Не сплутати б Божий дар з яєчнею

Не сплутати б Божий дар з яєчнею

Усе в країні так різко змінює напрямки, що іноді від цих шалених вивертів забиває подих. От уже й донецький анекдот часів Януковича перекочував у Вінницю часів президентства Порошенка. Тепер він звучить так: «У Вінниці люди бояться виходити на вулицю, бо їх хапають і везуть на роботу в Київ».

Швидка допомога для «Правого сектору»

Швидка допомога для «Правого сектору»

Днями заступник командира ДУК Іван Мирний та голова політичної партії «Правий сектор» Андрій Тарасенко представили у Вінниці нового керівника обласної організації. Ним став Володимир Губко (позивний «Друг Таліб») з Горлівки Донецької області. А родом Володимир Губко із Погребищенського району Вінниччини.

Двічі «Ганьба!» вотчині

Сесія Вінницької обласної ради 30 березня мала ухвалити звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України з вимогою «негайного припинення політичних репресій щодо новітніх політв’язнів: активістів Революції гідності, волонтерів, учасників священної війни з Росією та притягнути до відповідальності посадовців, що на догоду Путіну фабрикують справи проти українських патріотів».

Самі собі влада

Класична ознака двох бід сільських глибинок, озвучена ще Гоголем, вочевидь не про мешканців села Лісова Лисіївка, що в Калинівському районі. Тут люди взялися самотужки рятувати рідне село від вимирання, прокладаючи польову дорогу до сусіднього села Сосонка. Нею вдвічі швидше доїжджатимуть до Вінниці. В обласному центрі працює більшість родин із Лисіївки.

Звичка висот

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка приватного колекціонера, народного художника України Володимира Козюка «Скарби твої, Україно. Історія врятування». На експозиції представлено 250 ікон з приватної колекції митця народного подільського іконопису кінця XVIII — початку ХХ ст. Володимир Козюк, демонструючи ікони, розповів, як кожна потрапила до його зібрання.

Схема «приборкання» патріотів

Схема «приборкання» патріотів

У той час, як у російському Донецьку путінський режим виніс вирок незламній українці Надії Савченко, в українській Вінниці в міському суді обвинувачення висунуло вимогу засудити до семи років позбавлення волі громадському діячу Юрію Павленку (на прізвисько «Хорт»).

Врятувати підполковника

Національна поліція України припинила службову перевірку щодо колишнього начальника Головного управління Нацполіції у Вінницькій області підполковника Антона Шевцова. Про це повідомила голова Нацполіції Хатія Деканоїдзе.

Повторення не пройденого

На традиційному недільному вічі вінницькі майданівці ініціювали відставку чинного голови обласної ради Анатолія Олійника. Причина такого бажання задавнена. Зокрема, називалася неоднозначність особи пана Олійника, якому громадськість, серед іншого, закидає звинувачення в організації заворушень 6 грудня 2014 року.

Возний, виборний та інші

Постанову про нові місцеві вибори прийняли депутати Калинівської міської ради. Інститут старост впроваджено з прийняттям улітку минулого року Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

«Усі камери патріотами забиті»

«Усі камери патріотами забиті»

Починаючи з 17 березня, Вінниччину охопила нова лихоманка щодо «ватної» історії екс-голови Головного управлiння Національної поліції Вінницької області Антона Шевцова. У цей день українські спецслужби піймали його на кордоні з Білоруссю — такий шлях він обрав для втечі в Росію. З 18 березня міський суд Вінниці обирав міру запобіжного заходу підозрюваному в державній зраді.