«Велико–могутній» бар’єр для «солов’їної»

Політики з опозиційного табору справедливо вважають внесений представниками коаліції на розгляд парламенту проект закону «Про мови в Україні» спробою витіснити з ужитку українську мову. В опозиції передбачають, що, хоча наразі і не йдеться про присвоєння російській статусу «другої державної», розгляд цього законопроекту у стінах парламенту матиме «вибуховий характер». І закликають громадськість чинити жорсткий опір намірам влади. Нагадаємо, автори нового закону — «регіонал» Олександр Єфремов, лідер Компартії Петро Симоненко та депутат від Блоку Литвина Сергій Гриневецький — пропонують дозволити використання російської мови практично в усіх сферах діяльності, включаючи діловодство та освіту.

Віддайте «круглого» народу!

Учора в Києві відбувся марш футбольних фанатів «За український футбол», які виступають проти перетворення вітчизняного чемпіонату на іграшку в руках багатіїв, а колись народних клубів — на «відстійники» для іноземних гравців. «Вітчизняний футбол нині перебуває у глибокій кризі, про що свідчать провальні виступи національної збірної і українських клубів. Але Суркісам, Коломойським, Ахметовим, Ярославським це аж ніяк не заважає й далі руйнувати вітчизняний футбол», — переконаний киянин Андрій, вболівальник київського «Динамо», який брав участь у вчорашньому марші. Учасники протесту звинуватили керівництво Федерації футболу України (ФФУ) та власників клубів у спробі знищити український футбол шляхом об’єднання українського і російського чемпіонатів.

Списали на «закон природи»?

Збудника хвороби, який призвів до смерті п’ятьох і поклав на лікарняні ліжка ще сімнадцятьох вихованців Ніжинського будинку–інтернату для дітей з ураженням центральної нер­вової системи, досі не знайдено. За інформацією Центральної санітарно–епідеміологічної станції МОЗ України, наразі вже проведено аналізи на рота–, астро– та норовіруси, а також віруси грипу типу А, В, А(H1N1) — в усіх хворих встановлено негативні результати. Також відомі результати імуноферментного аналізу (ІФА) шматочків кишечника від трьох вихованців зазначеного інтернату на наявність ротавірусу — у двох вихованців вони негативні, а в одного — позитивний. Крім того, проведено зараження чутливих культур з метою визначення ентеровірусів.

Чиє перо гостріше?

Невідомий нападник завдав два ножовi поранення редактору житомирської газети «Сільське життя» Валерію Іванівському і зник iз місця події. Напад стався 27 серпня за адресою: вулиця Московська, 30, куди постраждалого під приводом передачі матеріалів про діяльність Житомирської райради запросив, зателефонувавши на мобільний телефон, анонімний співрозмовник. Про це журналістам повідомив начальник обласної міліції Юрій Івакін. Міліція порушила за даним фактом кримінальну справу, основна версія правоохоронців — «хуліганка». Водночас сам журналіст не сумнівається: напад скоєно через його професійну діяльність і через «давній конфлікт» iз представниками місцевої влади.

Викопав собі яму

Викопав собі яму

Вибух на території гаражного кооперативу «Автолюбитель», що пролунав пізно ввечері 18 серпня у місті Бориспіль, повністю знищив або пошкодив загалом шiсть гаражів. При цьому сильно постраждали п’ять автомобілів, що знаходилися всередині зруйнованих будівель, а неподалік від епіцентру вибуху рятувальники, які прибули на місце події, знайшли тіло невідомого чоловіка. Правоохоронці відкидають версію випадкового вибуху і стверджують, що загиблий був одним iз двох підривників, які влаштували вибух. Його ж напарникові вдалося зникнути з місця події до приїзду міліції. Порушено кримінальну справу за Статтею 194 Кримінального кодексу України — умисне знищення або ушкодження майна.

Байдужість не прощається

Байдужість не прощається

Влада обіцяє покарати винних у смерті вихованців Ніжинського дитячого будинку–інтернату для дітей з ураженням центральної нервової системи. Прокуратура Чернігівської області порушила кримінальну справу за даним фактом. Керівництву медичного закладу, який підпорядковується Міністерству праці й соціальної політики, інкримінують неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя і здоров’я дітей та неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичними працівниками — стаття 137 і 140 Кримінального кодексу України, відповідно. За деякими даними, спiвробiтники iнтернату не вiдреагували належно, коли в дiтей з’явилися першi симптоми хвороби.

Смертельний висип

У Ніжинському дитячому будинку–інтернаті для дітей з ураженням центральної нервової системи померли п’ятеро вихованців. Іще четверо у важкому стані потрапили до реанімації, повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України. За попередніми висновками лікарів, у дітей — «вірусна диференційована герпетична інфекція з екзантемою (висипом)». Зараз на місці події працюють комісії МОЗ і Чернігівської облдержадміністрації, в інтернаті вжито заходів щодо непоширення інфекції.

«Лузер» проти героя

Провокативну композицію — портрет Головнокомандувача УПА, Героя України Романа Шухевича, «прикрашений» мішенню для гри в «Дартс», нещодавно помітили відвідувачі книжкової крамниці «МАсква» у місті Ніжин, що на Чернігівщині. Водночас розташований поряд портрет ката українського народу Володимира Леніна прикрашено квітами й українськими національними кольорами. Реакція на подібне «позиціонування» не забарилася. «Зайшовши у крамницю і помітивши цю «композицію», він неабияк здивувався, адже більшість книг, що продаються в книгарні, — українські. Під портретом Шухевича лежала книга «Крути», поруч стояли книги видавництва «Смолоскип»», — переповіли «УМ» історію ніжинця Дмитра Артеменка в чернігівській «Свободі», куди він подав заяву на вступ.

І печатку вкрали!

І печатку вкрали!

Керівництво Акціонерного товариства «Холдингова компанія «Київміськбуд» уже у IV кварталі цього року планує здати в експлуатацію житловий будинок у Подільському районі столиці, частину квартир в якому передадуть для постраждалих у будівельній афері «Еліта–Центр». Окрім того, як запевнив віце–президент будівельної компанії Дмитро Гуленко, у II кварталі 2011 року «елітники» зможуть отримати частину житла ще в одному будинку — в Оболонському районі Києва (вулиця Лайоша Гавро).

Гаранту на догоду

Гаранту на догоду

В оточенні глави держави придумали, як потішити лідера після його повернення з відпочинку в Криму. Уже менш ніж за три тижні Віктор Федорович зможе курсувати між Банковою і своєю неофіційною резиденцією «Межигір’я» новісінькою, щойно відремонтованою автодорогою, яку авральними темпами будують «автодорівці».