У кандидати — від рідної хати

Віктор Ющенко має принести документи до ЦВК на реєстрацію кандидатом у президенти сьогодні об 11–й годині. Після подання він звернеться до членів своєї команди з короткою промовою, анонсує прес–служба «Нашої України».

Невеселі старти

Невеселі старти

Учора — за 90 днів до дня голосування, як і передбачає законодавство, — кампанія з виборів Президента стартувала офіційно. І вчора ж було порушено одне з перших виборчих правил — те, що дозволяє кандидатам агітацію лише з моменту реєстрації їх Центрвиборчкомом. Натомість у понеділок над Україною й далі висіли величезні бігборди і розтяжки з гаслами потенційних кандидатів у пезиденти Тимошенко, Януковича, Яценюка, Тигіпка, Гриценка, Тягнибока, Литвина та ін. Моніторинг, проведений Комітетом виборців України, засвідчив, що зовнішня реклама, за нечисельними винятками, залишилася всюди.

Коаліція всихає, але пнеться

Хоча рішення окремих депутатів про вихід із парламентської коаліції, як показала практика, і не впливають на юридичну легітимність коаліції, та все ж такі вчинки вельми промовисті. За повідомленням прес–служби Української народної партії, свої підписи з–під коаліційної угоди БЮТ, «НУНС» і Блоку Литвина відкликають народні депутати від УНП Ярослав Джоджик та Олександр Клименко. Рішення відкликати двох членів УНП, раніше делегованих для створення коаліції, центральна рада партії ухвалила ще минулого тижня. «Ми дійшли висновку, що помилилися. Ми (УНП) були «батогом», але не хочемо бути ширмою для популістської діяльності уряду», — пояснює лідер партії Юрій Костенко. «Якщо говорити про наступні голосування, то тепер наші депутати вільні від тих зобов’язань, які вони мали в коаліції», — сказав Костенко на вчорашній прес–конференції.

А Вона, а Вона...

А Вона, а Вона...

Перша спроба створити для Юлії Тимошенко конкурентку її, жіночої, статі — «технічну кандидатку» на президентських виборах — виглядає як анекдот.

«Партія «Селянська Україна» збирається висунути кандидатом у президенти свинарку Лідію Степанівну Вона», — так звучить новина, яку позавчора ввечері повідомив сайту «Українська правда» нікому доти не відомий лідер партії Михайло Притула. За словами вождя «Селянської України», Лідія Вона працює старшою свинаркою КСП «Іршики», а у президенти її посунули учасники зборів Старокостянтинівського осередку Хмельницької обласної організації партії, що відбулися 21 вересня в Іршицькій сільраді.

Як забороняють наступний «Майдан»

В українському політикумі виплив як об’єкт жвавого обговорення проект закону «Про порядок організації і проведення мирних заходів». Історія підготовки цього законопроекту довга, а у Верховній Раді він зареєстрований ще у травні минулого року. Коментувати документ, що вийшов на фінішну пряму, зараз узялися і народні депутати, і правозахисники, і, власне, ті, кого закон у разі ухвалення може ущемити.

Тимошенко воює з Януковичем

Тимошенко воює з Януковичем

Учора Кабмін повернув у державну власність урядову резиденцію «Межигір’я» на 140 гектарах, у якій від часу свого прем’єрства жив лідер Партії регіонів Віктор Янукович, і дві будівлі Національної акціонерної компанії «Надра України», розташовані в центрі Києва (по вул. Володимирській, 34 і Золотоворітському провулку, 9).

Згадати 2005–й

Справа про легітимність депутатського мандата БЮТівця Костянтина Жеваго, яка спершу могла комусь здатися дрібною причіпкою на тлі більших бізнесових розборок, набула значно серйознішого розголосу. За нардепа взялася Служба безпеки України.

Молдовська «комуна» наїжачилася

Перед позачерговими виборами до парламенту Молдови, що відбудуться вже сьогодні, в країні виникла низка ексцесів зі спостерігачами з–за кордону. Як повідомили «УМ» у прес–службі Комітету виборців України, зі 140 представників місії ENEMO («Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами») Центрвиборчком Молдови надав статус офіційних спостерігачів лише 55 особам, хоча саме ЦВК запрошував ENEMO на вибори. Загалом до участі у місії ENEMO зголосилися представники громадських організацій із 12 країн, місію очолив керівник донецького обласного відділення КВУ Сергій Ткаченко.

Вибори на двох не діляться!

Мало хто в політикумі сумнівається, що головний результат роботи народних депутатів на позачерговій сесії у п’ятницю — проголосовані зміни до закону про вибори Президента — буде зведено нанівець. Віктор Ющенко має намір заветувати ухвалений 24 липня закон як недемократичний. Про це повідомила вчора журналістам прес–секретар глави держави Ірина Ванникова.