Мороз. Піар. «Совок». Роковини

Мороз. Піар. «Совок». Роковини

У канівчан розмови з Президентом Януковичем у прямому телеефірі минулої п’ятниці так і не вийшло. Люди — близько сотні осіб — простояли на Тарасовій горі із 11–ї до 15–ї години. Замість спілкування з главою держави вони змушені були, аби не задубіти, раз по раз бігати грітися до Музею Тараса Шевченка і знову повертатися на майданчик перед пам’ятником Кобзарю, аби не проґавити пряме включення. На вулиці було майже 15 градусів морозу. Як і в багатьох інших містах, де учасники так званих «прямих включень» створювали тло для святкування першої річниці Януковича–Президента.

Два свята на вулиці Василя Васильовича

Учора було свято на вулиці голови Верховного Суду Василя Онопенка. По–перше, його зятеві — Євгену Корнійчуку — змінили запобіжний захід: тепер Генпрокуратуру задовольняє підписка про невиїзд, тож колишній заступник міністра юстиції в уряді Тимошенко має вийти з–за ґрат слідчого ізолятора. По–друге, та ж Генеральна прокуратура закрила кримінальну справу проти дочки Онопенка Ірини.

«Тузи» і «шістки» «Великої вісімки»

«Тузи» і «шістки» «Великої вісімки»

Відвідати за час своєї каденції Японію з великим візитом — функція кожного Президента України. Учора її почав втілювати і Віктор Янукович. Його офіційний (не державний — певно, тому, що знову без дружини) візит до Країни Східного Сонця розтягнеться на 18—21 січня. У плані — аудієнція в імператора Акіхіто, комплексні переговори із прем’єр–міністром Наото Каном, зустрічі із главами обох палат парламенту, численними представниками великого бізнесу, університетською громадськістю, участь у бізнес–форумах тощо.

Плюс повне взяття влади

Позавчора надвечір прес–служба Банкової оприлюднила низку кадрових указів Президента Віктора Януковича. Глава держави, користуючись повноваженнями, наданими старою–новою Конституцією, одноосібно змінив трьох «губернаторів», одного міністра, зняв «знакового» голову Держкомітету й призначив відповідальних за реформи на період до 2014 року.

Білі нитки на шубі Леді Ю

Білі нитки на шубі Леді Ю

Арештовувати Тимошенко не будуть — це означало б, що Янукович готовий довести утиски опозиції до найвищої межі, стати «пізнім Кучмою» вже на першому році президентських повноважень і вкрай зіпсувати стосунки із Заходом. А справу Юлії Володимирівні «пришили» насамперед для того, щоб обмежити пересування по країні, спілкування і вплив на виборців. Також від «криміналізованої» опозиціонерки мають відвернутися спонсори, і взагалі її реноме погіршиться.

Арешт Тимошенко цілком можливий — недарма влада обрала для порушення кримінальної справи проти лідерки БЮТ новорічний період, коли суспільство цікавиться політичними загостреннями найменше.

У ці дні різні аналітики висловлюють припущення щодо майбутнього Юлії Тимошенко в обох згаданих напрямах. Учора БЮТівці заблокували роботу парламенту, протестуючи проти політичного переслідування своєї лідерки. Але головні випробування ще попереду.

Погроми під Кремлем

Погроми під Кремлем

Правоохоронні органи порушили більше десятка кримінальних справ за фактами побиття вихідців із Кавказу та Середньої Азії в центрі Москви минулої суботи. Про це повідомив заступник прокурора російської столиці Олексій Захаров. Водночас, інформує «Інтерфакс», наступного дня після ксенофобських заворушень на свободу відпустили всіх 66 затриманих — лише склали протоколи про адмінпорушення. Як шукатимуть організаторів і найактивніших учасників «російського бунту, безглуздого і безпощадного»? Та якось за матеріалами оперативної відео зйомки, кажуть у московській міліції.

Міністри зникають опівночі

Міністри зникають опівночі

Серія указів Президента про впорядкування системи виконавчої влади з’явилася незадовго до півночі, з 9 на 10 грудня. Подібного кроку від Віктора Януковича чекали, із кулуарів влади долинали чутки про торги за участю «слуг народу», що претендують на нові хлібні посади або підпадають під скорочення. На адмінреформі як умові кредитування наполягали і МВФ, і США, і сам глава держави заявляв, що готується скоротити кількість чиновників. Але ніхто не чекав від Януковича такої стрімкості, та ще й оголошення офіційних рішень серед ночі (таке було характерне для попередньої влади). Нічні укази про ліквідацію чи злиття різних міністерств не лише переполошили численну братію клерків, а й викликали сум’яття у відвідувачів чиновницьких кабінетів. У повітрі повисло питання: до кого вже невдовзі будемо звертатися за довідками, рішеннями, зрештою, з ким «вирішуватимемо проблеми».

Деякі кадрові рішення Януковича викликають багато запитань — так само, як і певні персоналії, що не тільки вціліли під час так званого «першого етапу адмінреформи», а й набули більших повноважень.

Килим для Перського

Килим для Перського

«Я пропоную, щоб жоден українець у жодному разі не критикував Державу Ізраїль, тому що якщо нас будуть критикувати, ми скажемо, де навчались, — в Україні». Так пожартував президент Ізраїлю Шимон Перес учора в Києві під час двосторонніх переговорів у розширеному складі. До речі, він народився на території сучасної Білорусі й мав прізвище Перський. «В Ізраїлю і в України цікаве спільне минуле — зі злетами та падіннями», — сказав Перес, зауваживши, що територія України впродовж багатьох сторіч була місцем проживання євреїв. Не шкодуючи компліментів приймаючій стороні, ізраїльський президент відзначив гарні відносини України як із Росією, так і з західними країнами. «Завдяки Україні відбувається зближення Росії із Заходом», — вочевидь, передав куті меду Перес.