Бах у столярні

13.12.2016

У Львові є багато місць, де класична музика ще не звучала. А цілком могла б. На вихідних музична аґенція Collegium Musicum спробує відкрити нове місце для музикування. У цьому приміщенні кількадесят років тому виготовляли декорації для пропагадистських вистав театру Радянської армії. Стояли верстати, а за ними працювали люди. Зараз у столярні Театру Лесі не стукає молоток, панує тиша. Час ніби зупинився.
17 та 18 грудня там звучатиме цикл сонат та партит Баха у виконанні скрипаля Ореста Смовжа. Як запевняють організатори — тільки Бах і нічого зайвого.
«У такому собі антиконцертному залі, без барокової ліпнини, та навіть без сцени, звучатимуть всі сонати і партити для скрипки соло Йоганна Себастьяна Баха, — каже Тарас Демко, директор музаґенції Collegium Musicum. — Ця музика на гіперпотужному рівні передає всі сумніви, болі і радості звичайної людини. Танцювальність номерів циклу пов’язує нас із земним світом. І це все — у такому абсолютно андеґраундному місці, в якому буде тільки трохи світла, і тільки найдобірніша публіка. Оскільки сам простір столярні досить малий. Вишукане виконання зробить нас співтворцями нового місця і нового часу. Тут кожен зможе знайти щось нове для себе в усіх аспектах. Класичну музику у Львові слухали здебільшого у традиційних концертних залах. Чому ми обрали таке собі місце, скажімо навіть для «антиконцерту»? Це світова практика, цим нікого не здивуєш у Німеччині чи в Австрії. У Львові такого не було».