У Києві за 4 дні на кір захворіло 13 осіб

11:44, 05.02.2018
У Києві за 4 дні на кір захворіло 13 осіб

Кір - важка інфекційна хвороба, яка часто супроводжується ускладненнями, які можуть бути смертельно небезпечними (ілюстрація)

У Києві з початку лютого на кір захворіло 13 осіб.

Про це повідомив директор міського лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я Сергій Чумак, передає телеканал "112 Україна".

"Кір на сьогоднішній день нарощує свої темпи, і ми щодня реєструємо практично по 2-3 випадки. Взагалі у нас зареєстровано 151 випадок, з них 98 дітей. Якщо взяти тільки лютий, то за 5 днів ми вже зареєстрували 13 випадків, 10 з них - у дітей", - повідомив Чумак.

Також він повідомив про ситуацію з грипом і ГРВІ у столиці.

"На сьогодні ми реєструємо підвищення рівня захворюваності, але до підвищеного порогу нам ще потрібно рости. Якщо взяти порівняно з минулим тижнем, минулого тижня у нас було 19656 захворювань, то цього ми спостерігаємо на 10% підвищення захворюваності", - зазначив Чумак.

За його словами, 71% хворих - діти дошкільного і шкільного віку.

"Спільно з адміністрацією доведено до відома, що, згідно з наказом МОЗ, 732 керівники установ мають право за відсутності 20% учнів у класах або в навчальному закладі з питань, що стосуються грипу та ГРВІ, вводити обмежувальні заходи", - додав Чумак.

Нагадаємо, МОЗ повідомляє про спалах захворюваності на кір, але про епідемію наразі не йдеться. Очікується, що пік захворювання на кір буде у лютому-березні 2018 року. Очільниця міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун закликала українців ревакцинуватися від дифтерії, яка може спалахнути після кору.