«Зелені чоловічки» на білому снігу?

«Зелені чоловічки» на білому снігу?

Загарбання українських територій Володимирові Путіну мало, адже довкола неозорих російських кордонів іще так багато ласої землі. Позавчора під головуванням президента Путіна відбулося розширене засідання Ради безпеки Російської Федерації, присвячене реалізації державної політики РФ в Арктиці — «в інтересах національної безпеки».

Налякані Кримом

Останнє рандеву грузинських та російських дипломатів у Празі несподівано виявилося плідним, повідомляє Французьке міжнародне радіо. І такого зрушення варто було очікувати. Чинна грузинська влада з тривогою стежить за розвитком подій в Україні і побоюється схожого сценарію в себе, тому минулого тижня ще до початку переговорів у Празі заявила про бажання поліпшити відносини з Російською Федерацією.

Довго готувалися

Довго готувалися

Світові витрати на придбання озброєнь і військової техніки 2013 року скоротилися на 1,9 відсотка у порівнянні з 2012 роком і становили 1,747 трильйона доларів. Як повідомляє Стокгольмський інститут дослідження проблем миру (SIPRI), загальне скорочення військових витрат відбулося завдяки США, які активно урізають відповідні статті бюджету.

Шпигунський «Пулітцер»

Американська інтернет-версія британської газети «Гардіан» (Guardian US) та газета «Вашингтон пост» здобули цьогорічну Пулітцерівську премію в галузі громадської журналістики за публікацію історій про електронне шпигунство у США. В основі статей були документи, надані колишнім співробітником ЦРУ та Агенції національної безпеки Едвардом Сноуденом.

Заслужена винагорода

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про підвищення у 2,65 раза свого окладу та зарплати прем’єр–міністра Дмитра Медведєва. Указ «Про вдосконалення оплати праці осіб, які займають окремі державні посади Російської Федерації» датовано 11–м квітня, хоча на сайті Кремля він з’явився лише вчора.

«Сім’я» веде в союз

Президент Вірменії Серж Саргсян призначив нового главу уряду. Ним став Овік Абрамян, який до цього обіймав посаду спікера парламенту. Десять днів тому попередній прем’єр–міністр, прихильник євроінтеграції Тігран Саркісян, сам пішов із посади, не чекаючи звільнення.

Від затятої ворожнечі до надійної дружби

Від затятої ворожнечі до надійної дружби

Позавчора розпочався знаковий візит президента Ірландії Майкла Хіггінса до Великої Британії. Це перший в історії офіційний візит ірландського лідера до Лондона, наголошує Бі–Бі–Сі. Схоже, що старі суперечки тривалістю в кілька століть відходять на другий план.

Незалежності не буде

На дострокових виборах до Національних зборів (парламенту) канадської провінції Квебек переконливу перемогу здобула Ліберальна партія з результатом 41,5% голосів. Правляча до цього часу Квебекська партія (КП) на чолі з прем’єр–міністром провінції Полін Маруа фактично програла вибори, заручившись підтримкою трохи більш ніж 25% виборців. Третє місце з 23% посів блок «Об’єднання за майбутнє Квебеку», а останньою виборчий бар’єр подолала партія «Солідарний Квебек» — 7,6%.

Стороннім вхід заборонено!

Стороннім вхід заборонено!

НАТО закликає Росію відвести свої війська від східного кордону України. Із відповідною заявою на конференції в Парижі виступив Генсекретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен. «Події у Східній Україні надзвичайно турбують, і я закликаю Росію відвести війська. Будь–яке вторгнення означатиме серйозну ескалацію», — наголосив він.