Партнерство — спільно, кошти — нарізно

Партнерство — спільно, кошти — нарізно

Тема розширення Європейського Союзу стає чимдалі гарячішою. Міністерство фінансів вирішило не бути осторонь і напередодні Дня Європи в Україні прозвітувало про зроблене та висловило свої прогнози. На вчорашній прес-конференції заступник міністра фінансів Василь Костицький, якого було призначено на цю посаду три місяці тому, заявив, що, за попередніми підрахунками, внаслідок розширення ЄС Україна зазнає втрат у торговельно-економічній сфері в обсязі 250 мільйонів доларів США. До цього спричинить запровадження єдиного митного тарифу ЄС на ринках, які досі були доступними для українських товарів. Крім того, негативно на ці відносини вплине те, що країни, які недавно увійшли до ЄС, тепер не зможуть самостійно запроваджувати торговельний режим з Україною. Внаслідок цього нам доводиться шукати нові ринки, зокрема в країнах Кавказького регіону та Середньої Азії, насамперед у Казахстані, який демонструє найвищі в СНД темпи економічного зростання, зазначив пан Костицький.

Обмінники «з високою температурою»

Обмінники «з високою температурою»

З 1 травня цього року в пунктах обміну іноземної валюти при виконанні операцій з купівлі-продажу валюти мають застосовуватися реєстратори розрахункових операцій (РРО), повідомила прес-служба Нацбанку України. Ще у березні Нацбанк наполягав на прискореному запровадженні РРО в обмінниках, у відповідності до розпорядження Кабінету Міністрів про переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік операцій у пунктах обміну іноземної валюти із застосуванням РРО з фіскальними функціями. Проте до цього були не готові обмінники, яких в Україні більше чотирьох тисяч. Обмінники могли вимушено припинити роботу, а це призвело б до дестабілізації ситуації на ринку готівкових іноземних валют. Тому запровадження РРО перенесли на пізніший термін.

«Мазепа-фест» пригощатиме «Борщем»

«Мазепа-фест» пригощатиме «Борщем»

П'ятого і шостого червня у Полтаві на Співочому полі відбудеться другий всеукраїнський рок-фестиваль «Мазепа-фест». Про це на прес-конференції в обласному центрі повідомили «батьки»-фундатори дійства — його директор, народний депутат-«нашоукраїнець» Микола Кульчинський, головний режисер Сергій Архипчук і музичний продюсер Олександр Євтушенко. За традицією, «Мазепа-фест» присвячується пам'яті українських козаків, які загинули за волю України у Полтавській битві 1709 року. Хоча, за словами Сергія Архипчука, саме тому, що фестиваль не має вузькополітичної чи вузькокланової спрямованості, йому з минулорічного народження вдалося одержати «позитивну опінію», досить широкий розголос.

Іракський фотоальбом

Іракський фотоальбом

Американська телемережа Сі-Бі-Ес продовжує надавати докази застосування американськими окупаційними військами тортур щодо в'язнів іракських в'язниць. Ця телемережа першою в США подала перший подібний матеріал наприкінці квітня. Він викликав світовий скандал та «землетрус» під кріслом міністра оборони США Дональда Рамсфелда, який втримався в ньому лише завдяки заступництву президента Джорджа Буша. Наступні докази застосування тортур та приниження в'язнів Сі-Бі-Ес подала у середу увечері в програмі «60 хвилин ІІ». Цього разу було продемонстровано щоденник у вигляді відеозаписів, що його вела американський охоронець у в'язниці «Букка», на півдні Іраку. Прізвище 20-річної авторки відеощоденника не називають, а її обличчя на відеозаписі затемнено і голос змінено. Молода жінка розповідає про безнадію, яка охопила її за час служби в Іраку і яка пов'язана з тим, що її колеги вдаються до знущань над в'язнями і відкривають вогонь, коли не в змозі контролювати їх. Жінка стверджує, що, як і більшість її колег, вступила до війська і погодилася поїхати до Іраку не з патріотичних переконань, а через бажання отримати потім вищу освіту.

Соня знову на коні

Соня знову на коні

Прем'єр-міністр Індії Атал Біхарі Ваджпаї вчора визнав поразку на парламентських виборах, які проходили в цій країні в кілька етапів, з 20 квітня по 10 травня, і подав у відставку, повідомила агенція «Рейтер». Хоча остаточний підрахунок голосів виборців ще не завершено і офіційних результатів ще не подано, але вже неповні дані про результати виборів свідчать, що перемогу здобули опозиційна партія «Індійський національний конгрес» та її ліві партії-союзники.

Будують, аби руйнувати

Будують, аби руйнувати

Коли бачиш цього стотонного залізного велетня довжиною щонайменше 50 метрів, що звалився із високого земляного насипу прямісінько на ігровий майданчик дитячого садка, виникає логічна думка про щасливу випадковість. Уся історія з падінням цього баштового крана в Печерському районі столиці, в елітному Царському селі, пронизана випадковим збігом обставин, що врятував життя десяткам людей. Однак благополучним приземлення машини не назвеш: 35-річний кранівник Микола Іванісенко помер у лікарні від отриманих травм...

«Золота ти їхня Москва!»

«Золота ти їхня Москва!»

Особисті капітали 100 найбагатших людей Росії відповідають вартості 25 відсотків усієї російської економіки, повідомив американський економічний часопис «Форбс». Для наочного порівняння журнал нагадує, що сумарний капітал усіх американських мільярдерів становить лише 6 відсотків від вартості національного валового продукту США. «Капітал у Росії не лише сконцентрований у руках невеликої групи людей, а й пов'язаний тільки з одним містом. Жодне інше місто світу, окрім Москви, не може похвалитися такою великою кількістю мільярдерів», зазначає «Форбс».

Всі статті рубрики