Метри замість лісу: Ірпінський міськсуд скасував арешт на землю під колишнім дитячим табором «Восток»
Арешт на ділянку по вулиці Київській, 81 в частині тимчасового позбавлення права на відчуження скасовано 22 серпня цього року. >>
Студенти Сумського національного аграрного університету та вчені Королівського аграрного коледжу Сайренсестера у Великій Британії аналізують зразки ґрунту, забрудненого наслідками військової агресії росії в Україні.
Дослідники вивчають масштаб проблеми, а також можливості покращення якості ландшафту нашої держави. Про це пише BBC.
Вони отримали спеціальне обладнання для пошуку важких металів та інших типів забруднень і, за словами професора Марка Хортона, вже знайшли кілька небезпечних речовин.
«Наше справжнє занепокоєння полягає в тому, що культури, які ростуть над воронками від бомб, включатимуть ці отруйні метали й забруднюватимуть світові запаси їжі», — пояснює він.
Бомби, ракети та артилерійські снаряди завдали величезної шкоди українському ґрунту за 19 місяців війни. Колись родючі поля зараз є непридатні для використання, а відновлюватимуться, на жаль, роки, якщо не десятиріччя.
Залишки хімікатів, сміття й отруйних речовин можуть просочуватися в місцеві ґрунтові води та впливати на регіональний харчовий ланцюг.
Професорка Олена Мельник зазначає: «Вік хвороб (особливо хронічних) тільки молодшає через проблеми із забрудненням навколишнього середовища».
У рамках візиту до Британії команда Сумського університету відвідала органічну ферму в Котсуолдсі, де дізналася про методи сталого ведення сільського господарства, досвід якого може бути запроваджено в Україні.
За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, майже 174 тисячі квадратних кілометрів України всіяні вибухонебезпечними предметами.
Фахівці вважають, що очищення забрудненої вибухівкою території може зайняти не один десяток років, а роботи з розмінування України, за підрахунками ООН, коштуватимуть 35,7 млрд доларів.
Валерія МУСХАРІНА,
студентка Київського університету
імені Бориса Грінченка
Арешт на ділянку по вулиці Київській, 81 в частині тимчасового позбавлення права на відчуження скасовано 22 серпня цього року. >>
Грантову і кредитну угоди на 550 мільйонів доларів у рамках проєкту Світового банку для відновлення сільського господарства підписали Україна і Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР). >>
Російські окупанти повністю знищили степову ділянку Джарилгацького національного природного парку та ще низки об'єктів заповідного фонду України на Херсонщині. >>
Програму навчання для українських цивільних інженерів із захисту енергетичного сектора від атак росії цієї зими розробили інженери британської армії. >>
Після теракту на Каховській ГЕС минуло всього чотири місяці, а дно однойменного штучного «моря» вже буквально «заселив» молодий ліс, дерева якого подекуди сягають двох метрів. >>
Професорка Гарвардського університету Клаудія Голдін оголошена лауреатом Нобелівської премії з економіки 2023 року. >>