Миротворці під прицілом прокуратури

Українські миротворці, які виконували свою місію в Іраку, «забули» там майно, техніку та озброєння, що належать Збройним силам України. Загалом на Батьківщину не повернулося «добро» на суму 9 мільйонів гривень. Принаймні це стверджує Генпрокуратура, посилаючись на дані перевірки Військової прокуратури Західного регіону. Остання і відкрила за цим фактом кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого пунктом другим статті 425 «Недбале ставлення до військової служби» Кримінального Кодексу України. Зокрема, в ній ідеться про халатність, що спричинила тяжкі наслідки, яка карається строком від трьох до семи років позбавлення волі.

ПРопала Партія?

ПРопала Партія?

Рік тому окремі члени Партії «Реформи і порядок» під час свого передвиборчого з'їзду вигукували «Ганьба!» у бік Блоку Юлії Тимошенко. Минулої неділi вони ж зустріли оплесками підписання угоди про входження ПРП до БЮТ. Для «бджілок», які в блоці з «Порою» програли цьогорічну парламентську гонку, — це можливість повернутися у велику політику. Проте, як вважають «пеерпісти»-антагоністи, ціною за це стане втрата партії.

Плебісцит для «ідіотів»

Скандальний політик і депутат Київради Михайло Бродський вирішив порахувати, скільки серед населення столиці ідіотів, а скільки нормальних людей. Для цього він ініціює проведення місцевого референдуму з відставки мера Леоніда Черновецького та всього корпусу Київради.

«Замінована» примадонна

«Замінована» примадонна

Концерт російської примадонни Алли Пугачової в національно свідомому Львові не обійшовся без інциденту. Під час її виступу в Львівський цирк (саме там, як правило, виступають російські гастролери, оскільки це найбільший за кількістю глядацьких місць зал у Львові), з таксофона зателефонував невідомий і повідомив про замінування. Проте концерт вирішили не припиняти.

Регіональна дипломатія

Правами грузин, які мешкають в областях Центральної України, відтепер займатимуться активніше. У неділю в Житомирі в Центральному драматичному театрі урочисто відкриють консульство Грузії.

У Києві не знайшлося місця Гедройцю

Питання про надання одній з київських вулиць імені Єжи Гедройця розглядатиметься на найближчому засіданні комісії з питань перейменування вулиць при Київській міськдержадміністрації. Проте наразі виглядає так, що вирішення цього питання може затягнутися надовго — як через тривалу процедуру перейменування, так і через неоднозначне ставлення до цього членів спеціальної комісії, чи, простіше кажучи, через неосвіченість чиновників.

Це наша з тобою біографія!

Це наша з тобою біографія!

Редакційне завдання написати ностальгічно-аналітичний матеріал до другої річниці Помаранчевої революції авторка цих рядків, чесно кажучи, сприйняла з опущеними руками. В голові постійно прокручувалася остання пісня «Океану Ельзи» «Веселі, брате, часи настали». Нею все сказано, і чи є що додати? Проте коли говориш про це не з політиками, а з простими людьми — тими, які приклалися до перемоги Майдану, — крига скресає, і з закапелків душі потроху повертається відчуття ейфорії та піднесення. І в голові грає вже інша пісня — «Буде нам з тобою що згадати».

У пошуках ностальгії

У пошуках ностальгії

Чим ближча друга річниця Помаранчевої революції, тим усе більш лячно від браку ностальгічного настрою. Втома від політиків, оскома від фактично приватизованого ними помаранчевого кольору, лише сама згадка про існування нинішнього уряду — усе це ховає все глибше і глибше ті ніжні й теплі, емоційні і драйвові, сентиментальні і безмежні спогади про революційні події 2004 року.
Щоб дістати їх із закапелків приспаного бунтівного серця, аби налаштуватися напередодні Дня cвободи на відповідний настрій, спокушаєшся на пропозицію взяти участь в такому собі медіа-турі місцями «бойової слави» Помаранчевої революції. Головними екскурсоводами у подорожі минулої суботи були для журналістів коменданти наметових таборів, члени тоді просто громадської кампанії, а нині вже партії «Пора» Євген Золотарьов, Андрій Юсов, Андрій Бондаренко та Василь Бойчук.

Свідомий Вакарчук

Свідомий Вакарчук

Новий хіт «Океану Ельзи», який зачепив «за живе» чи не всіх учасників Помаранчевої революції та просто небайдужих українців, допоможе дітям. Відучора в усіх музичних крамницях України з'явився сингл з аудіозаписом і відеокліпом пісні «Веселі, брате, часи настали...», кошти від продажу якого підуть на допомогу спеціалізованого Будинку дитини у місті Макіївка Донецької області. Таким чином кожен бажаючий може допомогти десятьма гривнями (саме стільки коштуватиме диск) догляду і лікуванню маленьких мешканців цього дитбудинку, де проживає вісімдесят ВІЛ-інфікованих дітей.

Науково-квартирне питання

Науково-квартирне питання

Учора столичні науковці вийшли на протест проти свого керівництва з Національної академії наук України. У підмогу взяли собі «Студентське братство», яке розклало під будівлею президії НАН два намети та кілька матраців. Страйкарi вимагали зустрічі з президентом Академії Борисом Патоном, аби добиватися від нього поваги до своїх співробітників, які мешкають у відомчих гуртожитках, а також унеможливити розбазарювання нерухомого майна НАН.