Про людей і ситуацію

Про людей і ситуацію

Хоч як довго європейські уряди уникали запровадження санкцій проти представників української влади, з кожним раундом безрезультатних переговорів між командою Віктора Януковича та опозицією ця мить наближається.

Крок в антизахідному напрямку

У Туреччині інтернет буде взято під жорсткий контроль. Парламент в Анкарі ухвалив скандальний закон, що дає владі право закривати доступ до будь–яких сайтів та блокувати їх без санкції суду. Крім того, провайдерів зобов’яжуть зберігати протягом двох років інформацію про те, які сайти відвідував користувач.

Гроші й підтримка — в обмін на здоровий глузд

Гроші й підтримка — в обмін на здоровий глузд

Хоч би як цього не хотілося деяким європейським політикам, надто тісно пов’язаним газовою «дружбою» з Кремлем, тема України цими днями однозначно вийшла на перше місце в питаннях міжнародної політики ЄС. За іронією долі, найбільше про ситуацію в нашій дер­жаві наприкінці минулого тижня говорили в Німеччині, канцлер якої чи не найтепліше з очільників Євросоюзу ставиться до Володимира Путіна.

Похолодання й надзвичайний стан — «майдану» не завада

Похолодання й надзвичайний стан — «майдану» не завада

У Таїланді, де активна фаза протистояння опозиції з владою розпочалася майже одночасно з українським Євромайданом, події розгортаються більш стрімко. Після багатотисячних протестів, під час яких опозиційні сили захопили будівлі кількох міністерств і блокували урядовий квартал, прем’єр–міністр Їнглак Чинават погодилася піти на дострокові вибори, щоб розрядити напругу та протистояння.

Яструби на Банковій

Хоч би з якими пропозиціями Віктор Янукович виходив на «переговори» з опозицією, головний президентський «месидж» Майдану вже надіслано. І прозвучав він як офіційне оголошення війни: своїм указом від 24 січня глава держави призначив головою президентської адміністрації Андрія Клюєва.

Давоський бойкот

Давоський бойкот

Негостинно зустріли Прем’єр–міністра буремної України Миколу Азарова на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Нагадаємо, Президент Янукович вирішив цього року не їхати туди взагалі, делегувавши це сумнівне в нинішніх умовах задоволення главі уряду.

Хвилина мовчання за Україною

Європа, котра ще якихось два місяці тому зустрічала Віктора Януковича дружніми рукостисканнями й запевненнями в найщирішій підтримці, тепер не може отямитися від шоку. За такий короткий проміжок часу Україна скотилася від перспективної держави з цілком реалістичними євроінтеграційними прагненнями до країни третього світу, де панує підживлюваний владою бандитський («тітушкинський») «бєспрєдєл», де уряд запросто зневажає конвенції ООН, а «правоохоронці» вбивають не лише протестувальників, а й журналістів із бойової зброї.

Під час революції — не до ланчу

Сьогодні в Давосі відкривається Всесвітній економічний форум, який триватиме до 25 січня. Президента України, який зазвичай відвідує цей представницький захід, цього разу на відомому швейцарському курорті не чекають. Воно й не дивно: навряд чи Вікторові Януковичу було б приємно вислуховувати те, що думають про нього європейські лідери після Вільнюського саміту, «невдалого» розгону студентського Євромайдану і подальших подій в Україні.

Що на столі в Держдепу?

Що на столі в Держдепу?

Попри петиції й заклики Євромайдану, вводити адресні санкції проти українських можновладців Держдепартамент США поки не поспішає. Проте й до офіційного Києва у ще недавно доброзичливому Вашингтоні вже ставляться зовсім інакше.

Мільйон «так». І «так» мільйонів?

Мільйон «так». І «так» мільйонів?

На тлі посилених заходів безпеки у Єгипті вчора о 9–й годині ранку стартував референдум щодо нової Конституції. Це перше всенародне голосування, відколи до влади прийшло військове керівництво, усунувши в липні минулого року уряд ісламістів та президента Мохаммеда Мурсі.