Блазень із навігатором

Починаючи з 1 червня, у Росії припинять роботу всі американські станції GPS. Як повідомляє агенція ІТАР-ТАКС, про це заявив відповідальний за оборонний комплекс віце-прем’єр-міністр РФ Дмитро Рогозін. Робота навігаційної системи як такої при цьому не припиниться, але її точність може значно погіршитися.

Словом, але не ділом

Словом, але не ділом

Незважаючи на запровадження Євросоюзом санкцій проти російської влади, заяви про підтримку України і тиск з боку Вашингтона, Франція не відмовиться від контракту про постачання Росії великих десантних кораблів типу «Містраль».

Не Путіним єдиним

Якщо загарбати Україну самотужки повністю не вдасться, Москва не проти розділити її з іншими державами. Власне, західні області російській владі ні до чого — гіркий досвід боротьби з УПА, яка мала надзвичайно потужну підтримку місцевого населення, в ефесбешному Кремлі й досі пам’ятають на генетичному рівні.

Далекоглядна Даля

Далекоглядна Даля

Незважаючи на переконливу перевагу чинного президента Литви Далі Грібаускайте над її суперниками по президентських виборах, для остаточного визначення переможця знадобиться другий тур. У першому, що відбувся минулої неділі, глава держави здобула близько 46% голосів.

США допоможуть боротися із терористами. Нігерії

США допоможуть боротися із терористами. Нігерії

Тисячі людей вийшли на вулиці головних міст Нігерії на «Марш мільйона жінок», головною вимогою якого було повернути викрадених радикальними ісламістами школярок. Найбільша маніфестація відбулася у столиці країни Абуджі, де розгнівані родичі полонянок вимагали від уряду та силовиків рішучих дій.

Війна — війною, а бізнес — за розкладом

Найбільший у Росії Міжнародний економічний форум не дорахується багатьох запланованих учасників. Від участі в зустрічі представників великого бізнесу, що відбудеться 22-24 травня у Санкт-Петербурзі, відмовляються американські фірми. Незважаючи на попередні домовленості, до північної столиці РФ не приїдуть представники гіганта алюмінієвої галузі Alcoa, банку Goldman Sachs і навіть корпорації PepsiCo, яка має дуже сильні позиції в Росії.

На захист російськомовного населення Кореї?

Російська інтервенція в Україну супроводжується значним зростанням активності російських повітряних сил у регіоні Азії і Тихого океану. Мети дві: демонстрація сили та збір розвідувальної інформації — повідомив позавчора командувач Військово-повітряними силами США на Тихому океані, генерал Герберт Карлайл. Він уточнив, що йдеться про польоти російських літаків уздовж узбережжя штату Каліфорнія та навколо американської військової бази на острові Гуам у Тихому океані.

Американці не хочуть озброювати Україну

Лише 20% молодих американців розглядають українську кризу як дуже важливу для США. Як свідчать результати соціологічного дослідження організації Pew Research Center, загалом американці підтримують економічні та дипломатичні санкції проти Росії, але не бажають, щоб США озброювали Україну.

Відлуння війни

Парламент Косова позавчора схвалив рішення про створення міжнародного трибуналу з воєнних злочинів під час сербсько-косовського конфлікту 1998—1999 років. «За» проголосували 89 зі 120 депутатів асамблеї.