Коли кава стає небезпечною

Коли кава стає небезпечною

Про каву сказано і написано багато. Одні вчені й лікарі доводять безперечний позитивний вплив ароматного напою на здоров’я, інші застерігають кавоманів від надмірного захоплення своєю звичкою. Гігієністи з Гарварда доводять, що кава може мати негативний вплив на здоров’я, якщо її вживати надміру.

Щирість продовжує життя

Щирість продовжує життя

Секрет довголіття пояснюється не тільки правильним способом життя, здоровим харчуванням або спадковістю — багато залежить від того, якою особистістю ми є. До такої думки підводять численні дослідження вчених. Науковці, медики, психологи змогли визначити основні риси характеру та особисті якості, які продовжують людині життя.

Чіпкий, як кліщ

Чіпкий, як кліщ

Кліщі вже прокинулися, активізувалися і готові атакувати. Під прицілом їхніх укусів — не лише любителі влаштовувати пікніки в лісі, а й ті, хто звик просто прогулюватися в міському парку чи сквері. Лікарі звертаються увагу, що з кожним роком кількість людей, яких покусали кліщі в місті, зростає.

З’їсти, щоб захиститися

З’їсти, щоб захиститися

Здорове харчування допомагає залишатися в формі у будь-якому віці. З роками ми потребуємо менше їжі, але більше поживних речовин, аби зберегти здоров’я. Тому раціон варто збагатити продуктами, які містять велику кількість вітамінів та мікроелементів.

Радість зміцнює... кістки

Радість зміцнює... кістки

Задоволення життям можна визначити як суб’єктивну оцінку своїх досягнень і умов життя з точки зору власних стандартів і цілей особистості. Це важливий аспект суб’єктивного благополуччя. Задоволеність життям, кажуть психологи, з одного боку, залежить від рівня наявних цілей і стандартів, а з іншого — від уміння здійснювати ці стандарти і реалізовувати цілі.

Працюй обережно!

Працюй обережно!

Група кардіологів зі Сполучених Штатів провела експеримент, у ході якого вдалося виявити спеціальності, що можуть прискорити розвиток серцевих захворювань. Прикметно, що професії, небезпечні для серця, виявилися найпоширенішими в усьому світі.

Густа кров повільно плине...

Густа кров повільно плине...

Хоча «густа кров» — термін радше не медичний, а «побутовий», варто пам’ятати, що така проблема існує, і легковажити нею небезпечно. Адже уповільнений кровоплин провокує кисневе голодування внутрішніх органів, призводить до можливого утворення тромбів.

«Даруйте, але я не манекен...»

«Даруйте, але я не манекен...»

Хвороба Паркінсона — це повільно прогресуюче неврологічне хронічне захворювання. Найчастіше недуга спіткає літніх людей — тих, кому понад 60. Хоча перші її симптоми можуть проявлятися і раніше — у віці 50-55 років. Зрідка проблема здатна торкнутися також тих, хто не сягнув 40-річного віку, а подеколи — навіть 20-річних.

Забуваєш? На зарядку!

Забуваєш? На зарядку!

Науковці-дослідники висунули теорію про те, що регулярні фізичні вправи позитивно впливають на властивості пам’яті. Фахівці з Каліфорнійського університету в Девісі (США) переконані: фізичні навантаження впливають на настрій і пам’ять. Про це свідчать результати досліджень за участю 38 добровольців.