На лінії вогню

На лінії вогню

Аномально спекотна погода, що встановилася останнім часом в Україні, створила реальні передумови для виникнення лісових пожеж, попереджають у Міністерстві надзвичайних ситуацій. Найближчими днями синоптики прогнозують нові температурні рекорди і попереджають про погіршення пожежної ситуації.

Розбірки в маленькому «Токіо»

Приводом для жорстокої бійки, в якій загинув 30–річний майстер спорту з дзюдо, став, здавалося б, незначний інцидент — чоловік, святкуючи у нічному клубі «Токіо» народження своєї другої дитини, чи то випадково, чи то навмисне (правоохоронці з’ясовують обставини подій) облив напоєм незнайому йому відвідувачку розважального закладу. За панянку одразу вступився молодик з її компанії, як з’ясувалося згодом, — професійний боксер. Він вимагав від кривдника публічних вибачень, а коли не отримав бажаної сатисфакції, поліз у бійку.

Пішов на друге коло

Пішов на друге коло

Апеляційний суд Києва вирішив повернути справу одного зі співорганізаторів афери «Еліта–Центру» Ігоря Циганка на додаткове розслідування, повідомляє громадське об’єднання «Центр правозахисту», що представляє інтереси обдурених вкладників. Цікаво, що рішення про скасування вироку Шевченківського райсуду Києва від 16 березня 2009 року — Циганка тоді засудили до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна — позитивно зустріли як захист обвинуваченого, так і потерпілі.

Ми всі помремо?!

Ми всі помремо?!

Чим ближча дата 23 грудня 2012 року, тим більше люди вигадують варіантів її «апокаліптичного» втілення. Це число вказане в древніх пророцтвах індіанців майя. Тамтешні жерці, які склали календар, що є точнішим за нинішній григоріанський, нібито передбачили, що нинішня епоха в розвитку людства почалася 12 серпня 3114 року до н. е. і завершиться саме 23 грудня 2012–го. Тож, стверджують дотепники — автори анекдотів, Україна таки має готувати своє Євро–2012 (адже футбольний чемпіонат відбудеться в липні), а от росіяни можуть даремно не гарувати задля Олімпіади–2014. Серйозні науковці вказують на те, що у 3114 році до Різдва Христового якихось катаклізмів не траплялося, але фаталістів не спинити. Чого вартий лише голлівудський блокбастер «2012» — за його сюжетом на планеті починається глобальна катастрофа із множинними землетрусами, зсувами земної кори та великий потоп. За іншими версіями, у грудні 2012–го очікується аномальна сонячна активність, «парад планет» тощо.

Тепер у прихильників кінця світу з’явилася нова версія — глобальні кліматичні зміни, які спричинить катастрофа на нафтовій платформі «Глибоководний горизонт» компанії «Брітіш петролеум» у Мексиканській затоці. Мовляв, плями нафти вплинуть не лише на креветок та чайок біля берегів Техасу й Луїзіани, а й спричинять те, що ми всі помремо. І досить скоро.

На догоду Москві й Кирилу

На догоду Москві й Кирилу

Приготування до святкування чергової 1022–ї річниці Хрещення Київської Русі тривають повним ходом. Днями вулиці української столиці, де заплановано провести головні святкові заходи, «прикрасили» великою кількістю однотипних вітальних плакатів від імені Віктора Януковича і предстоятеля Української Православної церкви Московського патріархату митрополита Володимира (Сабодана), окремо вітається і приїзд російського патріарха Кирила. Найцікавіше те, що всі ці «графічні витвори» не лише непристойно подібні між собою, а й мають одного, так би мовити, «замовника», що наштовхує на думку про стрімке зближення Церкви і держави.

Щоб не вбивали і не ігнорували

Учора під стінами Міністерства внутрішніх справ на вулиці Богомольця в Києві відбувся черговий пікет у рамках загальнонаціональної громадської кампанії «Ні поліцейській державі!». Приводом для його проведення знову стали численні факти порушення прав людини працівниками міліції та відсутність адекватної реакції на це свавілля з боку керівництва МВС. Учасників акції обурює те, що кати в міліцейській формі здебільшого відбуваються дисциплінарним покаранням навіть за тяжкі злочини (вбивства, тортури, знущання, погрози тощо), а держава при цьому й далі ігнорує проблему, яка вже давно набула загальнонаціонального масштабу.

Недооцінений, але не забутий

Недооцінений, але не забутий

Дуже небагатьом таланить іще за життя вписати своє ім’я в історію цілої країни. Однак Вадиму Гетьману це вдалося на всі сто відсотків. Абсолютна більшість із тих, хто особисто знав Вадима Петровича або ж працював з ним пліч–о–пліч, згадують його як талановитого фінансиста, реформатора і відданого патріота Української держави, професійні та вчасні дії якого неодноразово рятували вітчизняну економіку від краху.

Небо, змилуйся!

Сильні зливові дощі впродовж 7—8 липня спричинили різке підняття (на 1,5—2,5 метра) рівня води у річках Карпатського регіону. Як розповіли «УМ» у відділі гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру, станом на 8 липня стабілізувалася гідрологічна обстановка у Львівській області, проте в гірських річках басейну Дністра рівень води продовжує стрімко підвищуватися. «У верхів’ях Прута зафіксовано паводкову хвилю висотою 1,5 метра. У річці Тисмениця (у межах Івано–Франківської області) вода піднялася на 4,4 метра, це наразі — найвищий показник. Очікується вихід води на заплави», — зазначила завідуюча сектором прогнозування гідрологічного режиму Лідія Петренко.

Щорічне жертвоприношення

Щорічне жертвоприношення

На шахті імені Олександра Скочинського Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» вже вкотре гинуть гірники. Згідно з офіційною інформацією, 6 червня близько 19:00 під час проведення комбайном прохідницьких робіт на горизонті 1 200 метрів стався раптовий викид газо–вугільної суміші без подальшого загоряння. У цей момент під землею перебувало 252 людини. Безпосередньо на аварійній ділянці працювали 23 гірники. З них 18 самостійно вийшли на поверхню — всіх їх госпіталізовано в Донецьку обласну лікарню профзахворювань, лікарі оцінюють їхній стан як задовільний. П’ятеро шахтарів опинилися під завалами.

Виступ із «бульбулятора»

Виступ із «бульбулятора»

Віктор Янукович порушив багаторічну традицію і виступив зі щорічним президентським зверненням до народу, що базується на посланні Верховній Раді, не в самому парламенті, а в Палаці «Україна». Очевидно, Віктор Федорович не забажав ускладнювати собі життя на випадок протестів парламентської опозиції. Півторагодинну промову В.Я. приурочив до круглої дати — «стоденки» свого перебування на чолі держави. Звернення мало стати буцімто оголошенням стратегії, яку Україну будує Янукович.