Теж люди, хоч і «нелегальні»

17.06.2015
Теж люди, хоч і «нелегальні»

«Ми теж люди!» — заявляють мігранти, які нелегально перетнули кордон ЄС. (з сайта mundofoxpr.com.)

Однією з найбільших проблем, які останнім часом дошкуляють Євросоюзу, є нелегальна міграція. Щодня вже не сотні — тисячі мігрантів, переважно з країн Африки, намагаються потрапити в омріяну «Європу», де їх чекає значно краще, ніж на батьківщині, життя. Перетинаючи Середземне море на переповнених суднах і суденцях, значна частина цих біженців гине, так і не побачивши жаданого берега. Решту вдається врятувати європейським (передусім італійським і грецьким) прикордонникам. Саме Італія й Греція, а також Мальта, зараз особливо потерпають від напливу нелегалів.

Тож природно, що це питання є предметом обговорення на зустрічах найвищого рівня — Єврокомісії, глав ЄС, Європарламенту тощо. Учора переговори про розміщення нелегальних мігрантів почали й міністри внутрішніх справ держав Європейського Союзу.

Як повідомляє європейська преса з посиланням на свої джерела, ключовим питанням під час переговорів має стати план більш рівномірного розміщення мігрантів між 28 країнами ЄС — аби удар прийняли на себе всі, а не лише три згадані вище країни.

Водночас влада деяких європейських держав вважає, що мігрантів не можна змушувати їхати до країн, в яких вони не хочуть жити (а, скажімо, Румунія приваблює їх значно менше, ніж Франція чи Німеччина).

При цьому Італія та Франція вже тривалий час обмінюються докорами через мігрантів, які опинилися в італійському прикордонному містечку Вентимілья. Міністр внутрішніх справ Італії Анжеліно Альфано заявив, що відмова Франції впустити їх у країну є «ляпасом усій Європі». Не менш різко висловився й італійський прем’єр-міністр Маттео Ренці: «Або це загальноєвропейська проблема і ми маємо вирішити її спільними зусиллями. Або це лише проблема Італії, тому що Європа закриває на неї очі. Тоді Італія вирішуватиме її самостійно, але я це кажу з розчаруванням, як той, хто вірить у Європу як великий дім спільних цінностей». У відповідь міністр внутрішніх справ Франції Бернар Казньов наголосив, що Італія зобов’язана сама вирішувати долю мігрантів, які опинилися на її території.

А поки можновладці сперечаються, мігранти потерпають і... б’ються. Учора близько десяти людей, серед яких вагітна жінка, були поранені в результаті сутичок двох груп нелегалів, які брали участь у акції протесту щодо кращих умов життя на грецькому острові Лесбос. Як повідомляє грецьке видання Antenna, кілька сотень мігрантів, в основному з Сирії та Іраку, вимагали «кращих умов життя, полегшення процедури реєстрації прохачів притулку і гарантій особистої безпеки». Внаслідок сварки між біженцями з Сирії та Іраку й афганцями почалися сутички, в які втрутилася грецька поліція, що почала бити всіх мігрантів. Після цього протестувальники почали виступати проти насильства з боку поліції.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>