Труба трубi?

Труба трубi?

«Євросоюз змушений констатувати свою небезпечну залежність від поставок російських газу і нафти. ЄС необхідно інвестувати в інфраструктури для придбання скрапленого газу та інші джерела енергії, щоб не залежати такою мірою від Москви», — заявила Єврокомісія, представляючи 28 травня рекомендації з енергобезпеки.

Біда у нас одна — сепаратисти

Позавчора у Брюсселі з неформальної вечері розпочався надзвичайний дводенний саміт лідерів та голів урядів країн Євросоюзу. Ситуація в Україні була головною темою на неформальній вечері вівторка. Йшлося, зокрема, про результати президентських виборів та конфлікт iз Росією. У ЄС вважають минулі вибори важливим кроком до стабілізації ситуації. Раніше у ЄС погрожували Росії новими санкціями, які поки, за оцінками європейських дипломатів, виглядають малоймовірними.

У мирі Господові помолимось…

У мирі Господові помолимось…

Папа Римський Франциск повернувся з подорожі на Святу землю. Кількаденна поїздка була присвячена 50-й річниці історичного візиту Папи Павла VI і заразом відбувалася слідами двох попередників чинного понтифіка — Івана Павла ІІ та Бенедикта XVI. Як і останній, Франциск відвідав столицю Йорданії — Амман, Віфлеєм у Палестині та Єрусалим.

Європа обирає радикалів

Європа обирає радикалів

У ЄС підбивають підсумки виборів до Європарламенту, що тривали з 22 по 25 травня у всіх 28 державах-членах Європейського Союзу. Як зазначають експерти, значний вплив на ці вибори мала криза, що триває вже п’ять років. Скарги чути відусюди: проблемні країни нарікають на заходи суворої економії, а багатші — на загальну стагнацію. Винуватцем своїх негараздів мешканці окремих країн часто називають Євросоюз. Що не могло не позначитися на результатах.

Добре в ЄС, де нас нема

У десяти країнах Центральної та Східної Європи підбивають підсумки 10-річного перебування у складі Європейського Союзу. І попри те, що у «старих» членів ЄС до Брюсселя є чимало претензій, «новачки» в приєднанні до європейської спільноти знаходять переважно позитиви.

Радикальний тріумф

На виборах у Європарламент, що почалися сьогодні й відбуватимуться до неділі включно в усіх 28 країнах ЄС, тріумфуватимуть радикальні угруповання, які можуть досягнути найбільшого успіху в історії. Такі прогнози експертів напередодні голосування публікують європейські ЗМІ.

Путіна підводять союзники

Президент Росії Володимир Путін учора прибув із дводенним візитом до Китаю. На тлі санкцій та охолодження відносин із країнами Заходу Путін сподівався заручитися підтримкою Пекіна, який, на противагу більшій частині міжнародної спільноти, займає обережну позицію щодо кризи в Україні.

Уже не найнадійніші?

Один із найбільших швейцарських банків «Кредіт Свісс» сплатить уряду США штраф у 2,6 мільярда доларів задля мирного розв’язання судової справи, яка тягнеться вже багато років. Як повідомляє британська газета «Файненшл таймс», банківська установа визнала свою провину в тому, що допомагала американським багатіям ухилятися від сплати податків.

Балканський басейн

Балканський басейн

У передмістях Белграда зводять барикади з лантухів із піском, аби захистити місто від нової повені, повідомляє «Євроньюз». Вода з річки Сава може затопити найбільшу в країні електростанцію — «Нікола Тесла». Уповільнити потік води біля об’єкта намагаються солдати, поліція, добровольці та працівники електростанції.

Бізнес не пахне

Бізнес не пахне

Син віце-президента США Хантер Байден та екс-президент Польщі Александр Квасневський входять до складу Незалежної ради директорів концерну Burisma Holdings, основним власником якого є колишній міністр в уряді Януковича—Азарова Микола Злочевський, повідомляє американський інтернет-портал новин Buzzfeed.