Маразм триває

Маразм триває

Лідери держав «Великої сімки» можуть не чекати планового саміту, а зібратися вже найближчими тижнями. І, розуміло, не в Сочі, де їх усе ще чекає президент Росії Володимир Путін (у чому він запевнив світову спільноту на позавчорашній прес–конференції з «українського питання»).

Тест на адекватність

Тест на адекватність

Конфлікт між Україною та Росією залишається провідною темою світових новин, затьмаривши навіть такі топ–теми останніх місяців, як громадянська війна в Сирії, протести опозиції в Таїланді, Венесуелі тощо. Мало не «постраждав» і Ліван, для обговорення допомоги якому у зв’язку з кризою в сусідній Сирії вчора на міжнародну конференцію в Парижі зібралися іноземні дипломати.

Весь світ — за Україну

Весь світ — за Україну

Попри переконаність Кремля у своїй правоті і спроби нав’язати її решті світу, міжнародна спільнота залишається повністю на боці України. Учора до Києва приїхав держсекретар США Джон Керрі, який поспілкувався не лише з політиками, а й із простими людьми на всипаній квітами вулиці Інститутській, де віддав шану полеглим бійцям Небесної сотні.

Одкровення неадекватного агресора

Одкровення неадекватного агресора

Нахабне вторгнення російських військ на територію України збурило весь світ, тож після кількаденного мовчання прокоментувати ситуацію в Криму нарешті вирішив і сам її призвідник — президент Росії Володимир Путін. Зібравши з цього приводу спеціальну прес–конференцію (яку він сам назвав «бесідою з журналістами»), ВВП більше години роз’яснював «співбесідникам», що «насправді» відбувається в іншій державі і чому без «дружнього» втручання Москви братньому українському народу самостійно вирішити свою долю не вдасться.

Такі різні «ні»

Такі різні «ні»

У той день, коли Рада Федерації Росії ухвалювала рішення про фактичне оголошення війни Україні, висловити свій протест проти введення військ на територію сусідньої держави під її стіни прийшли четверо росіян. Їхній мужній вчинок нагадав про сімох сміливців, які у серпні 1968 року вийшли в Москві на демонстрацію проти введення радянських військ у Чехословаччину.

Дістав навіть «своїх»

Висвітлення української революції російськими телеканалами заслужило на те, щоб увійти в підручники якщо не з історії, то принаймні з журналістики. «На перший погляд видається, що це силовики стріляють по протестувальниках.

Болотна справа

Болотна справа

Московська поліція встановила рекорд, затримавши понад 400 людей — найбільше з травня 2012 року. Цього разу «автозаки» заповнювали учасниками протесту проти рішення Замоскворецького суду російської столиці, який визнав винними в участі у масових заворушеннях і застосуванні насильства проти представників влади усіх вісьмох підсудних — обвинувачуваних у справі про події на Болотній площі 6 травня 2012–го.

Синьо–жовтий «вандалізм»

Синьо–жовтий «вандалізм»

Міністерство закордонних справ Росії, «українські» заяви якого досі конкурували за дотепністю лише з нашим (дореволюційним) МВС, знову відзначилося. Цього разу зовнішньо­політичне відомство сусідньої країни спрямувало вістря гніву не проти українських «екстремістів» та «фашиствующіх молодчіков», а проти болгарських вандалів та іноземних ЗМІ.

Нецензурно про ЄС

Нецензурно про ЄС

Віталій Кличко в уряді — невдала ідея. Олег Тягнибок зі своєю «Свободою» можуть створити проблеми. А от підкований в економіці й питаннях управління Арсеній Яценюк в уряд би вписався найкраще — за умови, що двоє партнерів по опозиційній трійці лідерів залишатимуться «за межами» і спілкуватимуться з ним «разів чотири на тиждень».