освіти і науки з кожним днем усе більше налаштовує студентів проти себе. Головний освітянин країни днями прийняв чергові скандальні рішення, таким чином поставивши з ніг на голову всіх керівників вузів та самих студентів. Дмитро Табачник підписав наказ, згідно з яким усі вузи України отримали право набирати і навчати іноземних студентів іноземними мовами, якщо це дозволяють можливості вузу. Відтак, Табачник зробив неймовірну «мовну» послугу студентам із Росії або ж просто російськомовним студентам в Україні. «Коли ми ввели навчання у вузах тільки українською мовою, у нас почався величезний відтік студентів із арабських і азіатських країн. Почали втрачати, в першу чергу, держава і вузи» — сказав він.

Крізь вогонь і воду

Крізь вогонь і воду

Учора у Києві, на території Технічного ліцею Шевченківського району столиці, відбулися практичні навчання з питань цивільної оборони та попередження надзвичайних ситуацій, під час яких учні ліцею спільно з рятувальниками відпрацьовували техніку порятунку в екстремальних ситуаціях. Після обов’язкової ранкової лінійки для дітей провели «короткий інструктаж». Утім він був зовсім не обов’язковим — діти вже мають певний досвід, кажуть їхні вчителі. «Подібні навчання відбуваються у нас щорічно. А ще учнів нашого ліцею часто вивозять на навчання в табір у Кончі–Заспі. Тож вони багато чого вміють. Навіть наші польські друзі, побувавши на минулорічних навчаннях, здивувалися — у них такого немає», — розповіла «УМ» учителька ліцею Ірина Мегедь.

На «Олімпійському» небезпечно

Інцидент із людськими жертвами стався 20 квітня на будівельному майданчику Національного спортивного комплексу «Олімпійський», що у Києві. Як повідомили «УМ» у Держгірпромнагляді України, близько 17.00 на одній із ділянок будівництва проводився демонтаж залізобетонних конструкцій другого ярусу трибун — будівельники розбирали сходи і сходові майданчики. Під час спроби підняти краном одну з таких конструкцій відбулося її часткове руйнування. Двоє будівельників, які перебували поруч, зірвалися з чотириметрової висоти — один із них (47–річний чоловік на прізвище Самойлюк) загинув, його товариша Ігоря Бібу з травмами голови та грудної клітки доправили до столичної лікарні №17.

Не просте, а золоте

Не просте, а золоте

Про крадіжку символу розкоші й заможності, як часто називають вироби Фаберже поціновувачі творчості легендарного ювеліра, заявила мешканка знаменитої підмосковної Рубльовки (селище Чигасово), Наталія Черкаська. Ця російська бізнес–леді володіє двома потужними будівельними компаніями у Москві та Санкт–Петербурзі. Як повідомляє інформаційний інтернет–портал «Лайф–Ньюз», крадії себе не обмежували і прихопили ще багато чого цінного. Загальна вартість вкраденого, заявляє постраждала, становить понад мільйон доларів США, з яких 585 тисяч «зелених» — вартість коштовного яйця.

До Арфуша прийшли «друзі» з ринку

До Арфуша прийшли «друзі» з ринку

Учора під стінами Національної телекомпанії України зібрався театралізований мітинг. Зо три десятки людей, організованих ВО «Свобода», взявши на озброєння заклик «СОС! Арфуш», вимагали звільнити з посади заступника директора НТКУ Валіда Арфуша. На думку присутніх, ця людина не відповідає займаній посаді як спеціаліст і, безумовно, дискредитує державного мовника своїми антиукраїнськими поглядами. Дісталося і шефові Арфуша Єгору Бенкендорфу, який, власне, і привів Валіда в НТКУ.

Патріотизм — не злочин

Суд довго шукав, але так і не знайшов підстав для притягнення до відповідальності 13 активістів націоналістичних організацій — учасників інциденту на відкритті антиукраїнської виставки в Українському домі у Києві. Щоправда чотирьом із них, зокрема й заступнику голови Всеукраїнської організації «Свобода» Андрію Мохнику, служителі Феміди винесли усне попередження. У діях решти ознак адміністративного правопорушення не виявлено.

Реабілітації не буде?

Лідера яскраво вираженої антиукраїнської партії «Родіна» Ігоря Маркова знову спіткала невдача. Генпрокуратура відновила розслідування резонансних справ, завдяки яким «невловимий агент впливу», як його ще називають політичні опоненти, «засвітився» на всю Україну. Ці справи ледь не «поховали» в архівах із приходом нинішньої влади.