«НУ», за iдею!

«НУ», за iдею!

«Уперше в історії України!» — таким голослівним майже закликом анонсувалося проведення на Миколаївщині молодіжного Форуму. Правда, цей захід у курортному селі Коблеве вже проходить другий рік поспіль, проте вперше на ньому, і вперше в Україні, як запевняли організатори, мала розроблятися модель національної ідеї України. «Саме молодь повинна розробляти національну ідею. Тому що саме молоді з нею далі жити», — не надто оригінально пояснював мету триденної тусовки понад двох тисяч студентів із практично всієї України ініціатор Форуму голова Миколаївської облдержадміністрації та керівник обласного осередку «Нашої України» Олександр Садиков.

«Другий» універсал

Ще один своєрідний універсал національної єдності з'явиться в Україні. На цей раз його авторами стануть не політики чи чиновники, а представники молодіжних організацій, студенти вищих навчальних закладів та молоді журналісти. Три тисячі учасників другого Міжрегіонального молодіжного форуму з 22 областей зібралися на три дні у курортному містечку Коблево, на Миколаївщині, для того щоб визначити, якою має бути Україна.

Юрій Костенко: Нова сила народиться в боротьбі у «низах», а не за столом, де ділитимуть портфелі

Юрій Костенко: Нова сила народиться в боротьбі у «низах», а не за столом, де ділитимуть портфелі

Після виборів партії, які не потрапили в парламент, часто занепадають. Щоб залишитися на плаву до наступного волевиявлення співгромадян, ці політичні сили мусять якось модифікуватися, шукати нові ідеї й потуги, навіть об'єднуватися з іншими. Українська народна партія ще перед минулими парламентськими виборами закликала до возз'єднання правоцентристські сили. Проте на цей заклик реальних дій у відповідь не відбулося, а УНП у свою чергу відмовилася приставати до інших мега-блоків, вважаючи їх фактично безідеологічними. У результаті ця помітна націонал-демократична партія залишалася за бортом Верховної Ради. Лідер УНП Юрій Костенко і надалі виступає за об'єднання, але, знову ж таки, як він розповів «УМ», це не знаходить розуміння у потенційних учасників спільної правиці. Зокрема, розходження полягають у механізмах злиття. Тож на наступних виборах ми знову, ймовірно, побачимо у бюлетенях одиноку УНП, але, натякає її лідер, це буде вже потужна й конкурентоспроможна права сила. Мабуть, вона стала б дiйсно сильною, якби була представлена у центральній владі, але до «широкої» коаліції позапарламентську УНП ніхто не запрошує.
Про партійні плани, про співіснування УНП з Блоком Тимошенко в опозиції, про ставлення «костенківців» до дій влади та інше Юрій Костенко розповів в інтерв’ю «УМ».

Калашников у рясі?

Калашников у рясі?

Нездорова тенденція перешкоджання роботі та застосування сили до співробітників ЗМІ в Україні триває. Тільки-но низка українських журналістів виступила із двома заявами в протест діям політиків та представників влади щодо побиття нардепом Калашниковим знімальної групи СТБ, щодо обмеження в акредитації на чиновницькі заходи в областях та стосовно відмови «5-му каналу» у прямій трансляції прес-конференції Прем'єра Януковича, як трапився новий прикрий інцидент. На цей раз поганий приклад політиків перейняли священнослужителі. І не які-небудь, а в тому числі настоятель Свято-Успенської Києво-Печерської лаври архієпископ Павло (Лебідь).

Єднання за Франковим заповітом

Єднання за Франковим заповітом

Гелікоптером на святе місце, як висловився про малу батьківщину Івана Франка український Президент, прибув він у село Нагуєвичі, аби вшанувати своєю присутністю українського Каменяра. Адже програма участі Віктора Ющенка у заходах, приурочених 150-й річниці від дня народження письменника, вченого, філософа, громадського діяча, цієї неділі на Львівщині була настільки щільна, що йому доводилося добиратися з львівського аеропорту повітряним транспортом.

Журналісти попереджають...

Київські журналісти рівно за тиждень після призначення нового Прем'єра та уряду схопилися рятувати один iз найцінніших здобутків Помаранчевої революції — свободу слова. «Треба у них запитати: чи ми будуємо з ними стосунки, чи стіну? Бо наразі складається враження, що стіну!», «Давайте напишемо їм не просто заяву, а попередження, і наголосимо, що наступного попередження вже не буде!», — лунало в залі однієї з кав'ярень, де зібралися журналісти.

Зовнішньополітичні надії на Януковича

Зовнішньополітичні надії на Януковича

За Прем'єра Януковича зовнішня політика України не буде прозахідною, але й не буде збочувати в бік східного вектора. Вона, на переконання міністра закордонних справ Бориса Тарасюка, буде «проукраїнською» — «в її основі лежатиме національний інтерес».

«Порушника порядку» у Львові не хочуть

Львівська обласна рада не сприйматиме уряд під керівництвом Віктора Януковича. Заяву з такими словами депутати одноголосно прийняли на позачерговій сесії ради, скликаній у зв'язку з рішенням Президента щодо кандидатури Прем'єр-міністра. Проте, зауважимо, в цей день у сесійній залі були присутні лише 65 обранців із 120, які нараховує облрада.

Нафтові плацдарми «західняків»

Нафтові плацдарми «західняків»

УЛьвові відбулася резонансна крадіжка. Просто з-під носа у керівництва міста і міських обранців шахрайська група за сприяння окремих чиновників, в тому числі з Ратуші, поцупила 15 земельних ділянок загальною площею понад 25 тисяч квадратних метрів. Нинішній власник ласих шматків спільне україно-англійське підприємство у формі ТзОВ «Західна нафтова група» (яку пов'язують із західноукраїнським олігархом, заступником голови партії Литвина Ігорем Єрємєєвим), віддавати їх місту не збирається, оскільки має відповідні держакти на право власності.

У Ратуші все це викликало шок, оскільки там нічого за вказаними адресами не продавали. Проте «ЗНГ», називаючи себе добросовісним покупцем (оскільки де-юре купила ці ділянки на вторинному ринку) позивається до міськради, щоб та надала їм дозволи на будівництво автозаправок на викраденій землі.
За словами представників Ратуші, суть усієї справи та схема, за якою вона фабрикувалася, лежить на поверхні, й потрібне лише бажання відповідних слідчих і караючих органів, аби винуватці отримали по заслузі. Проте насторожують слова голови тимчасової депутатської комісії Львівської міськради, створеної з приводу цього земельного скандалу, Віри Лясковської. Після того як пані Віра зробила першу гучну заяву щодо цього прецеденту, до неї прийшов регіональний представник центральних правоохоронних органів і попросив «не лізти, куди не слід». Мовляв, ніхто не буде цю справу активно просувати і розслідувати — ні СБУ, ні прокуратура.