14.07.2007

Вітрильний спорт

Не надто вдало виступають на чемпіонаті світу в Португалії українські екіпажі. Чемпіони світу Родіон Лука й Георгій Леончук після 12 гонок у класі «49er» опустилися аж на 16-те місце (попереду ще чотири старти). Серед «Інглінгів» команда Марії Долинської, Ганни Калініної й Світлани Матевушевої перебуває на 26-й позиції після дев'яти етапів з 11 можливих. У класі RS:X Максим Оберемко аж 32-й, а от його дружина, Ольга Масливець, вигравши дев'яту з 11 гонок, піднялася на шостий рядок протоколу.

Стрільба з лука

У Лейпцигу (Німеччина) відбувається чемпіонат світу. В індивідуальних змаганнях спортсмени станом на позавчора визначили півфіналістів. Далі серед партнерів по збірній України пробився Маркіян Івашко, який припинив боротьбу у чвертьфіналі. Львів'янин почергово здолав Хенкельса з Люксембургу (109:103), італійця Франджиллі (114:105), американця Еллісона (111:106) й японця Фурукаву (108:107). У чвертьфінальному двобої з британцем Террі після 12 пострілів суперники набрали по 108 очок, але в «перестрілці» Террі влучив у десятку, а Івашко, на жаль, лише у дев'ятку.

Одесит Павло Беккер в 1/64 фіналу виявився кращим за румуна Паулета (105:104), але потім поступився шведові Петерссону (108:109). Віктор Рубан перестріляв Салема з Катару (109:103) і ван Аб Азіза з Мадагаскару (109:108), але в 1/16 фіналу програв китайцеві Йонгу (109:111).

У жінок буковинка Тетяна Дорохова програла першу ж дуель представниці Греції Романци (97:102). Харків'янка Тетяна Бережна виграла три матчі, але в 1/8 поступилася американці Ніколс (105:110). Її землячка Вікторія Коваль також подолала три кола, а на шляху до чвертьфіналу їй стала на завадi Шень з Тайваню (99:99, перестрілка — 9:10).

16-річний Дмитро Савицький приніс першу медаль українській команді на юніорському чемпіонаті світу, що триває у чеській Остраві. Штовхнувши ядро на 20,15 м, одесит завоював «бронзу», пропустивши вперед німця Шторля (21,40) і хорвата Премеру (20,42).