Нафтові плацдарми «західняків»

Нафтові плацдарми «західняків»

УЛьвові відбулася резонансна крадіжка. Просто з-під носа у керівництва міста і міських обранців шахрайська група за сприяння окремих чиновників, в тому числі з Ратуші, поцупила 15 земельних ділянок загальною площею понад 25 тисяч квадратних метрів. Нинішній власник ласих шматків спільне україно-англійське підприємство у формі ТзОВ «Західна нафтова група» (яку пов'язують із західноукраїнським олігархом, заступником голови партії Литвина Ігорем Єрємєєвим), віддавати їх місту не збирається, оскільки має відповідні держакти на право власності.

У Ратуші все це викликало шок, оскільки там нічого за вказаними адресами не продавали. Проте «ЗНГ», називаючи себе добросовісним покупцем (оскільки де-юре купила ці ділянки на вторинному ринку) позивається до міськради, щоб та надала їм дозволи на будівництво автозаправок на викраденій землі.
За словами представників Ратуші, суть усієї справи та схема, за якою вона фабрикувалася, лежить на поверхні, й потрібне лише бажання відповідних слідчих і караючих органів, аби винуватці отримали по заслузі. Проте насторожують слова голови тимчасової депутатської комісії Львівської міськради, створеної з приводу цього земельного скандалу, Віри Лясковської. Після того як пані Віра зробила першу гучну заяву щодо цього прецеденту, до неї прийшов регіональний представник центральних правоохоронних органів і попросив «не лізти, куди не слід». Мовляв, ніхто не буде цю справу активно просувати і розслідувати — ні СБУ, ні прокуратура.

Паращине горе

Паращине горе

Не встиг телеканал СТБ відійти від інциденту з депутатом-«регіоналом» Калашниковим, як його можуть чекати нові неприємності. На цей раз спровоковані невгамовною бабою Параскою, кавалером ордена княгині Ольги III ступеня та героїнею Помаранчевого Майдану. Через свою непримиренність у словесній боротьбі з представниками старої влади вона наробила проблем кільком всеукраїнським телеканалам, які мали необережність процитували 70-річну пані Королюк.

Пустовойтенко пiшов від Черновецького

Пустовойтенко пiшов від Черновецького

Лише два місяці витримав Валерій Пустовойтенко на посаді заступника мера Києва з питань житлово-комунального господарства. Учора Прем'єр-міністр Юрій Єхануров повідомив, що підписав згоду на заяві про його звільнення за власним бажанням. Свій крок Пустовойтенко пояснив «умовами, які є сьогодні в керівництві», через які він «не може працювати». Єханурову переконати Пустовойтенка залишитися на посаді не вдалося, тим паче, як виявилося, той за останній місяць вже тричі писав заяву. «Я дуже (про це. — Авт.) жалкую. Це дуже кваліфікована людина, яка день і ніч працювала на благо киян», — зауважив глава уряду.

Максим Буткевич: У рішенні суддя написала, що я розкаявся

Максим Буткевич: У рішенні суддя написала, що я розкаявся

Сьогодні до України після відсидки в російський тюрмі повертаються українці, в яких російська влада розгледіла запеклих антиглобалістів і провокаторів, котрі намагалися зашкодити спокійному проведенню у Санкт-Петербурзі саміту «великої вісімки». Нагадаємо, що під час акції протесту антиглобалістів під готелем, де мешкали учасники саміту, спецназівці затримали 37 осіб. Серед них троє українців — журналіст «1+1» Максим Буткевич, активістка руху «Світ — не товар» Власта Підпала та неповнолітній хлопчина. Двох останніх було засуджено до двох днів арешту, Максима — на три. Проте після подачі апеляції і старанням генконсула журналісту вдалося скоротити свій термін на один день.
Уже вчора ввечері він мав виїхати до Києва, оскільки, згідно з рішенням Федеральної міграційної служби РФ, 19 липня якраз завершувався дозволений термін для іноземних громадян на перебування на російській території. «УМ» вдалося зв'язатися з Максимом, який розповів про свої петербурзькі пригоди.

Свято наближається

Після минулорічного масового сходження на Говерлу з нагоди чергової річниці проголошення Декларації про суверенітет України, яка відзначається 16 липня, подальша доля традиції щорічного підйому на найвищу українську гору стала доволі невизначеною. Адже тоді через непідготовленість багатьох учасників акції та негоду травмувалося понад сотню осіб та двоє загинуло. Окрім цього, місцеві екологи вкотре почали бити на сполох, що від одночасного сходження такої великої кількості людей (минулоріч їх було близько десяти тисяч) пошкоджується сама гора. Традицiя могла також зруйнуватися через неучасть у цьогорiчному сходженнi Президента.

Рятуймо Україну, хто як може

Поведінці Мороза дехто просто дивується, дехто обурюється, а в декого негативні емоції наскільки зашкалюють, та так, що ці свідомі громадяни вдаються до рішучих дій, навіть незаконних, аби висловити своє «фе».

Авантюра у відповідь

Робити ставки щодо подальшої ситуації в парламенті зараз стало цікавіше, аніж протягом останнього місяця прогнозувати результати футбольних матчів. «Широка» коаліція чи все-таки абсолютна «помаранчева» опозиція? Прем'єром буде Янукович чи, можливо, «Наша Україна» таки піде на домовленості з «бандитами, котрі мали сидіти в тюрмах», та «зрадниками» й просуне свого кандидата? Питань можна ставити ще більше, але наразі мало хто на них знає відповіді, зокрема й самі учасники цього політичного абсурду.

Приїжджайте — заробляйте

Полякам раптом виявилося замало українських «чорноробочих», часто нелегальних, на своїй території. Зокрема, як повідомляє «Німецька хвиля», віце-прем'єр та міністр сільського господарства Польщі Анджей Леппер, який очолює праворадикальну партію «Самооборона», закликав уряд полегшити працевлаштування українців на сезонні роботи. Зокрема, він звернувся до міністра внутрішніх справ Людвіка Дорна з проханням не зловживати перевірками у сільських господарствах. «Не потрібно обов'язково робити нальоти на поля, де працюють люди зі східного закордону і лякати цим фермерів», — сказав віце-прем'єр. Окрім того, він вважає, що до Польщі треба ще додатково запросити українських працівників на сезонну роботу.

За «лапувку» до восьми років

Українську громадянку Дар'ю Філатову так і не вдалося визволити з польської в'язниці, де вона перебуває з середини червня за підозрою у хабарництві. Як повідомив «УМ» телефоном консул Генконсульства України в Кракові Владислав Каневський, суд не задовольнив апеляції адвокатів пані Філатової щодо зміни запобіжного заходу у вигляді тримісячного арешту та перебування у слідчому ізоляторі.

Як не замок, то яйце

Львів'яни, які після казусу в Івано-Франківську з Віктором Януковичем заздрили франківчанам через те, що у тих в місті є пам'ятник яйцю, тепер отримали надію мати у Львові своє яєчко. І не просте, а величезне та кольорове.