«Україну молоду» зобов’язали виселитися з приміщення редакції впродовж трьох діб

02.02.2018
«Україну молоду» зобов’язали виселитися з приміщення редакції впродовж трьох діб

Редакція "України молодої" працює в будівлі "Преси України" на проспекті Перемоги в Києві (Wikimedia)

Як тільки в Україні наближаються вибори, засобам масової інформації слід чекати сюрпризів.
 
Майбутні президентські перегони не стали винятком.
 
15 січня редакція «України молодої» отримала лист від регіонального відділу Фонду державного майна України по місту Києву, яким нас повідомили: «У зв’язку з закінченням 15.12.2017 строку дії договору оренди ... регіональне відділення Фонду державного майна України по м. Києву, як орендодавець, відмовляє в продовженні строку його дії та вважає цей договір припиненим» і «... доручає балансоутримувачу ДП «Державне підприємство «Преса України» впродовж трьох робочих днів iз моменту отримання листа прийняти майно з орендованого користування».
 
Простішими словами: панове журналісти, збирайте манатки і щоб духу вашого за три дні в «Пресі України» не було!
 
Нагадаємо, що наша редакція в приміщенні видавництва розташовується з моменту заснування газети в липні 1991 року.
 
Упродовж останніх років ми орендували це приміщення згідно з договором №6116 від 15.02.12, автоматично продовжуючи термін оренди.
 
І раптом без будь-яких пояснень і аргументів від нас вимагають звільнити приміщення, в якому упродовж багатьох років творилася історія популярної газети! Та ще й серед зими!
 
Чи розуміють у Фонді держмайна, що редакція — це не папка з документами, яку можна покласти під руку й піти?!
 
Це комп’ютери, оргтехніка, величезний архів та інша документація! Перевезти редакцію за такий короткий термін, не припинивши виходу газети, неможливо! Може, саме цього й хочуть у високих кабінетах?
 
Може, саме в такий спосіб вирішили розправитися з газетою, яка не мовчить, напередодні майбутніх виборів? Але так нахабно й цинічно затуляти рота газеті не наважувалися навіть у часи злочинного режиму Януковича, який «УМ» завжди гостро критикувала!
 
Тому маємо дещо пояснити чиновникам із високих кабінетів. В Україні йде війна. Складовою агресії Росії є інформаційна війна.
 
І наша газета від її початку робить посильний внесок у боротьбу з окупантом. «УМ» завдяки волонтерам читають на передовій.
 
Це одна з небагатьох українських патріотичних газет, яка розповсю­джується на неокупованій частині Донбасу — листи від читачів iз Донеччини та Луганщини ми отримуємо постійно.
 
«УМ» там читають і чекають! Як і в інших регіонах України.   
 
На жаль, державна політика сформувала такі економічні обставини, що фактично унеможливлює діяльність українських друкованих ЗМІ.
 
Через стрімке зростання курсу долара за останні роки в рази виросла вартість імпортованого газетного паперу, щороку зростають тарифи на поштову доставку преси до читачів, друк та інші складові випуску газет і журналів. Окремого удару ми зазнали з боку Фонду держ­майна, коли з 1 січня 2015 року різко зросла орендна плата та оплата комунальних послуг у державному видавництві «Преса України».
 
Додамо, що аналогічний лист і «три дні на збори» отримали й наші сусіди по видавництву — газета «Сільські вісті».
 
Доречно нагадати, що видавництво «Преса України» будувалося і багато десятиліть утримувалося на кошти, зароблені журналістами попередніх поколінь.
 
В «Україні молодій» та «Сільських вістях» працювали і працюють журналісти, які віддали роботі у стінах видавництва десятки років.
 
Тож де, як не тут, вони мають продовжувати свою роботу?! Залиште «Пресу України» пресі!  
 
Вважаємо пропозицію звільнити орендовані приміщення неприйнятним, антидержавним, антиукраїнським актом.
 
Із цього приводу «УМ» буде також звертатися до Президента, уряду і Верховної Ради України, дипломатичних установ і міжнародних правозахисних організацій. 
 
 Колектив «України молодої»