Підрахували — просльозилися: на Черкащині ОТГ втратила 26,2 млн через неефективне управління

21.04.2021

На Черкащині ревізори провели державний фінансовий аудит бюджету Ротмістрівської сільської об’єднаної територіальної громади і встановили факти неефективних управлінських рішень на суму 26,2 млн гривень.


Як повідомили «УМ» в управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області, незважаючи на те, що одним із основних джерел наповнення місцевих бюджетів є платежі від використання земель, Ротмістрівською ОТГ через неповну передачу в оренду, неперегляд чинних договорів оренди втрачено можливість отримати додатково доходи на суму 9,3 млн гривень.


Також, наголошують ревізори, запровадження ставок податку на нерухоме майно нижче максимального рівня, визначеного податковим кодексом, позбавило громаду додаткових коштів на суму 0,5 млн гривень.

 

Не було використано й застосування розміру пайової участі на рівні 10% загальної кошторисної вартості будівництва для нежитлових будівель та споруд, що позбавило можливості отримати додаткових надходжень на загальну суму 0,9 млн гривень.


«Вжиття комплексу заходів з оптимізації мережі закладів освіти дозволило б зменшити навантаження на видаткову частину бюджету об’єднаної територіальної громади та уникнути витрат на загальну суму близько 7 млн гривень», — наголошують в управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області.


І додають, що планування та здійснення видатків зі стимулювання працівників, інших незахищених видатків за наявності заборгованості з захищених витрат  призвели до зайвих витрат бюджетних коштів на суму 6,7 млн гривень.


«За результатами державного фінансового аудиту надані відповідні пропозиції, спрямовані на поліпшення ефективності використання бюджетних ресурсів і комунального майна територіальної громади, збільшення дохідної частини місцевого бюджету», — підсумовують в управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області.