Майже чотири мільйони китайців залишилися без водопостачання внаслідок однієї з найбільших за останні роки екологічних катастроф. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, на території Гуансі–Чжуанського автономного району, що на південному заході Китаю, стався викид у річку Лунцзян близько 20 тонн сполук високотоксичного кадмію. Це один із найсильніших канцерогенів, тож забруднену ним воду не можна не лише вживати, а й користуватися нею для купання, прання тощо.
Кадмій використовують для виготовлення електродів, він також входить до складу антикорозійних покриттів. Великий місцевий хімкомбінат, на якому стався викид, використовував цей метал для виготовлення реагентів для косметичної та медичної промисловості. Тепер вміст іонів кадмію у річковій воді перевищує норму в 25—80 разів. Правоохоронці заарештували сімох менеджерів підприємства, його роботу призупинено. До слова, два роки тому на цьому комбінаті вже була схожа ситуація, але тоді викид кадмію був значно меншим.
У районі зараження серед населення почалася паніка. Люди розкуповують у магазинах бутильовану воду та напої. Влада кинула на боротьбу із зараженням армійські підрозділи та народну поліцію: тисячі військовослужбовців скидають у річки регіону хімічні реагенти, які мають нейтралізувати токсичний кадмій. Учора центральні китайські ЗМІ повідомили, що отруйна вода почала надходити у велике водосховище поблизу міста Лючжоу з населенням 3,7 мільйона осіб. Якщо вміст іонів кадмію у водосховищі не вдасться понизити до безпечного рівня, влада обіцяє задіяти резервні джерела водопостачання міста.