407 бандуристів у Львові виконали Шевченків «Заповіт» і «Реве та стогне»

14:31, 09.03.2019

У день 205-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка у Львові встановили національний рекорд за наймасовіше бандурне виконання пісень на слова Кобзаря.

 

Відтак, 407 бандуристів з різних районів Львівщини одночасно виконали "Заповіт", а також "Реве та стогне Дніпр широкий", повідомляє прес-служба Львівської облдержадміністрації.

 

Це культурно-мистецьке дійство увійшло у "Книгу рекордів України". 

 

"У 2016 році у Херсоні встановили рекорд України, тоді зібралось 132 бандуристи. Сьогоднішній результат у Львові перевершив цей рекорд майже в три рази, кількість бандуристів і бандуристок – 407. Рекорд України встановлено", – зазначив представник Національного Реєстру Рекордів України Павло Горішевський.

 

 

Cертифікат про встановлення рекорду вручили голові Львівської ОДА Олегу Синютці.

 

"Ми сьогодні стали свідками не лише національного рекорду, а й нашої спільної перемоги. Перемоги всіх українців в Україні та у світі. Бо наша правда є в нашій історії, наша сила – в могутній модернізованій армії, а наша воля – в наших руках. Україна – це там, де говорять і співають українською, де є могили наших пращурів, де "Отче наш" звучить українською і де українському звучить непереможне Шевченкова слово: "Наша дума, наша пісня не вмре, не загине. От де, люди, наша слава. Слава Україні!", – наголосив очільник області.

 

 

Зазначимо, партитури для сього проекту написав відомий український композитор Іван Небесний. Вперше разом з бандуристами спільно співали Академічна хорова капела "Дударик" та солісти – Петро Радейко, Назар Савко та Назар Лозинський.