«Революція» без рукоприкладства

«Революція» без рукоприкладства

Публічного суду над «катом українського народу» біля пам'ятника Леніну в Києві та покладання до нього вінка з колючого дроту вчора так і не відбулося. Причиною цього стала законослухняність організатора націоналістичного контрвиступу, лідера правої партії «Свобода» Олега Тягнибока (хоча він неодноразово обіцяв, що ніщо не завадить правим провести свою демонстрацію).

Черновецький наразився на інтелігенцію

За земельну боротьбу із столичним мером услід за частиною депутатського корпусу Київради взялася й інтелігенція. Адже серед усіх проданих та виділених останнім часом міськими депутатами під керівництвом Леоніда Черновецького земельних ділянок є така, яка займає охоронну територію унікального архітектурно-етнографічного та етноландшафтного комплексу.

БЮТ і «НУ» єднаються

Розпорядження київського мера про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги може так і не вступити в дію — якщо трьом фракціям Київради, які планують скасувати це рішення Леоніда Черновецького, вдасться залучитися підтримкою необхідної кількості депутатів.

В очікуванні «унікального»

В очікуванні «унікального»

У колишньої «помаранчевої» влади з'явилося місце, демонстрацією якого можна впевнено доводити критиканам, що за майже два роки свого правління вона таки щось зробила. «Півтора року тому тут майже нічого того не було, а зараз - тільки гляньте!» - неодноразово повторювали під час екскурсії просто неба на берегах Дніпра, за кількасот кілометрів на південь від Києва, організатори інформаційно-туристичної акції «Відкриваємо Хортицю!».

Свічки біля російського посольства

Свічки біля російського посольства

Посилений наряд міліції учора охороняв будівлю Посольства Росії в Києві від людей, які прийшли вшанувати пам'ять убитої минулої суботи в Москві відомої журналістки Анни Політковської. Сюди прийшли не лише журналісти та представники різноманітних громадських організацій, а зовсім далекі від громадської діяльності кияни.

Андрій Садовий: Моє найголовніше завдання — повернути мудрих людей до Львова

Андрій Садовий: Моє найголовніше завдання — повернути мудрих людей до Львова

Головною топ-темою минулого тижня є довгоочікуване святкування 750-річчя Львова. Для України відзначення цієї дати, без сумніву, займе чільне місце і серед найпомітніших подій року. Підготовка до ювілею тривала кілька років, але всією основною організаційною роботою та пошуком спонсорів займалася протягом останніх кількох місяців нова влада, яка зайняла крісла в мерії навесні. Про свої враження від святкувань і про наболілі для Львова теми «УМ» розпитала у мера Львова Андрія Садового. Окрім того, на минулих вихідних у Львові вдалося зустріти багато відомих особистостей, серед них і екс-львів'ян. «УМ» вони розповіли про свої асоціації зі Львовом і про те, як повернути столиці Галичини гордий статус П'ємонту, яким вона славилася на початку 90-х років.

750 свічок на іменинному пляцку Львова

750 свічок на іменинному пляцку Львова

У неділю ввечері львівський вокзал як ніколи вирував емоціями. Метушаться люди з відкритими пляшками львівського пива в руках, хтось допиває шампанське просто з горла, на пероні прощаються двомовні компанії — україномовні запрошують ще приїжджати, російськомовні дякують за прекрасні гостини. Поруч пробігають, поспішаючи до свого вагона, щасливі молодята у весільному вбранні. Вони одразу після реєстрації шлюбу в Києві гайнули до Львова на весільну прогулянку. «Ми щойно з Бреговічем по п'ятдесят грам випили! Чесно!» — тішиться наречений. «А ми бачили Тимошенко... А ми натанцювалися під українські народні на площі Ринок. а ми були у «Синій пляшці»!... Ой, а там такі гарні дівчата були», — чути то від одного, то від іншого гурту від'їжджаючих додому гостей міста Лева, який на минулих вихідних відгуляв свої 750 років.

Лікарні дитячих мрій

Учора у Львові стартувала акція зі збору коштів на створення «дитячої лікарні майбутнього» за участі дружини Президента України, голови благодійного фонду «Україна 3000» Катерини Ющенко і міністра охорони здоров'я Юрія Поляченка. Презентація цього проекту згодом відбудеться ще у 24 містах України і завершиться 19 грудня Телевізійним марафоном. За цей час ініціатори акції планують зібрати 120 тисяч доларів для побудови на території київської «Феофанії» Всеукраїнського центру охорони здоров'я матері і дитини — дитячої лікарні майбутнього. Це має бути сучасний заклад європейського рівня, де задіюватимуть високі технології, найкращих спеціалістів та інтелектуальні ресурси медичної галузі.

В обiймах Лева

В обiймах Лева

Під звуки джазу, класики, ретро та циганських мотивів, попси та якісної поп-музики, під запахи кави, меду та шоколаду, під ритми ковальського молотка, під небом з небаченим раніше в Україні феєрично-світловим шоу, під гамір театрально-карнавальних атракцій святкуватиме древній Львів своє 750-річчя. Компанію йому складуть Віктор Ющенко та Юлія Тимошенко, Валдас Адамкус та Лех Качинський, Горан Бреговіч та Інгрід, Руслана і Славко Вакарчук, Роман Віктюк і Юрій Андрухович, Стелла Захарова і Віталій Кличко та ще сотні іменитих гостей і понад мільйон небайдужих до цього міста українців та іноземців.