Останнє читання, перша кров

Останнє читання, перша кров

«Шановні колеги, раз ми вперто хочемо перетворити наш парламентський зал на камеді–клаб, я буду продовжувати в цьому жанрі... Дванадцять років я є ветераном різних парламентських баталій, і щойно сьогодні зрозумів, що в нас працює магічний інструмент, який фактично вирішує, чи проект буде прийнятий, чи буде завалений. І цей інструмент, пане Михайле Чечетов (один із лідерів Партії регіонів. — Ред.), — це навіть не ви, це ваша права рука», — так оригінально член партії «Батьківщина» Роман Зварич прокоментував голосування більшості за поправки до проекту Податкового кодексу. Зварич «встановив для себе таку істину: коли права рука пана Михайла піднімається, на тому табло з’являється як мінімум 226 голосів; коли вона раптом опускається, то там тої цифри немає. Тому не вас треба переконувати, шановні колеги, а праву руку пана Михайла Чечетова».

Не самопобиття, а самовдосконалення

Не самопобиття, а самовдосконалення

На шлях суттєвих кадрових змін стала партія «Наша Україна». Минулої суботи на засіданні керівного органу — політичної ради — одностайно прийняли відставку президії політради. Про рішення залишити посади оголосили також голова політради Віра Ульянченко та її заступники — Зіновій Шкутяк і Ярослав Ющенко. Їхні заяви «взяли до відома» — остаточна заміна керівництва партії відбудеться на з’їзді, який призначено на 24 вересня.

Основним претендентом на посаду нового голови політради «НУ» називають Валентина Наливайченка — колишнього голову Служби безпеки України, лідера громадської ініціативи «Оновлення країни». Провідник «ОК», нагадаємо, вирішив не перетворювати свій громадський рух на партію з міркувань єдності націонал–демократичних сил. На суботній політраді Наливайченко став членом партії Віктора Ющенка.

Вибір між залізом і золотом

Вибір між залізом і золотом

«Хто має перемогти в боротьбі між залізом і золотом?» Голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок вважає, що залізо. Саме такими словами лідер найбільшої й найпомітнішої з правих партій України закінчив свій виступ на ХХІІ звітно–виборному з’їзді «Свободи», що відбувся позавчора в актовому залі ВАТ «Київпроект». 489 делегатів із 25 областей одностайно переобрали Тягнибока на посаді голови партії, підбили підсумки попереднього періоду діяльності й окреслили завдання на перспективу.

До Ху — без дружини

До Ху — без дружини

Трьома літаками прилетів учора до Китаю Віктор Янукович. Це перший його візит у велику східну державу на посаді Президента, якщо не рахувати часті «човникові» поїздки в Росію. Літаків аж три, бо, як сказав напередодні вояжу голова адміністрації Президента Сергій Льовочкін, новий президентський «Аеробус» А–319 може підняти при безпересадочному перельоті до КНР лише 23 пасажири та 300 кг багажу, а делегація — дуже представницька, з першим віце–прем’єр–міністром Клюєвом, міністрами закордонних справ, палива й енергетики, оборони, економіки, промполітики, вуглепрому, культури, головою Нацбанку. За словами Льовочкіна, лише один літак оплачується із держбюджету, а два фінансуються представниками бізнес–середовища, які представлені в делегації. Таких загалом 80, включно з Олександром Ярославським і президентмо ФФУ Григорієм Суркісом. Цікаво, що прокататися з «помпою» до комуністичної країни Янукович узяв і лідера КПУ Петра Симоненка.

«Сильна Україна» — корумпована Україна?

«Сильна Україна» — корумпована Україна?

Сайт «Українська правда» оприлюднив резонансну статтю, що стосується віце–прем’єр–міністра Сергія Тігіпка. Точніше, його діянь шестирічної давності, коли тодішній голова Нацбанку очолював виборчий штаб кандидата в президенти Януковича.

Московський піп до буцегарні доведе

Московський піп до буцегарні доведе

Міліція взялася жорстко реалізовувати п’ятничні постанови судів у Дніпропетровську й Києві, які забороняли будь–які масові акції на шляху «пастирського» візиту московського патріарха Кирила. «Виявляється, блокування вулиць правоохоронцями під час приїзду громадянина РФ Владіміра Гундяєва («патріарха Кіріла») не є перешкоджанням нормальній життєдіяльності міста, а мирні акції протесту чи просто молебень за Україну, який планували провести традиційні українські конфесії, перешкоджатимуть. Багатотисячна міліцейська охорона свідчить, що спецкомісар Кремля Гундяєв боїться українського народу та діє як окупант», — так прокоментував постанову Окружного адміністративного суду столиці за позовом КМДА голова київської міської організації ВО «Свобода» Андрій Мохник.

Справжніх — не чекали

Ще одна колізія виникла з приїздом в Україну представників міжнародної журналістської організації «Репортери без кордонів». Учора вони привезли звіт про дотримання свободи слова новою владою — невтішний для Януковича і Ко, а сьогодні зустрінуться з членами тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування випадків цензури у ЗМІ, тиску на свободу слова та перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. «Репортерів» представляють генсек організації Жан–Франсуа Жульяр та керівник європейського відділу Ельза Відаль.

Вони обрали третій шлях?

Позавчора до Конституційного Суду надійшло подання 252 народних депутатів, які просять перевірити зміни до Конституції від 2004 року на відповідність Основному закону. Ідеться про політреформу, ухвалену законом № 2222–IV 8 грудня 2004 р. «Три перших прізвища в поданні, а зазвичай вони і є авторами, — це Комар, Забарський та Горенко», — повідомили «Українській правді» у прес–службі КС. Усі троє є депутатами від Партії регіонів.

Як конституційна більшість «Хава нагілу» танцювала

Як конституційна більшість «Хава нагілу» танцювала

Відеохітом інтернету останніх днів став сюжет, записаний мобільним телефоном на пізніх стадіях святкування 60–річчя Віктора Януковича в державній резиденції «Залісся». Ось Президент, уже помітно «підкріпившись», танцює під «медляк» Олександра Сєрова з Людмилою Кучмою, тоді як перший віце–прем’єр Андрій витанцьовує з секретарем РНБО Раїсою Богатирьовою. Ось із мікрофоном уже Філіп Кіркоров, а глава держави повторює рухи «танцівника диско» навколо заступниці голови АП Ірини Акімової. Екс–Президент Кучма в цей час веде в танці дочку Олену, а її чоловік Віктор Пінчук обнімається в стилі «ти мене поважаєш» з іншим олігархом — Рінатом Ахметовим. Ось кавалери кілька разів міняються дамами, а Кіркоров співає: «Хепі бьоздей, Олександр!» Це вже настала північ, і день народження не у Віктора Федоровича, а його старшого сина Олександра, йому 37. Філіп Бедросович заводить єврейську «Хава нагілу», і Віктор Янукович поновлює шалений танець, ніби й не було цілого дня привітань.

Витирайте ноги і їдьте до Януковича

Витирайте ноги і їдьте до Януковича

Сьогодні — один із тих рідкісних випадків, коли Верховна Рада працюватиме у сесійному режимі. Згідно з регламентом, цей тиждень мав би бути останнім у поточній сесії (далі — канікули до вересня). Але за понаднормовий графік праці вчора проголосувало 238 «коаліціянтів». Мало того — «можливо, в суботу буде внесено пропозицію, щоб працювати в неділю, у понеділок, у вівторок — поки не будуть прийняті ті рішення, які мають бути прийняті», — сказав Голова ВР Володимир Литвин.