Не порно. Посмертно

Щоб отримати позитивний вердикт українського суду у справі про суперечку із владою, потрібно померти. Такий висновок напрошується після вирішення колізії щодо протистояння правоохоронців і відомого правозахисника Дмитра Гройсмана.

Російська навала

Російська навала

Відпочивальники з «великої України», які протягом першого місяця літа побували в Криму та на інших курортах Чорного й Азовського морів, діляться враженнями: туристів із Росії цього року там ну дуже багато! І російські чиновники підтверджують ці враження мовою цифр.

Смуга Євросоюзу на столі

Верховна Рада — та й, певно, вся владна верхівка — вступає в «смугу ЄС». Ідеться про виконання критеріїв для підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом, обговорення та прийняття законів, необхідних для подальшої лібералізації візового режиму з ЄС тощо. Також влада, опозиція та громадськість підходять до організації загальнонаціонального «круглого столу» задля вирішення проблем з асоціацією.

Таємниця «золотого ключика» Миколи

Таємниця «золотого ключика» Миколи

У ці дні на вулицях Києва маємо всі ознаки початку активної кампанії з виборів мера міста. В усіх районах тішать око сотні білбордів із гаслом «Владу — киянам! Микола Катеринчук» із зображенням ключа в намальованій руці (кияни вже встигли прозвати цього кандидата «Буратіно»). Ватаги молодиків то тут, то там розмахують білими прапорами аналогічного дизайну. На світлофорах та біля підземних переходів хлопці й дівчата роздають водіям і перехожим буклети від імені Катеринчука із великим заголовком «Попов! Давай, до свидания!» На інтернет–сайтах повсюдно спливає реклама із промовою Катеринчука. Він закликає очистити Київ від «донецьких», супроводжуючи це малюнком уже не ключа, а щура, якого міцна рука цупить за хвоста. А в минулі вихідні паркани обліпили агітаційні плакати в тій самій кольоровій гамі — біле. Чорне, червоне — з характерними елементами чорного піару «Геть Попова і Порошенка!» Очевидно, що й це — справа рук нардепа від «Батьківщини» Катеринчука, який хоче стати єдиним кандидатом опозиції на виборах міського голови (а наразі все йде до того, що опозиція підтримає кандидатуру Петра Порошенка).

Попри роз’яснення Конституційного Суду щодо доцільності проведення виборів міського голови Києва аж у 2015 році, Верховна Рада все–таки може домовитися і призначити їх на серпень або жовтень цього року. Тож поки дата виборів «витає в повітрі», підтриманий потужними фінансовими колами (якими?) Микола Катеринчук узявся за свою активну розкрутку.

Обмін ударами «у стилі КДБ»

Відкритий конфлікт у фракції «Батьківщина»: як повідомила прес–служба однойменної партії (до якої минулої суботи вже приєднався «Фронт змін»), фракція звернулася до свого члена, народного депутата Анатолія Гриценка, з вимогою скласти депутатський мандат.

Тема ну дуже «важлива й актуальна»

Тема ну дуже «важлива й актуальна»

Цікаві викрутаси почалися навколо законопроекту народних депутатів від ВО «Свобода» Ірини Фаріон та Юрія Михальчишина, яким пропонується вилучення терміна «Велика Вітчизняна війна» з нормативно–правових актів України та навчальної літератури. «Метою прийняття даного проекту є забезпечення правдивого й об’єктивного трактування історії України, утвердження історичної справедливості, збереження пам’яті про боротьбу за незалежність України проти всіх окупаційних режимів», — ідеться в пояснювальній записці націоналістів.

«Євроуніверситети» нон ґрата

У Запоріжжі місцева влада стала на заваді проведенню «Вуличних євроуніверситетів». Ця акція, яку організовує київський Інститут світової політики, по суті, є кампанією з інформування населення України про переваги Європейського Союзу і проходить за підтримки посольств країн ЄС та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). На вулицях українських міст експонуються пропагандистські плакати на тему «як у нас і як у Європі», експерти ІСП роздають друковану продукцію, що агітує за євроінтеграцію, проводять просвітницькі бесіди з тисячами людей. «Прикметно, що Запоріжжя відмовило у проведенні експозиції після того, як «Вуличні євроуніверситети» успішно відбулися в інших регіонах, зокрема Одесі й Дніпропетровську», — поінформували «УМ» в Інституті світової політики.

Раз на сім з половиною років — із вас достатньо

Раз на сім з половиною років — із вас достатньо

Конституційний Суд вирішив, що вибори місцевих рад Києва та Тернополя, а також мера Києва мають відбутися в останню неділю жовтня 2015 року. Відповідне рішення вчора по обіді оголосив заступник голови КС Сергій Винокуров.