На Рівненщині стартують масштабні «бурштинові рейди», фото,відео

12:20, 12.01.2021
На Рівненщині стартують масштабні «бурштинові рейди», фото,відео

У грудні 2019 року Рада схвалила закон про видобуток бурштину.

На Рівненщині правоохоронці шукатимуть незаконних видобувачів бурштину. Масштабне відпрацювання північних районів області стартує 12 січня.

 

Для виявлення і припинення нелегального промислу у важкодоступних місцях залучать майже 20 одиниць спецтехніки, повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ України.

 

Незаконних видобувачів бурштину на Рівненщині шукатимуть бійці роти поліції особливого призначення; спецпризначенці КОРДу; працівники підрозділу тактико-оперативного реагування Управління патрульної поліції; оперативний штаб та військовослужбовці Нацгвардії.

 

Начальник поліції Рівненщини Олексій Камишанський зазначив, що законодавство передбачає процедуру отримання спецдозволів для легального видобутку бурштину-сирцю.

 

 

"Тому наша основна мета – відновити порядок та законність у поліських районах, адже кожен громадянин має гарантоване право на чесну працю", - наголосив Камишанський.

 

Поліція наразі має достатньо сил та засобів, щоб не допустити масових безладів та правопорушень зі сторони місцевого населення на території північних районів Рівненщини.

 

 

У грудні 2019 року Рада схвалила закон про видобуток бурштину.

 

Він передбачає введення єдиних дозволів на розвідку з правом видобутку, які продають через електронні аукціони ProZorro.
У лютому 2020 року парламент у 5 разів знизив ставку рентної плати за користування надрами для видобутку бурштину – з 25% до 5%.
Через незаконний видобуток бурштину Україна втрачала десятки мільярдів гривень щорічно. Він почався ще на початку 90-их років. Однак піку незаконна діяльність досягла після 2014 року.