Вічна пам’ять жертвам Голокосту

19:21, 27.01.2021

Завдяки військам Першого Українського фронту 27 січня 1945 року було визволено в’язнів нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау.
 
Як відомо, першими браму головного табору відчинили солдати 100-ї Львівської дивізії з батальйону полтавця єврейського походження Анатолія Шапіро.
 
На вшанування цієї події Генасамблеєю ООН встановлено Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Сьогодні Україна разом із усім світом молиться за тих, хто пройшов через пекло тотального знищення. 
 
Масштаби загальнолюдської трагедії Голокосту, що розгорнулася, зокрема, і на нашій землі, шокують — із шести мільйонів мирних мешканців України, що стали жертвами Другої світової війни, чверть склали євреї. А з урахуванням загиблих на фронті ми втратили близько 60% від довоєнного єврейського населення українських земель. 
 
Протягом століть українці і євреї живуть разом на одній землі, у спільній країні. Тож ми, українці, розуміємо скорботу євреїв як свою власну. 
 
Цей день — нагадування для нас, до чого може призвести політика нетерпимості та ненависті, загострення імперського божевілля й агресивний націоналізм. 
 
Україна разом з усім цивілізованим світом непорушно стоїть за втілення ідеалів людяності, гідності та свободи. І наша спільна пам’ять — надійний запобіжник від повторення трагедій, подібних Голокосту і усій Другій світовій війні. 
 
Ніколи знову. Вічна пам’ять жертвам Голокосту…

  • Таємниці шведських архівів

    Матеріали шведською та латиною. Своїм відкриттям вона «підірвала» Інтернет. Численні лайки, поширення, коментарі. Але знати про наявність цих джерел та розуміти їх – дві абсолютно різні справи. >>

  • Символ трагедії українців влітку 1941 року

    Це фото, яке вперше побачив десь двадцять років тому, стало для мене символом трагедії українців влітку 1941 року. Молода красива українка у вишиванці, на обличчі - шок від побаченого в тюрмах Львова. Позаду люди, які прикривають обличчя хустинками через сморід від розкладання тіл. >>

  • Історія людей переплетена з історією релігії

    Насправді в дотехнологічну епоху це був неймовірно захоплюючий процес пізнання людством самого себе з допомогою релігійного споглядання, і багато хто здивується, що саме завдяки цим пошукам розпочалося накопичення наукових знань. >>