Новий календар щеплень для дітей вступив у дію

20:53, 04.07.2018
Новий календар щеплень для дітей вступив у дію

Коли робити прививки дітям, розповіли в рекомендаціях МОЗ

Міністерство охорони здоров’я опублікувало оновлений календар щеплень для дітей, відповідно до якого ревакцинацію 7-річних дітей вакциною БЦЖ проводити не потрібно, а введення вакцини від гепатиту В перенесли на місяць.

Про це у Facebook повідомила очільниця МОЗу Уляна Супрун.

"В Україні оновлено Національний календар профілактичних щеплень - відповідно до рекомендацій ВООЗ та міжнародної практики", - написала вона.

Відтепер діти отримуватимуть вакцину від туберкульозу (БЦЖ) лише 1 раз - на 3-5 день життя.

Другу дозу вакцини проти гепатиту В дитина отримуватиме не у перший місяць життя, а у другий.Такі зміни зробили, щоб можна було щеплювати немовлят багатокомпонентною вакциною, яка даватиме захист одразу від кількох хвороб - гепатиту В, дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту.

Таким чином, було відмінено два візити з дитиною до лікаря для щеплення.

Вакцини від 10 небезпечних хвороб - гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції, кору, краснухи і епідемічного паротиту закуповує держава та розвозить до регіонів України. Усі вакцини якісні, ефективні і безпечні, прекваліфіковані ВООЗ.

"Вакцинація за календарем профілактичних щеплень є безоплатною. Її можна зробити у вашого сімейного лікаря або педіатра", - додала Уляна Супрун.

Як ще безкоштовні послуги можна отримати у сімейного лікаря або педіатра, читайте в "УМ".