«Божевільні крики ідеалу»: антиутопія як психоаналіз

«Божевільні крики ідеалу»: антиутопія як психоаналіз

Колись, у 1980-ті, був такий спостережливий критик — Ярослав Мельник, — що непомильно вирізнив у потоці нікому не відомих початківців імена майбутніх зірок: Ігоря Римарука, Василя Герасим’юка, Марії Матіос.

Теги: Україна

Війна «об’єктивна»: фотографія Сергія Лойка між аналітикою і плакатом

Війна «об’єктивна»: фотографія Сергія Лойка між аналітикою і плакатом

Видавництво Івана Малковича «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» випустило книжку: Сергій Лойко «Аеропорт у фотографіях і текстах». Як-то кажуть, знайдіть відмінності з минулорічним гітом — однойменним романом того ж автора (Аеропорт. — К.: Брайт Стар Паблішинґ).

Теги: АТО, Донбас

Рябчукова Атлантида

Рябчукова Атлантида

Що собою являє Рябчук-прозаїк, стало зрозумілим, коли вийшла збірка усіх його оповідань: «Деінде, тільки не тут» — книжка, що безсумнівно лишиться в історії сучасного письменства, на відміну від десятків і десятків творів модних нині літератів.

Теги: Україна

Микола Хомич:

2001 року в Америці вийшла книжка Джона Елдреджа «Ди­ке серце. Таємниця чоловічої душі», і невдовзі кількість проданих примірників перевищила мільйон. У західному письменстві почався бум літератури, що «досліджувала» інакшість жінки інформаційної доби та несподівані форми стосунків з чоловіками під

Бароко часів Хмельницького,

Бароко часів Хмельницького,

Весь 12томовий проект «Історія української літератури», що його здійснює Інститут літератури Академії наук, і де вийшов другий том, – із тих видань, про які багато не скажеш. Головна оцінка – це мусить бути в історії кожної літератури, як аудит попереднього знання про власне письменство.

Львів’яни forever

Львів’яни forever

Перші дві книжки Ірини Котлобулатової «Львів на фотографії» (2006; 2011) були дослідженням початків та становлення львівського світлярства й, відповідно, візуальною історією міського повсякдення від середини ХІХ до початку ХХ століть. У нинішній третій книжці обидва пріоритети відходять на другий план, і вона постає такою собі ілюстрованою енциклопедією львівської еліти.