Теорема без доведення

Теорема без доведення

Фракція Блоку Тимошенко активно готує документи, заяви та позови до судів щодо оскарження результатів голосування 7 лютого. «Головне завдання, яке ми зараз перед собою ставимо, — забезпечення фактажу щодо того, що ми і так знаємо про фальсифікації», — повідомив учора на брифінгу народний депутат від БЮТ Андрій Шкіль.

«УМ» спробувала узагальнити повідомлення про вірогідні маніпуляції, що відбувалися в неділю у виборчих комісіях по обидва береги Дніпра, а також їх вагу для судових рішень щодо визнання виборів недійсними.

Закон, який злякав

Віктор Ющенко підписав зміни до закону про вибори Президента, що були ухвалені в середу Верховною Радою. Глава держави довго не вагався: на легітимізацію закону пішла одна доба. Акт вступить у силу одразу після опублікування в офіційній пресі.

Кров. Цвіт. Визнання

Кров. Цвіт. Визнання

«На Аскольдовій могилі поховали їх...» — ця поезія Павла Тичини тривалий час була чи не єдиним потаємно–доступним нагадуванням про молодь, що вийшла захистити Київ у січні 1918–го. Учора акція пам’яті полеглих молодих вояків УНР об’єднала в столиці Президента Віктора Ющенка і Прем’єр–міністра Юлію Тимошенко. Вперше за тривалий час вони не лише брали участь в одному офіційному заході, а й перекинулися кількома словами.

Третя графа

Як і Арсеній Яценюк та Анатолій Гриценко, Віктор Ющенко в другому турі виборів голосуватиме і проти Тимошенко, і проти Януковича. «Моя «галочка» буде стояти в третій колонці — «не підтримую жодного з кандидатів». Але це моя приватна думка», — заявив чинний Президент у п’ятницю ввечері в ефірі програми «Велика політика» телеканалу «Інтер». При цьому глава держави ще раз закликав співгромадян прийти 7 лютого на дільниці.

Чи можливо заборонити Компартію?

Комуністична партія України має бути заборонена — так вважають уже і в СБУ. Щоправда, наразі не керівництво Служби безпеки, а директор архіву СБУ, історик Володимир В’ятрович. «У випадку, якщо Компартія України позиціонує себе як спадкоємицю Комуністичної партії Радянського Союзу, я вважаю, що з юридичної і моральної точки зору в Україні не повинна існувати Компартія», — сказав В’ятрович на вчорашній прес–конференції з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору.

У світлі Далі

У світлі Далі

Новий президент — старий стратегічний партнер. Ідеться про Литву. Вчора Україну з офіційним візитом відвідала глава Литовської Республіки Даля Грибаускайте. Ставши президентом у липні цього року, вона продовжила справу попередника, Валдаса Адамкуса, у партнерських стосунках із Віктором Ющенком.

Янукович зірвав голос за відставку Юлі

Янукович зірвав голос за відставку Юлі

За певного збігу обставин сьогодні Партія регіонів може порушити в парламенті питання про недовіру уряду Юлії Тимошенко. Напередодні «витік» інформації з цього приводу відбувся в радіопрограмі «Ранок з Бі–Бі–Сі», де нардеп–«регіонал» Олександр Стоян розповів про відповідні наміри його фракції. Підстава — принципове невиконання Кабінетом Міністрів закону про підвищення соцстандартів — мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. «У якій країні це можливо, щоб уряд не виконував закон України, указ Президента? Тим більше, з такого болючого питання, як підвищення соціальних стандартів, — сказав Стоян і додав: — Уряд, вибачте за слово, тупо ігнорує Верховну Раду, Президента. Складається враження, що Тимошенко сьогодні хоче стати диктатором і одноосібно керувати державою».

Барак на Сході

Барак на Сході

Бараку Обамі слід закликати країни Азії до співпраці, але водночас наголосити, що активна роль США в регіоні повинна зберегтися, рекомендувало впливове американське видання «Крісчен сайєнс монітор». «Тепер, коли долар слабшає й рецесія стримує апетити американських споживачів, Китай, Японія та Індія бачать вакуум впливу і намагаються заповнити його. Зокрема, Китай зміцнює військовий флот», — ішлося в редакційній статті.

Таліби цілили по Марселю

Новий теракт в Афганістані: у долині Тагаб, що за 50 км від Кабула, таліби вчора скоїли замах на командувача французьких військ у цій країні бригадного генерала Марселя Дрюара. Сам генерал не постраждав, але загинули 12 мирних людей. Кількість жертв може зрости, адже з–поміж 38 поранених два десятки перебувають у дуже важкому стані.

Косоваре, підрахуй!

Косоваре, підрахуй!

У неділю в Косові відбулися вибори до місцевих органів влади — перші від часу минулорічного проголошення незалежності. Про свою цілковиту перемогу повідомила Демократична партія Косова, що є правлячою в цій неспокійній балканській країні, яку Сербія вважає своєю частиною.