Зійшлися, як у Раді дві хвилі

Опозиціонери — принаймні одна їх частина — надихнулися п’ятничним голосуванням у Верховній Раді: виявляється, якщо захотіти, деяких міністрів з уряду Азарова–Януковича таки можна відставляти. Якщо, звісно, це бажання увійде в резонанс із планами керівників самої коаліції.

А під стінкою в апараті — валізи з грішми стоять

Інформація про точну ціну переходу однієї «тушки» з опозиції до провладної коаліції, оприлюднена «Україною молодою» в номері за суботу, справила на політикум ефект прорваної греблі. Дані Олеся Донія про півтора мільйона доларів повторили багаторазово сотні ЗМІ та десятки інших обізнаних парламентаріїв. З’явилися й нові деталі. Так, лідер «Народної самооборони» Юрій Луценко в коментарі газеті «Коммєрсант–Україна», розповідаючи про перехід своїх соратників у коаліцію, додав, що, крім 1,5 «лимона», депутатам–«НУНСівцям» пропонують постійні виплати розміром 25 тис. доларів щомісяця. Посередник в операціях купівлі мандатів — той самий нардеп–бізнесмен Жванія, колишній спонсор «Самооборони». «Верх цинізму в тому, що ці торги ведуться в кабінеті голови апарату Верховної Ради, у присутності голови нібито опозиційної фракції «НУНС» (Мартиненка), бізнес–партнер якого, Давид Жванія, купує людей, пропонуючи одразу відкрити валізу. Ці валізи вишикувані тут же, під стіночкою», — каже Луценко.

...Тому що боязкий

...Тому що боязкий

Сам Віктор Федорович — дуже хороший чоловік, прогресивний. А якщо від нього виходять якісь нехороші рішення, утиски й перекоси — то це справа рук оточення та занадто ревних симпатиків–соратників. Також Янукович — друг опозиції й журналістів. А що за його президентства пікетувальників з опозиції пресує «Беркут», не допускаючи до глави держави на гарматний постріл, то це, виявляється, через загрозу замахів на Віктора Федоровича. Держохорона просто зобов’язана вживати заходів, аби захистити життя Лідера від посягань новітніх гаврилів принципів.

Саме такі висновки необізнана людина могла зробити з учорашньої прес–конференції Віктора Януковича, яка відбулася в Українському домі. З нагоди святкування ста днів при владі Янукович убрався в маску демократа і нарешті — вперше на посаді Президента — допустив до спілкування із собою всіх охочих «незручних» журналістів.

На чужому плацдармі

На чужому плацдармі

Перший офіційний візит Віктора Януковича в ролі Президента на Львівщину обставили по повній програмі — центр міста перекрили, всі прилеглі вулиці обставили знервованими міліціянтами. Склалося враження, що на охорону «донецького гаранта» вивели чи не весь особовий склад львівських силовиків — від оперів у цивільному до екіпірованих «беркутівців», які берегли Януковича та його почет від провокацій. Подібних заходів безпеки за жодного попереднього Президента не було. Очевидно, що організатори від Януковича почувалися на чужій території і справді побоювалися провокацій з боку політичних опонентів.

Де Сталін — там смерть

Де Сталін — там смерть

Відкриття пам’ятника Йосипо­ві Сталіну в Запоріжжі вчора стало скандальним і трагічним водночас. Під час акції померла людина, ще двох осіб госпіталізували.

Статую кривавого червоного диктатора встановили на вулиці Комунарівській у Жовтневому районі Запоріжжя — на вході до офісу обкому Компартії. Саме обласний комітет КПУ виступив із відповідною ініціативою, заявивши, що, оскільки пам’ятник стоятиме на «його» території, дозвіл місцевої влади не потрібний. І мерія фактично погодилася з такою позицією.

Блокуймо і блокуймося

Володимир Литвин учора відмовив опозиції у скликанні позачергового засідання Верховної Ради з приводу «флотських» угод Януковича і Медведєва. Відмову збирати Раду в суботу спікер мотивує так: «Неможливість проведення засідання підтвердили результати консультацій із головами депутатських фракцій, які засвідчили, що в позачерговому пленарному засіданні в суботу не зможе взяти участь більшість депутатів, необхідна для прийняття результативних рішень».

День за два

День за два

«Раніше сядеш — раніше вийдеш» — ця мудрість вельми поширена в певних колах. Тож не дивно, що 100 днів здалися Вікторові Януковичу надто довгим терміном, і він вирішив відзвітувати перед пресою після 50 днів перебування на посаді. «Сьогодні день іде за два», — пояснив Віктор Федорович на вчорашній зустрічі з пресою.

Молоді на роздоріжжі

По–різному поводяться після президентських виборів Сергій Тігіпко й Арсеній Яценюк. Якщо Яценюк, котрий посів четверте місце з непоганим результатом, продовжує підтримувати контакт зі своїм виборцем із білбордів та через телевізійні звернення, то несподіваний «бронзовий призер» — зачаївся і віддає перевагу кулуарним переговорам. Виходить так, що Тігіпко не проти виторгувати посаду в уряді Януковича, а лідер «Фронту змін» зі своїм політичним проектом націлюється вже на наступні кампанії. Після позавчорашньої зустрічі Тігіпка і Яценюка з Президентом Віктором Януковичем їхнє розходження оформилося ще чіткіше.

«Тушки» без п’яти хвилин у законі

«Тушки» без п’яти хвилин у законі

Із передсвяткових політичних ток–шоу випливало, що нова опозиція жорстко протидіятиме можливому ухваленню в парламенті змін до Регламенту, які дозволяють формувати коаліцію з окремих депутатів. «Ми будемо вживати всіх засобів, які буде дозволяти парламентська діяльність, щоб не допустити це, оскільки Україна від запаморочливих перемог Віктора Януковича стоїть фактично за крок до повністю нелегітимної влади», — заявляв БЮТівець Остап Семерак.

Мінус три з половиною

Останнім виборчим округом, що надав у Центрвиборчком електронний протокол із результатами голосування 7 лютого, виявився ТВО №1 (два райони міста Сімферополь). Там найдовше вагалася з рішеннями розділена навпіл дільнична виборча комісія № 45.

Але вчора до обіду ЦВК нарешті видала круглу цифру — опрацьовано 100% протоколів. Підсумки виборів ще належить підбити офіційно, а попередньо переможцем називають Віктора Януковича. У другому турі він набрав 48,95% (12 481 268 голосів). Юлія Тимошенко має 45,47% (11 593 340 голосів). Проти обох висловилися 4,36% (1 113 051 громадянин).

Таким чином, розрив між кандидатами становить 3,48% (887 928 голосів). При цьому Прем’єр–міністр узяла гору в 17 регіонах, лідер опозиції — в 11.

Загалом у неділю проголосували 25 493 503 особи. Недійсними визнано 1,19% бюлетенів.

Рекордні показники такі: Донецька область — 90,44% за Януковича; Івано–Франківська — 88,89% за Тимошенко. Антирекорди: Донеччина — 6,45% за Тимошенко; Івано–Франківщина — 7,02% за Януковича. Найбільше проти обох — у Києві (8,05%), найменше — у Донбаській області — 2,26%.