Брак і перебір досвіду

За чотири стартові дні чемпіонату світу в Холменколлені розіграли вісім комплектів медалей. Нашій збірній похвалитися поки що особливо нічим — найвищим наразі є 17–те місце, здобуте супердосвідченою Валентиною Шевченко в суботній гонці переслідування на 15 км. А от для 25–річної Катерини Григоренко, котра лише входить у ритм елітних змагань, 33–тя позиція є найкращою на трьох світових форумах у її кар’єрі — це вам не на Універсіаді збирати медалі серед аматорів. Щодо переможців, то «золото» на цій дистанції стало вже другим на домашньому ЧС для норвежки Маріт Бйорген (перше – у спринті).

«Ледь-ледь» зарахується

Відпочивши на батьківщині півтора тижня після успішного чемпіонату Австралії, де він пробився аж до чвертьфіналу, 22–річний Сашко Долгополов кинувся в горнило наступних змагань Асоціації тенісистів–професіоналів. Летіти першій ракетці України довелося знову далеко, через кілька часових поясів — до Південної Америки. У містечку Коста–ду–Сауїпе на відкритому чемпіонаті Бразилії Олександр почав підготовку до серії турнірів на ґрунті, хоча кульмінація ґрунтового сезону — «Ролан Гаррос» — відбудеться в Парижі лише за три місяці.

Турецький залік: зараховано

Як і два роки тому, українські спортсмени посіли третє місце на Всесвітніх зимових іграх студентів. Якщо в китайському Харбіні для цього вистачило семи медалей, то цього разу в турецькому Ерзурумі довелося завоювати аж 15 (6 золотих, 5 срібних, 4 бронзові). Щоправда, оцінюючи наш ужинок на Універсіаді, потрібно робити поправку на те, що за студентську збірну України виступають переважно найкращі професіонали, тоді як більшість держав делегують пересічних студентів–аматорів або спортивні кадри другого ешелону. За таких розкладів наших «перестрибнули» росіяни (14+14+10) і південні корейці (7+3+5).

Повернення короля

Повернення короля

Нерідко завершальні змагання року спортсмени дограють у півсили, подумки перебуваючи вже в відпустці. Але неофіційний чемпіонат світу серед чоловіків–тенісистів, навпаки, став смачненькою вишнею на головному торті сезону, подарувавши глядачам вісім днів баталій найвищого рівня. Лондонська «О2 Арена» й упродовж тижня заповнювалася непогано, а на вирішальні матчі минулих вихідних розпродали всі 17500 квитків. На фіналі ж, у якому зустрілися найкращі тенісисти сучасності – Надаль і Федерер, ложі ломилися від зірок — тут і принцеса Беатріс, і мер Лондона Борис Джонсон, і футболісти Дієго Марадона та Тьєрі Анрі, музикант Ронні Вуд та інші.

Здрастуй і прощавай

Здрастуй і прощавай

Нинішній турнір у Досі сповна виправдав свій «титул» підсумкового. Тижневі змагання підвели риску трирічному гостюванню вісімки найкращих тенісисток на хардових кортах комплексу «Халіфа» у столиці сонячного Катару. Усі залишилися задоволеними організацією, але пора й честь знати — наступного року дівчата виступатимуть у Стамбулі.

Кожному городу — нрав і видовище

Здається, нарешті мають закінчитися спекуляції стосовно можливості перенесення Євро–2012 з українських міст до Польщі чи більше того — позбавлення нашої держави права приймати турнір. Позавчора надвечір виконком УЄФА на своєму засіданні в Мінську затвердив розклад фінальної частини чемпіонату. Ми навіть отримали незначну перевагу над поляками, адже 15 матчів відбудуться в Польщі, а 16 — в Україні.

За бортом

За бортом

За підсумком виступів у чотирьох вправах збірна України так і не змогла пробитися до трійки призерів командного заліку. Аліна Максименко, Наталія Годунко й Ганна Різатдінова назбирали 263,475 бала, трохи не дотягнувши до «бронзових» азербайджанок (265,225). Перші дві позиції очікувано посіли грації з Росії (284,925) й Білорусі (269,700).

Франція дізналася, який на смак Кисляк

Масовий старт відбірної кампанії Євро–2012 минулої п’ятниці приніс кілька несподіваних результатів. Найгучнішим із них стала перемога збірної Білорусі над французами на «Стад де Франс». Суттєво змінений після ЧС–2010 склад «триколірних» провалив перший офіційний матч під орудою нового керманича Лорана Блана. Коли господарі думали про атаку, помилка в захисті призвела до голу новачка казанського «Рубіна» Сергія Кисляка, якому видав пас Глеб–молодший, В’ячеслав, що виступає в Китаї за «Шеньчжень». Учасником історичної перемоги «червоно–зелених» став захисник запорізького «Металурга» Ян Тігорєв (90 хв.).

Тінь Олімпіади

Тінь Олімпіади

Попри те, що на планетарний форум до Польщі наша представницька збірна повезла багато молодих спортсменів, провідні ролі серед «синьо–жовтих» відіграли перевірені бійці. Повернувшись із «двійки» в «одиночку», підтвердила свій високий клас олімпійська чемпіонка–2008 з веслування на байдарках Інна Осипенко–Радомська. У неділю представниця Київщини спочатку перемогла на дистанції 500 м, випередивши на 0,164 секунди угорку Наташу Яніч. А вже у фіналі спринту на 200 м суперниці помінялися місцями — Інні дісталося «срібло».

Два по два

Не так часто наші тенісисти радують своїх прихильників перемогами на турнірах найвищих серій — АТР в чоловіків і WTA — у жінок. Після завершення кар’єри Андрієм Медведєвим у представників сильної статі за всіх поки що віддувається Сергій Стаховський. Позавчора 24–річний уродженець Києва додав до двох одиночних титулів і друге звання переможця парних змагань.