НОВИНИ ПЛЮС

11.04.2018

Скільки в Україні учасників АТО? 

Станом на кінець березня, за інформацією, що надійшла від відомчих комісій щодо надання статусу учасника бойових дій особам, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, статус учасника бойових дій надано 329 488 особам. Про це повідомляє Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Водночас 111 осіб цього статусу були позбавлені. 

Допомога ветеранам 

До 5 травня всім учасникам бойових дій буде виплачено щорічну одноразову матеріальну допомогу. Як повідомляє «Юридична сотня», щороку Кабінет Міністрів видає постанову, в якій закріплює розміри виплат на кожен рік. Цьогоріч отримають виплату всі особи, які отримали посвідчення УБД, інваліда війни (особи з інвалідністю внаслідок війни) або члена сім’ї загиблого. Районні органи соціального захисту населення перераховують кошти через відділення зв’язку або установи банків на особові рахунки громадян. У випадку неотримання цієї допомоги слід особисто в письмовій формі звертатися до управління соцзахисту із заявою. 
Згідно з урядовим рішенням, виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2018 році передбачено у таких розмірах: 
1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
I групи — 3 685 гривень;
II групи — 3 265 гривень;
III групи — 2 845 гривень;
2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, — 1 265 гривень;
3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, — 3 685 гривень;
4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, — 630 гривень;
5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 525 гривень.

Безкоштовна англійська 

З 15 квітня стартує акція з безкоштовного вивчення англійської мови для учасників АТО. Уроки відбуватимуться по неділях. Зареєструватися на безкоштовні уроки можна на сторінці команди Anomaly у «Фейсбуці» або на сайті «Життя після АТО» (life-after-ato.com.ua). n