На море — з пістолетом

Конфлікт стався в Голопристанському районі Херсонщини на місцевому курорті «Більшовик». Як повідомляє прес–служба обласної міліції, дізнавшись про стрілянину в автокемпінгу, оперативники негайно виїхали на місце. Тут їх зустріли четверо постраждалих киян — усі мали синці, подряпини та поранення від гумових куль. З’ясувалося, що чоловіки відпочивали тут разом із родинами й не знайшли спільної мови з сусідами —відпочивальниками зі Скадовська.

Міліція працює, міністр — на морі

Міліція працює, міністр — на морі

На час літніх відпусток центр прийняття рішень главою держави та окремими високопосадовцями перемістився до Криму. Президент Віктор Янукович залюбки проводить робочі зустрічі з іншими відпускниками–урядовцями на ПБК. Так, позавчора глава держави вочевидь між прийняттям сонячних ванн та водних процедур закликав голову Держприкордонслужби Миколу Литвина прискорити реформування відомства до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року. І головний «зелений кашкет» країни запевнив Президента, що прикордонна служба обов’язково досягне європейських стандартів у роботі, а людський фактор у роботі буде зведено до мінімуму.

«В’язні совісті»: перші та не останні?

Нещодавно правління Міжнародної правозахисної організації Amnesty International прийняло рішення, згідно з яким харківські активісти Денис Чернега та Андрій Єварницький отримали статус «в’язнів совісті». Як підкреслює Харківська правозахисна група, це перший випадок з 2004 року, коли Amnesty International оголошує українців «в’язнями совісті». Нагадаємо, що Чернега і Єварницький отримали 15 діб арешту (після апеляції строк арешту скоротили до дев’яти діб) за опір владі під час вирубки дерев у парку ім. Горького. Правозахисники ж вважають активістів невинними і збираються оскаржувати рішення Феміди в Європейському суді з прав людини.

Чартер для віце–прем’єра

Нова влада лише на словах закликає економити кошти бюджету під час кризи. На ділі ж високопосадовці не бажають відмовлятися від комфорту за рахунок платників податків. Так, 4 червня перший віце–прем’єр Андрій Клюєв відвідав із робочою поїздкою місто Запоріжжя, де провів нараду щодо проблем та перспектив регіону, в якому він має і приватні інтереси. Зокрема, як пише інтернет–видання «Українська правда», Клюєву належить Запорізький завод напівпровідників. Як з’ясувала «УП», перший віце–прем’єр літав до Запоріжжя чартерним рейсом авіакомпанії «Україна», що обслуговує перших осіб держави. Хоча користуватися літаками «України», ще й за кошти бюджету, пан Клюєв не міг у принципі, адже таке право мають лише Президент, Прем’єр–міністр і Голова Верховної Ради.

«Лавочка» у святині світового масштабу

«Лавочка» у святині світового масштабу

У Києво–Печерській лаврі за останні три роки неефективно та з порушенням законодавства використано 32,4 мільйона гривень. Такі дані наводить Рахункова палата. На сайті відомства розміщено інформацію, розглянуту колегією РП, в якій перевіряльники прямим текстом називають Лавру «лавочкою». Нещодавно проведений аудит засвідчує: значні бюджетні кошти, виділені на протизсувні, протиаварійні та ремонтно–реставраційні роботи, витрачаються різними розпорядниками та замовниками вкрай не ефективно. Тим більше що вони «не узгоджують та не координують свої дії, користуючись неврегульованістю права власності на територію Лаври, та не рахують державні гроші, фактично руйнуючи, а не реставруючи об’єкти Національного заповідника». Усе, як у прислів’ї: де багато няньок, там дитя каліка.

Коста Брава зачекає

Коста Брава зачекає

Колишньому першому заступнику глави НАК «Нафтогаз України» Ігорю Діденку на певний час доведеться забути про улюблену Іспанію (там він отримав вид на проживання) й, зокрема, про курорт Сагаро, що поблизу Барселони, на узбережжі Коста Брава, де він провів значну частину життя. Як повідомляє видання «Українська правда», посилаючись на власні джерела, нещодавно пана Діденка допитали в СБУ, після чого взяли підписку про невиїзд. Тобто, по суті, колишній посадовець «Нафтогазу» став головним фігурантом справи про завдання збитків Україні, за результатами розгляду позову «Росукренерго» в Стокгольмському арбітражі.

«Відкат» через замок

«Відкат» через замок

Неабиякий скандал розгорівся у райцентрі Василівка, що на Запоріжжі, навколо реконструкції відомої історичної пам’ятки — поміщицької садиби Попова, яку місцеві називають замком. Напередодні співробітники облуправління держслужби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ) передали прокуратурі Запорізької області напрацьовані матеріали щодо начальника відділу культури і туризму Василівської райдержадміністрації. І вже цього тижня слідчі прокуратури порушили щодо чиновниці кримінальну справу за статтями 363 (зловживання службовим становищем) і 366 (службова фальсифікація) Кримінального кодексу. Очільниці відділу культури і туризму, яка до того ж є ще й депутатом міськради, «світить» від п’яти до восьми років позбавлення волі.

Друкую рублі тисячами

Півтора тижня знадобилося правоохоронцям Дніпропетровщини, аби схопити за руку заїжджого 37–річного спритника, який збув одному з банків обласного центру 625 тисяч фальшивих російських рублів. У гривневому еквіваленті ця сума становить більше 160 тисяч гривень. Як повідомили «УМ» у прес–службі обласної міліції, сталося це в одному з банківських відділень Індустріального району Дніпропетровська. Статний чоловік зайшов до банку і запропонував до обміну 40 тисяч рублів. Коли спроба вдалася, він повернувся за півгодини й обміняв ще 85 тисяч.

Міліція хоче безправ’я?

«УМ» уже повідомляла про намір нового керманича МВС Анатолія Могильова ліквідувати Управління моніторингу прав людини в діяльності органів внутрішніх справ. Ідеться про структуру, кожен член якої входив до центрального апарату відомства, був помічником міністра й контролював дії міліції щодо затриманих у конкретному регіоні. Ці плани міністра неабияк схвилювали вітчизняних правозахисників, тож днями 31 правозахисна організація направила пану Могильову відкрите звернення.

А в БЮТі хто?

У БЮТ не люблять, коли їм нагадують про кримінальне минуле окремих її членів. Тож порція критики, висловлена Віктором Ющенком під час поїздки на Хмельниччину, неабияк обурила саме БЮТівців із брудною репутацією. Так, зустрічаючись із громадськістю області у неділю, Президент укотре розкритикував пропорційну систему виборів до парламенту, коли завдяки місцям у партійних списках під купол ВР може потрапити чимало кримінальних елементів. Один Лозинський, який пройшов до ВР саме завдяки прохідному місцю у списку Блоку Тимошенко, чого вартий. Але глава держави нагадав і про багатьох інших випадкових осіб.